Jelenlegi hely

Építs hidat, tervezz kincsesbőröndöt! - Évindító programok a Deák17 Galériában

Új kiállítások, művészeti foglalkozások és izgalmas programok! Az év elején a művészeti oktatásban résztvevő diákok és tanárok alkotómunkája kerül a kiállítások fókuszába.

Közösségi tér és művészetpedagógia

A Deák 17 - Gyermek és Ifjúsági Művészeti Galéria - amely egyben közösségi tér és művészetpedagógiai centrum is - célja, hogy olyan hiánypótló művészeti nevelést támogató feladatot lásson el, amely hazai és nemzetközi viszonylatban is reprezentálni tudja Budapest főváros művészetpártoló, tehetségsegítő tevékenységét.

Ennek keretében ad helyet a Galéria állandó és időszaki kiállításokra, továbbá különböző alkotóműhelyek közötti szakmai párbeszédre, és egyéb művészetpedagógiai tevékenységek folytatására.

A Galéria nemcsak kiállítótér, hanem foglalkoztató tér is egyben, teret adva a fiatalok művészeti tanulásának és innovációnak. A fiatalok által született művészi alkotások bemutatása, valamint egy központi alkotóműhely működtetése számtalan lehetőséget hordoz magában.

A művészet szervezőerő, egy közeg, mely összehoz különböző embereket, korosztályokat, és felszabadít alkotóerőket, közelebb hozza a kortárs társművészeteket és generációk közötti kapcsolatot is elősegíti.

Kiállítások

Január 9-én nyílt A HÍD - lebegő konstrukció tárlat, amely a BME Rajzi tanszék tanárainak és másodéves diákjainak alkotásait mutatja be. Január 15-től a Múzeum egy bőröndben - Gyermekalkotások történetei keretében pedig a németországi Paderborni Egyetem művészetpedagógia szakos hallgatóinak „mikro múzeumait” lehet megnézni, amelyeket gyerekrajzokból állítottak össze. Mindkét kiállításhoz új múzeumpedagógiai foglalkozás is indul, két korosztály számára. 

A HÍD - LEBEGŐ KONSTRUKCIÓ
2019. január 9 - 2019. február 23.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Építészmérnöki Kar, Rajzi és Formaismereti Tanszék hallgatóinak és oktatóinak közös kiállítása.

A „HÍD”, itt és most a kapcsolatot jelenti, melynek értelmében minden hallgató két térbeli pontot összekötő, a geometria egy tetszőlegesen kiválasztott szerkesztési szabályát felhasználva, egy izgalmasan ritmizált konstrukciót épített, amely nem emlékeztet semmilyen hagyományos, folyókat áthidaló funkcionális szerkezetre.

Számunkra tehát a híd fogalma szélesebb értelemben az a közös vizuális gondolkodás a forma és téralkotás területén, ami az építészet és a képzőművészet egymástól elkülönült diszciplínáinak összekapcsolását is jelenti.

MÚZEUM EGY BŐRÖNDBEN - GYERMEKALKOTÁSOK TÖRTÉNETEI
2019. január 15 - 2019. február 16.

Történelmi eseményeket ábrázoló gyermek és ifjúsági rajzok fontos dokumentumai lehetnek egy adott korszak mindennapjainak, sorsfordító eseményeinek, társadalmi változásainak és nemzeti hagyományainak. A rajzokon keresztül új megvilágításba kerülnek a történelmi események és maga a gyermekkor története is.

A kiállítás a ‘Bőröndmúzeum’ médiuma által helyezi új perspektívába ezeket az alkotásokat. A hordozható ‘mikro múzeumokat’ a németországi Paderborni Egyetem művészetpedagógia szakos hallgatói készítették.

Múzeumpedagógiai foglalkozások

ÉPÍTS HIDAT!
2019. január 9 - február 23.

Múzeumpedagógiai foglalkozás A híd - lebegő konstrukció kiállításhoz. A hídról sokféleképpen gondolkozhatunk. Konkrét hidakat mindannyian ismerünk, s talán legtöbbünk gondolatában elsőként a budapesti hidak valamelyike jelenik meg. Azonban átvitt értelemben is számtalan képzetünk lehet róla.

A híd, ami összeköt vagy épp távol tart két pontot, áthidal valamit, gondolhatunk rá közösségi térként, de mint út is megjelenhet előttünk, mely akár egy másik világba is vezethet minket… A foglalkozásra 12-18 éves iskolás csoportok, osztályok jelentkezését várják. Időigény: 60 perc.

KINCSESBŐRÖND
2019. január 15 - február 16.

Múzeumpedagógiai foglalkozás a Múzeum egy bőröndben - Gyermekalkotások történetei című kiállításhoz, amelynek során olyan kérdésekre keressük a választ, mint például, mi a múzeum, milyen feladatai vannak és ezek miért fontosak számunkra. Ezután egy kreatív foglalkozás keretében mindenki elkészítheti saját múzeumát, egy bőröndöt, amibe a számára fontos kincseket, értékeket teheti be és őrizheti meg. Az alkotás végén pedig egy minikiállítás keretében ismerkedhetünk meg egymás egyedi kincsesbőröndjével.

A foglalkozásra 8-12 éves iskolás csoportok, osztályok jelentkezését várják. Időigény: 70 perc.

Egy múzeumpedagógiai foglalkozásra egy osztály, vagy egy csoport jelentkezhet, ami 8-30 fős létszámú. Jelentkezni a muzeumpedagogia@deak17galeria.hu címre küldött email útján lehetséges.

KELTSD ÉLETRE ARTI BARÁTAIT! - BÁBKÉSZÍTŐ FOGLALKOZÁS

A foglalkozáson csoportok tervezhetik meg a Deák 17 Galéria kabalafigurájának, ARTI-nak a barátait. De vajon kik lehetnek ARTI barátai?

ARTI rendkívül bátor, kíváncsi, minden érdekli a világból! Szeret alkotni, kreatív, kedveli a képzőművészetet, az iparművészetet és a különböző társművészeteket is. Vigyáz a környezetére, érdeklik az új technológiák és természetesen nagyon szeret játszani! Barátokra pedig mindenkinek szüksége van, akikkel együtt tud nevetni, játszani, rácsodálkozni a világra, és új dolgokat felfedezni. Készíts egy olyan barátot Artinak, akivel szerinted jól érezné magát!

A foglalkozás során először Artival ismerkedhetnek meg a gyerekek, majd elképzelésüknek megfelelően elkészíthetik Arti barátját. Ezt követően egy közös játékra hívjuk egymást, amelynek során megmozgatjuk, életre keltjük a bábokat!

Korosztály: 6-11 év
Időigény: 90 perc

Fejleszthető kompetenciák: kézügyesség, térlátás, tervezés, környezettudatosság, kreatív gondolkodás, asszociációs készség, önismeret, önkifejezés, személyiségfejlesztés

A foglalkozásokra a leírásban megadott életkorú iskolás csoportok, osztályok jelentkezését várják. Egy foglalkozásra egy osztály, vagy egy csoport érkezhet, ami 8-30 fős létszámú. Jelentkezés és előzetes egyeztetés minden esetben szükséges. Foglalkozásokat hétköznapokon tartunk; keddtől péntekig 10 és 18 óra között. Jelentkezés:  muzeumpedagogia@deak17galeria.hu

A foglalkozásokon való részvétel ingyenes.

Deák 17 Gyermek és Ifjúsági Művészeti Galéria - 1052 Deák Ferenc utca 17. I. emelet
Nyitvatartás: Kedd - péntek: 10:00 - 18:00 / Szombat: 09:00 - 13:00 / Vasárnap és hétfőn: zárva

A kiállítások és foglalkozások díjmentesen látogathatók.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére