Jelenlegi hely

Listák bölcsi-, ovi- és sulikezdéshez

Mit kell venni/vinni a bölcsibe/oviba/iskolába? Mely kinőtt holmik helyett kell újat venni? Az anyák kapacitása is véges, de nem kell mindent észben tartanod!

Annyi csupán a teendő, hogy összeírd, melyik gyerkőcnek mit, mennyit, mekkorát, mikorra stb., majd a jegyzeteidet gondosan tedd a táskádba. Néhány praktikus tanáccsal és az évkezdést segítő, szerkeszthető-nyomtatható ellenőrző listákkal igyekszünk megkönnyíteni számodra a tanévkezdési hajrát.

Ellenőrző listáinkon nem csak azt pipálhatod, hogy mi az ami már megvan, de nyomon követheted a kiadásokat, vezetheted, hogy mit - honnan szerzel be, sőt: gyermeke(i)d láb és ruha méreteit is feljegyezve igazán hasznos segítséged lesz a bevásárlásban.

Kattints a képre a letöltéshez!


Jó tanácsok:

  • Készülj fel: nézd át, vajon a tavalyi holmik között van-e még használható? Lehet, hogy alig fogyott például a temperából, felesleges lenne újat venni. Nincs szükség évente új körzőre, vonalzóra sem, de lehet, hogy az ovis zsák elszakadt, vagy mosásra szorul.

 

  • Ne hagyd az utolsó napokra a bevásárlást: könnyen előfordulhat, hogy nem kaptok megfelelő méretű tornacipőt, vagy elfogy a hercegnős tolltartó… Előzzétek meg a tömeget, és menjetek kora délelőtt vásárolni. Délutánra a gyerekek is fáradtabbak, nehezebben viselik a hosszas üzletről üzletre történő vándorlást.

 

  • Ahány ház, annyi szokás: ha most kezd a gyerkőc az adott intézményben, vagy ha új pedagógus várja őt szeptembertől, mindenképpen kérdezz rá, mire lesz szükség! Egyes óvodák kérnek rajzeszközöket, mások a csoportpénzből finanszírozzák az ilyesmit; lehet, hogy alsóban kellett tornadressz a lányoknak, de felsőben fehér pólóra lesz szükség… A felesleges költekezés megelőzhető néhány telefonhívással.

 

  • Sok bosszankodástól megkímélheted magad és az óvónőket is, ha gyermeked holmiját ellátod a jelével. Kaphatók már percek alatt felvasalható matricák, de bele is hímezheted ágyneműbe, ruhába. Fogmosó pohár, fogkefe, cipő jelölése a legegyszerűbben úgynevezett CD-író filccel történhet: keresd az írószerboltokban! Így nem lesz vita, hogy az 5 pár egyforma, 29-es fekete tornacipő közül vajon melyik a kisfiadé… Elsősöknél ugyanígy megjelölhetsz szinte mindent a gyerkőc monogramjával.


Jó munkát!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Szeretethiányban felnőni

Szeretethiányban felnőni

Amikor anyává válunk, minden megváltozik. Lelkünk egy része „testünkön kívülre” kerül, megtapasztaljuk, hogy a szeretetünk sosem fogy el, hanem egyre nagyobb és több lesz. Szülőként az élet legtermészetesebb dolga, hogy bármit megtennénk a gyermekünkért, ő számunkra a legfontosabb, születésétől kezdve úgy próbálunk élni, cselekedni, hogy neki majd jobb és könnyebb élete legyen, mint a miénk volt.
Csomagolj zölden karácsonykor!

Csomagolj zölden karácsonykor!

Még bőven van idő felkészülni az ajándékok csomagolására. Miért ne lehetne ezt megtenni környezettudatosan? Ehhez hoztam otthon vagy a természetben is fellelhető alapanyagokat.
20+1 karácsonyi idézet: ajándékkártyára is tökéletes!

20+1 karácsonyi idézet: ajándékkártyára is tökéletes!

Ha Te is szereted idézettel ellátni az ajánddékkártyákat, üdvözlőlapokat, és gondot okoz egy-egy érzés, gondolat megfogalmazása, használd ezeket!
Szabad-e büntetni a gyereket?

Szabad-e büntetni a gyereket?

Arra a kérdésre, hogy „Szabad-e büntetni a gyereket?”, a családok többségében a szülők egyenes választ adnak, de ezek három csoportba sorolhatók. Nem is maradunk meg a három jellemző válasznál, hanem inkább megnézzük, mit okoz a büntetés, és mennyire éri el a célját. - Novák Ferenc pedagógiai viselkedéskutató​ írása.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére