Jelenlegi hely

Izomhúzódás kezelése aktívan

Az izomhúzódás gyakori sérülés, ami sportolás, de hétköznapi tevékenység végzése közben is kialakulhat. Mivel az izomsejtek túlerőltetése, túlnyújtása okozza, egyetlen rossz mozdulat is elegendő lehet. Ha azonban még időben megkezdjük a kezelést, nem alakul ki nagyobb baj. Íme, mit tehetünk a gyors felépülés érdekében!

Mikor nem lehet aktívan kezelni az izomhúzódást?

Mint a legtöbb enyhébb izomsérülés esetében, az első időszakban érdemesebb a sérült területet pihentetni, jegelni, akár kötözni is. Ha azonban már kezd visszatérni az izomerő – azaz a test saját gyógyulási folyamatai is beindultak – el lehet kezdeni az aktív felépülés időszakát.

Így az aranyszabály nem más, mint hogy pár nap passzív gyógyulás (vagyis pihentetés) után elkezdődhet az aktív kezelés.

Gyógytornával a felépülésért

Az aktív kezelés alatt azt értjük, hogy a pihentetés helyett azért kezdünk tenni, hogy az izom visszanyerje korábbi erejét. Ezt nem szabad egyik pillanatról a másikra várni, hiszen azzal csak további – potenciálisan súlyosabb – sérüléseket okozhatunk magunknak. Így tehát érdemes könnyedebb, kifejezetten a felépülést segítő módszerekkel indítani, mint amilyen a gyógytorna is.

A gyógytorna alkalmas arra, hogy számos krónikus állapotot és akut sérülést is elviselhetőbbé tegyen, idővel akár teljes felépülést garantálva. Attól függően, hogy melyik testterületet érinti az izomhúzódás, más-más típusú gyakorlatokra lehet szükség – erről pedig csakis egy képzett gyógytornász dönthet. Ha azonban találunk egy szakembert, akivel szívesen és jól tudunk együttműködni, akkor a közös munkával jelentősen lerövidíthetjük a felépülési időt és seperc alatt újra csúcsformában találhatjuk magunkat.

Masszázs a gyógyulásért

Egy másik aktív(abb) gyógyulási mód a masszázs. Bár ennek során mi magunk passzív résztvevők vagyunk, az eljárás a testmozgáshoz hasonló folyamatokat indít el a szervezetben. Serkenti a vérkeringést, óvatosan átmozgatja az adott területet, ezáltal pedig serkenti a test öngyógyítását.

Azonban ebben az esetben is nagyon fontos, hogy szakképzett masszőrrel dolgozzunk együtt. Ha ugyanis a sérült izmot túl nagy erővel kezelik, azzal lelassítható, vagy akár teljesen vissza is fordítható a gyógyulás. Ha azonban szakavatott masszőrre bízzuk magunkat, aki pontosan tudja, mit kell tenni egy sérült izomcsoporttal, hatalmas előnyei lehetnek ennek a kezelési módnak is.

Tipp: a Central Harmony Massage Studio masszőrei ennek a kritériumnak feltétel nélkül megfelelnek. Hatalmas szakértelemmel rendelkeznek, így bizalommal fordulhatsz hozzájuk akkor is, ha te magad nem tudod, mi lenne a legjobb kezelés számodra. Vedd fel velük a kapcsolatot, kérj segítséget a tökéletes masszázstípus kiválasztásában és foglalj időpontot még ma!

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére