Jelenlegi hely

Irodalom Éjszakája a Margit-negyedben

Kulturális esemény, ahol a város és a világirodalom formabontó stílusban adnak egymásnak találkozót. A nyilvános felolvasások idén is a Margit-negyedben lesznek, a II. kerületben június 4-6. között. A Irodalom Éjszakájának központi témája a "menedék".

Mi ez az esemény?​

Az Irodalom Éjszakája immár tizedik alkalommal hív rendhagyó világirodalmi barangolásra: az idei programban három nyári estén 26 ország 26 szerzőjének műveiből hangzanak el részletek az irodalomhoz nem feltétlenül kötődő, azt újszerű megvilágításban láttató helyszíneken.​

Az idei téma, amelyhez a kiválasztott művek kapcsolódnak: MENEDÉK.​

Az Irodalom Éjszakája célja, hogy az irodalmi élményen túl Budapest kulturális sajátosságaira, az egyes városrészek nevezetességeire, jellegzetes épületeire, közösségi életének fontos helyszíneire is felhívja a figyelmet.

A tavalyi év sikere után a jubileumi évben is maradunka II. kerületben, ahol bőven akad még felfedeznivaló: a Margit-negyed és a Széll Kálmán tér környékének újabb pontjait vonjuk be az irodalmi sétába, és kis kitérőt teszünk a szomszédos XII. kerületbe is. A felolvasások helyszíneinek többsége a ’menedék’ különböző aspektusait jeleníti meg. ​

A közönség olyan helyeken hallgathat felolvasásokat, mint a Grinta, Valter Attila kerékpárboltja, a Tilos Rádió stúdiója, a megújult Helyóvó, a Kapás utcai Szakrendelő, a Színkör Alkotóműhely és Közösségi Tér, a Kollab közösségi tér, a Fény utcai piacon működő FeteKert, valamint a Városmajori Szabadtéri Színpadnál nyíló Szalonka és a Barabás villa.

A világirodalmi paletta sokféle árnyalatát felvillantó műrészleteket a Jurányi Házban és a Margit-negyedben rendszeresen fellépő színművészek keltik életre.

Útmutató az Irodalom Éjszakájához​:

  • A programon való részvétel ingyenes, regisztrációhoz nem kötött. 
  • A felolvasásokra 19:00 – 23:00 között kerül sor párhuzamosan 9 különböző helyszínen.
  • Minden helyszínen egy adott szerző művének részlete hangzik el 8 alkalommal, 19.00, 19.30, 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30 órai kezdéssel.
  • Az egyes helyszínek a különböző napokon különböző országok irodalmából adnak ízelítőt.
  • Mindenki maga állíthatja össze az aznapi irodalmi barangolásának útvonalát, ehhez nyomtatott térképet admak segítségül.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.
Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére