Jelenlegi hely

Ingyenes KRESZ-suli indul a Városligetben

A városligeti KRESZ-parkban júniusban induló KRESZ-suli program célja, hogy egyre több gyerek és fiatal tanulja meg a biztonságos közlekedés alapjait.

Szeretnéd, hogy gyermeked ügyesen és önállóan közlekedjen? 

2025. május 31. és augusztus 30. között hetente két alkalommal lehet részt venni a játékos oktatáson, amely a Liget+Kölyök tagsággal ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Pecsétgyűjtő füzetet is kapnak a gyerekek, akik a harmadik alkalmat követően Liget-jogosítványt is szerezhetnek.

Hogy mik várnak gyermekedre a foglalkozásokon?

  • a Bikeride Egyesület profi biciklisei játékosan elmagyarázzák neki a KRESZ alapismereteit,  amik később nagyon fontosak lesznek ahhoz, hogy együtt tudjon biciklizni a szülőkkel, barátokkal
  • a KRESZ park pályáján nem csak megmutatják neki a biztonságos, balesetmentes közlekedés alapjait, hanem együtt be is gyakorolják őket

KRESZ suli foglalkozások 

Május 31 és augusztus 30 között minden héten a Bikeride Egyesülettel. 

  • 10-10:45 óra között 5-7 éveseknek
  • 11-11:45 óra között 8-10 éveseknek

A foglalkozások tematikája:

  • KRESZ alapismeretek
  • biztonságos, balesetmentes közlekedés alapjai
  • láthatóság, észlelhetőség
  • kerékpár technikai alapismeretek
  • gyakorlati kerékpár kezelési ismeretek

A programokról további információ a Liget Budapest honlapján, a ligetbudapest.hu/kresz-suli linken érhető el.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.
Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére