Jelenlegi hely

Mely háztartási eszközöket érdemes rendszeresen takarítani?

Amikor a nagytakarításra gondolunk, gyakran csak a poros polcok, az ablakok és a padló jutnak eszünkbe, pedig a mindennapi használatban lévő háztartási gépek is megérdemlik a figyelmet. Ezek a készülékek rendkívül hasznosak, ám ha nem fordítunk rájuk kellő figyelmet, lerakódások, baktériumok és szennyeződések halmozódhatnak fel bennük, amelyek nemcsak a gépek élettartamát rövidíthetik meg, de egészségügyi kockázatot is jelenthetnek.

Lefolyók tisztítása

A lefolyók hajlamosak az eldugulásra a zsírok, hajszálak és szappanmaradványok miatt. Egy egyszerű, házilag is elkészíthető lefolyótisztító keverék segíthet a dugulás megelőzésében. Egyenlő arányban öntsünk szódabikarbónát és ecetet a lefolyóba, hagyjuk hatni néhány percig, majd öblítsük le forró vízzel. Ha a dugulás már kialakult, célszerű a boltban kapható lefolyótisztító használata, ami gyorsan és hatékonyan oldja fel a lerakódásokat.

Mosogatógép karbantartása

A mosogatógépek belsejében könnyen lerakódik a vízkő és az ételmaradék, ami idővel kellemetlen szagokat okozhat. Egy jó minőségű mosogatógép tabletta rendszeres használatával megelőzhetjük a probléma kialakulását, de havonta egyszer érdemes speciális mosogatógép-tisztítót is alkalmazni, hogy teljesen eltávolítsuk a lerakódásokat. Ügyeljünk a szűrő tisztítására is, mivel ez fogja fel az ételmaradékokat.

Mosógép és szárítógép tisztítása

A mosógép esetében nemcsak a dob, hanem a mosószeradagoló és a gumitömítések is rendszeres tisztítást igényelnek. Ezek a területek ugyanis hajlamosak a penészedésre és a kellemetlen szagokra. Havonta egyszer érdemes forró vizes, üres mosási programot indítani egy pohár ecettel vagy speciális mosógéptisztítóval, hogy elkerüljük a szennyeződések felhalmozódását. A szárítógép szűrőjét minden használat után tisztítsuk meg a felgyülemlett szöszöktől, mert ezek akadályozhatják a levegő szabad áramlását és csökkenthetik a gép hatékonyságát.

Hűtőszekrény és vízforraló takarítása

A hűtőszekrény tisztítása során az élelmiszer-biztonságra is ügyelnünk kell, mivel itt tároljuk az élelmiszereinket. Érdemes havonta egyszer alaposan áttörölni a polcokat és az ajtórekeszeket fertőtlenítő oldattal, hogy megelőzzük a baktériumok és a penész kialakulását. A vízforralókban idővel vízkő rakódik le, amely nemcsak a készülék teljesítményét, de az italok ízét is befolyásolja. Egy egyszerű ecetes átforralással eltávolíthatjuk a vízkövet, majd alaposan öblítsük át a készüléket, hogy az ecet íze ne maradjon meg.

A háztartási gépek rendszeres tisztítása elengedhetetlen, ha hosszú távon is megbízhatóan szeretnénk használni őket. Érdemes tehát beépíteni ezeket az egyszerű, de annál hasznosabb karbantartási teendőket a háztartási rutinunkba.

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére