Jelenlegi hely

Természetbúvártól a gladiátorig - Múzeumi nyári táborok

Természetbúvár, légiós, művészeti vagy Rumini? A gyerekek megismerhetik a lovagok és a királylányok életét, felfedezhetik az élővilágot vagy időutazást tehetnek az ókorba. A múzeumok táborkínálatából válogattunk.

A fővárosi múzeumok a hosszú bezárás után újra várják a látogatókat. A gyerekeknek színes, izgalmas nyári táborokkal készülnek a múzeumpedagógusok. Egy múzeumi nyári tábor azért jó választás, mert a látogatócsemeték az élményalapú tanuláson keresztül, játékos formában ismerkednek meg a múzeummal.

Nyár a múzeumban 

Magyar Természettudományi Múzeum Természetbúvár-tábort szervez azoknak a 8-12 éves felfedezni vágyó gyereknek, akiket érdekel a dinoszauruszok, őslények, ásványok világa. A résztvevők bepillantást nyernek a mikroszkopizálásba, a növényhatározás és a herbáriumkészítés titkaiba, és olyan tárgyakat is tanulmányozhatnak, amelyek nem találhatóak meg a kiállításban.

A táborozók megismerhetnek és kipróbálhatnak néhány, a kutatók által alkalmazott vizsgálati módszert. Hetente meglátogatják az Orczy Kalandparkot és a Fűvészkertbe is elsétálnak. A táborok több turnusban indulnak júniustól, bővebb információ itt található.

Skanzen az iskolai közösségi szolgálat kifejezetten hasznos eltöltésére ajánl egy különleges lehetőséget: az Integrált Tábort, amelyben ép és sérült tizenévesek együtt tevékenykednek. A tábort megelőzően a résztvevő IKSZ-es diákok felkészítő érzékenyítésen vesznek részt. A programok nagyon sokszínűek: zenélés, kézműveskedés, állatgondozás, sütés-főzés várja a jelentkezőket.

A Heted7 tábort a Skanzen a kisebb korosztálynak szervezi több turnusban: olyan 6-12 éves iskolásokat várnak a napközis táborba, akik szeretnének megismerkedni a jellegzetes paraszti munkákkal, kézműves tevékenységekkel, mindez a szabadban: a gyerekeket várja a patak, erdő, mező! A turnusokról és táborvezetőkről itt találsz bővebb információt.

A Kreatív alkotótáborba azokat az alkotó kedvű fiatalokat (13 éves kortól), illetve a felnőtteket várják, akik érdeklődnek a hagyományos kézműves technikák iránt, kikapcsolódásra vágynak, szívesen kézműveskednek vayg akiknek gyermekük vagy kisebb testvérük a Heted7 gyermektáborban van ez idő alatt. Megismerkedhetnek a szövés, a kosárfonás, a nemezelés, a bőrművesség és a gyöngyfűzés titkaival. További infó

Az Aquincumi Múzeum számos tematikus táborral készül idén nyáron. 10-14 éves lányokat várnak, akik kíváncsiak, mi az a Guzsaly, hajtű, serpenyő, avagy mit kellett tanulnia ókori római elődeiknek? A katonáskodás iránt érdeklődők a Gladiátor, a Légiós és az Ókori táborban próbálhatják ki magukat. A táborok részleteit megtalálod az Aquincumi Múzeum oldalán.

Magyar Nemzeti Múzeum is indít egy-egy korszak korszakot feldolgozó táborokat két héten keresztül 8-13 éves gyerekeknek, akik kalandozhatnak az őskorban, a honfoglalás időszakában, a szultán és a császár birodalmában, megismerkedhetnek a lovagok és a királylányok életével, az árpád-kori emberek mindennapjaival. A táborokról részletes leírást ezen az oldalon találsz.

A Mesemúzeum Rumini tábort szervez, ahova várják a 7 évesnél idősebb hajósinas-jelölteket. A Szélkirálynőn izgalmas, vidám kalandok várnak minden matróz-jelöltet, lesz: kincskeresés, naplóírás, kártya-parti, vízi-dili, lustálkodás. További infó

Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtár két igazi felfedező és alkotótábort kínál a 7-10 éves gyerekeknek. A Gondolkodj okosan, ökosan! tábor során a résztvevők a megismerkednek a világot felépítő természeti életelemekkel, ezek összefüggéseivel. Mindezt a Magyar Mezőgazdasági Múzeum Könyvtárában, a Vajdahunyadvárban és a Vérmezőn. Ez csak néhány a számtalan izgalmas program közül, amelyet a Múzeum tervez a táborozóknak. A jelentkezés menete a Múzeum honlapján érhető el.

Kicsi Dió felfedező és kézművestáborban a gyerekek a „városligeti vadon” titkait fedezik fel, gyűjtenek, kutatnak, „vadásznak”, búzát őrölnek, cipót sütnek, vajat köpülnek, nádsípot faragnak. Hátizsákkal, iránytűvel és mikroszkóppal felszerelkezve nekivágnak, hogy felfedezzék az itt élő növény- és állatfajokat. A résztvevők ügyességüket és erejüket a Pásztor Olimpián tehetik próbára. A tábor leírását és további információt megtalálod a tábor honlapján.

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére