Iskolánk 12 évfolyamos, amely elemi és gimnáziumi képzésre tagozódik.
Az alsó tagozaton nagy hangsúlyt fektetünk a közismereti- és készségtárgyak tanulására, az egyéni fejlesztésre. Munkánkat fejlesztőpedagógusok és logopédusok segítik. Az 5. évfolyamtól térünk át a szaktanári rendszerre. A délelőtti tanítást délutáni napközi egészíti ki, melynek keretében az egyéni fejlesztés, önálló tanulás és szabadidős tevékenység egyaránt megtalálható.
Gimnáziumi oktatást 4 illetve 6 osztályos képzés keretében folytatunk, de a 2006/2007. tanévben a 8. osztály nagy létszáma miatt új 9. osztályos tanulókat nem tudunk felvenni. A 7. osztályba viszont várjuk az új diákokat! A hatályos tanterveket követve, a tantárgyakba zsidó témákat integrálva készítjük fel tanítványainkat az érettségire. Diákjaink a kétszintű érettségin sikeresen teljesítettek, valamennyien továbbtanulnak felsőoktatásban vagy felsőfokú szakképzésben.
A tanórák mellett pedagógiai tevékenységünk fontos területe a felzárkóztatás csakúgy, mint a tehetséggondozás. A háziversenyek, tanulói pályázatok önálló, kreatív munkára szoktatják a tanulókat.
Képzési formáink
Nyelvi előkészítő osztály - 7. évfolyam
A 2004/2005. tanévtől kezdődően a hatosztályos gimnázium 1. osztálya előtt nyelvi előkészítő évfolyamot indítunk. Heti 10 angol- és 5 héberóra, kis létszámú csoportok, változatos tematika biztosítja az intenzív és - a tapasztalatok tükrében - eredményes nyelvtanulást.
Az emelt óraszámú informatikaoktatás lehetőséget teremt a logikai készség fejlesztésére és a nélkülözhetetlen informatikai ismeretek magas szintű elsajátítására. Az órákon tanultak jó alapot adnak a diákok számára az ECDL vizsgák letételéhez.
A többi tantárgy esetében a nyelvi előkészítő év a korábban elsajátított ismeretek elmélyítését, a hiánypótlást szolgálja, elősegítve így a minél sikeresebb gimnáziumi tanulmányokat. A dráma- és a Polgár László vezette csillagsakk oktatás a kreativitás fejlesztését szolgálja.
Zsidó szellemű nevelés iskolánkban
Diákjainkat úgy neveljük, hogy érezzék: a zsidóság nemcsak vallás, hanem életforma. Az iskolában a fiúk kipát hordanak, és kóser étkezést biztosítunk.
Az 1. osztályban heti 1, a többi évfolyamon heti 2 óra judaisztika szerepel a tantervben. A tantárgyakba ( rajz, ének- zene, magyar, történelem, földrajz, stb. ) integráltan tanítunk zsidó tárgyú ismereteket. 4. osztálytól kötelező a héber nyelv tanulása.
Iskolai keretben megünneplünk minden vallási ünnepet. Valamennyi ünnepséget a csodálatos aulában tartjuk, amelynek színes, festettüveg ablakai az Abonyi utcai épület zsinagógájának ólomüveg ablakait idézik. Péntekenként, tanítás után gyertyát gyújtunk, együtt énekeljük a szombati dalokat.
Nagy hangsúlyt fektetünk a zsidó vallásban oly fontos jótékonyság, a micvák gyakorlására. Diákjaink, kórusunk gyakran szerepel a Szeretetkórházban, az Idősek Otthonába, a körzetek ünnepségein, hogy felvidítsák az öreg és beteg embereket.
Rendszeresen részt veszünk a Holocaust megemlékezéseken, és több temető rendbe hozásán is dolgoztunk. Növendékeink a 10. osztály során ellátogatnak Auschwitzba, hogy szembesüljenek családjuk és az európai zsidóság szenvedéseivel.
Kapcsolatokat építünk ki európai zsidó oktatási intézményekkel, hogy tanítványaink ismeretei és kapcsolatai mind szélesebb körűek legyenek.
Az Országos Rabbiképző-Zsidó Egyetem gyakorlóiskolájaként fontos szerepet vállalunk a vallástanár-képzésben.
A vallási ismeretekben való tájékozódáshoz rövid összefoglalót készítettünk, amely januártól kapható az iskola portáján.
Forrás: http://www.nagyothallo.info.hu
A Budapestimami 2012 őszi "A mi iskolánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke iskolájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges