Jelenlegi hely

Bástya Óvoda

Cím: 1056 Budapest, Bástya u. 4-6.
Tel.: 06 1 317-75-36
E-mail: ovodabastya@gmail.com
Web: www.bastyaovoda.hu

A BÁSTYA ÓVODA 2010 őszén ünnepelte fennállásának 30. évfordulóját. Óvodánk két szinten működő, modern, jól felszerelt intézmény; tornatermünk, játszókertünk is van. Az intézményünkbe történő bejutás akadálymentesített, így szükség esetén mozgáskorlátozottak számára is elérhető.
Belső berendezéseink színvilága harmonikus, esztétikus, vidámságot és nyugalmat áraszt. A világos-napfényes csoportszobákat különlegessé, színessé teszik egyedi berendezéseik.
Napjainkban 150 férőhelyen, hat csoportban, csoportonként átlagosan 20-25 kisgyermek ellátását biztosítja. Esetenként sajátos nevelési igényű gyermek fogadását is vállaljuk.
A gyermekek felvételekor lehetőség szerint figyelembe vesszük a szülők kéréseit, s így testvérpárok, barátok is egy csoportba kerülhetnek.
26 fős nagy szakmai felkészültségű nevelőközösségünk gondoskodik a gyermekek tartalmas mindennapjairól.

A 13 fő óvodapedagógus mellett 1 gyógypedagógus/logopédus, 9 szakképzett dajka, 2 adminisztratív dolgozó és 1 gondnok segíti az eredményes működést.
Pedagógusaink fejlesztőpedagógusi, mozgásfejlesztő, kézműves, logopédiai, gyógypedagógusi, dyslexia prevenciós végzettséggel is rendelkeznek.
Pedagógiai munkánk hatékonyságát – szükség szerint – a Nevelési Tanácsadó munkatársai és a kerületi Beszédjavító Intézet logopédusainak fejlesztő munkája egészíti ki.
A gyermekek nevelése során arra törekszünk, hogy képességeikhez mérten a bennük rejlő adottságokból minél többet kibontakoztassunk. Személyiségük értelmi, érzelmi képességek terén egyaránt kiteljesedjen.

Pedagógusaink fő célja a szeretet, a tolerancia, az elfogadás érvényesítése és az érzelmi biztonságot, védettséget nyújtó környezet megteremtése.
Tevékenységközpontú óvodai életünket úgy alakítjuk, hogy az a gyermekeknek változatos élményeket és tevékenységeket biztosítson.
A sokféle gyakorlati és szellemi lehetőség, a vidámság, meghittség és változatosság meghatározzák óvodánk egész napi hangulatát.
A csoportszobákban, egyéb helyiségekben, udvaron megteremtjük a változatos, jó játék lehetőségét, a biztonságot és a nyugalmat.
Programunk megvalósulásához elengedhetetlen a családok egyetértő, segítő-támogató közreműködése. Legtöbbször már tudatosan keresnek fel bennünket a szülők. Már az első találkozáskor törekszünk számukra megfelelő és elegendő információt nyújtani munkánkról.
Igyekszünk bepillantást engedni mindennapi életünkbe, az óvodánk iránt érdeklődőknek nyílt hetet szervezünk, amikor bepillanthatnak mindennapi életünkbe.
Röviden bemutatjuk munkánkat, beszélünk pedagógiai hitvallásunkról, a szülős beszoktatás lehetőségéről és azokról a céljainkról, melyeket fontosnak tartunk. Már ekkor kérjük a szülők javaslatait, igényeit, hogy mit várnak az óvodától.

Az óvodás gyermek fő tevékenysége a játék, mely szorosan összefonódik a tanulással. A gyermeket tevékenységi vágya, kíváncsisága, tapasztalatszerzésre, cselekvésre ösztönzi és eközben minden pillanatban újabb és újabb felfedezéseket tesz.
A játékban tanulás módszerével célunk, hogy a tanulás a gyermekek számára örömteli, önként vállalt tevékenységgé váljék.
A családok és az óvoda elfogadó és együttműködő kapcsolata jó példát mutat a gyermeki közösség alakulásához.
Ennek megvalósítása érdekében őrizzük szokásainkat és hagyományainkat. Pl.: közös családi kirándulás, meghitt közös ünnepi készülődés, családi kézműves foglalkozás, nemzetiségi hét, egészségnevelés hete stb.

Fontos, hogy tudatosan és folyamatosan a gyermekek kíváncsiságára, megismerés iránti vágyára építsünk. Az önként vállalt feladat az örömteli tevékenység alapja lehet.
Óvodai életünk mindennapjaiban előtérbe helyezzük a gyermeki ötleteket és segítjük azok sikeres megvalósítását. Rendszeresen biztosítjuk a terek nagyobb kihasználását, a sokszínű-változatos tevékenységi formákat.
Minden egészségesen fejlődő kisgyermek az óvodáskor végének elérésekor rendelkezik az iskolai élet kezdetéhez szükséges fejlettséggel.
Hitünk és tapasztalatunk szerint az egészségesen fejlődő gyermek az óvodáskor végére:

Képessé válik elmélyülten tevékenykedni
Érdeklődő
Kíváncsi
Társaival, felnőtekkel nyíltan kommunikál, kooperál
Képes kompromisszumokra
Elfogadó és befogadó
Igyekszik megfelelni környezete elvárásainak
Megérti társai és a felnőttek elképzeléseit

Óvodánk ünnepeit a népszokások, népi hagyományok köré csoportosítottuk. Fontosnak tartjuk, hogy az életkori sajátosságokat szem előtt tartva olyan vidám, önfeledt eseményeket éljenek át gyermekeink melyek maradandó élményt nyújtanak számukra és gazdagítják mindennapi játék tevékenységüket.

Pedagógiai célkitűzéseink eredményes megvalósítása érdekében a nevelési év során a – szülők javaslatait és a gyermekek életkori sajátosságait figyelembe véve – szervezzük programjainkat, melyek közül a legfontosabbak:

A természet közvetlen megismerése érdekében rendszeres autóbuszos kirándulásokat szervezünk az alábbi helyekre: Budapest környéki kiránduló helyek, Állatkert; Vadas Park; Természetvédelmi Park stb.
Szőlő – almaszüret
Természetvédő tábor Király réten
Balatoni tábor az iskoláskorúaknak
Szánkózás-családi kirándulás
Múzeumlátogatások
Színvonalas színházi és bábelőadások
Zenei élmények
Zeneiskolások koncertje; Kolompos együttes előadásai
Közös ünnepi készülődések: Advent; Mikulás; Farsang; kiszézés; Húsvét

Külön programjainkat a szülői igények és pedagógiai elveink figyelembe vételével biztosítja óvodánk. Az egészséges életre nevelés elveit középpontba állítva az alábbi plusz programok közül választhatnak az érdeklődők:

Úszás
Néptánc
manótorna
Gerincferdülés- és lúdtalp prevenciós torna
Hangszerelőkészítő
Hittan
Gyerek Aerobik
Foci
Zene és Varázslat apró mestereknek. Kokas Klára pedagógiáján alapuló foglalkozás

Mivel az óvodánkba járó gyermekek többsége a belvárosban lakik, ezért kiemelten fontosnak tartjuk fejlesztő munkánk során a természet közeli programok szervezését.
Ennek javítása érdekében jött létre óvodai alapítványunk, mely a gyermekek egészséges életmódjának kialakításához, megszilárdításához nyújt folyamatos támogatást.
Így lehetőségünk van a rendszeres kirándulásokra,, az étkezés vitamindús kiegészítésére, a mozgás, sportolás lehetőségének támogatására, sporteszköz készletünk bővítésére.

Óvodánk hosszú évek óta testvérkapcsolatokat tart fenn határon túli gyermekintézményekkel. A múlt századba nyúlik vissza barátságunk a lengyelországi KRZYWIN város óvodáival és 2005 nyarán írhattuk alá együttműködési megállapodásunkat a szlovákiai ROZSNYÓ város Kijev utcai óvodájával.

Szívesen fogadunk a magyar óvodapedagógia iránt érdeklődő külföldi kollégákat. Ennek köszönhetően az elmúlt 25 év során a világ számos közeli és távoli vidékére – Dániába; Japánba; Angliába; Norvégiába; Szlovákiába; Kínába; Lengyelországba – eljutott a BÁSTYÁSOK híre!
Az V. kerületi Önkormányzat Oktatási és Kulturális Bizottsága nevelőtestületünket 2000-ben a Belváros-Lipótváros Művelődéséért díjban részesítette.

Ezek vagyunk MI.

Bízunk benne, hogy bemutatkozásunk felkeltette érdeklődését és hamarosan a Bástyások között köszönthetjük gyermekét!

Hozzászólások

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?
Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Tudtad, hogy május első vasárnapja a nevetés világnapja is? És azt, hogy először 1998-ban Indiában egy úgynevezett nevető klubban tartották meg?
Anyai küldetések – te melyik film műfajába illessz be?

Anyai küldetések – te melyik film műfajába illessz be?

Egy kisgyermekes anya napja egy akciófilmbe illő kihívások sorozata: reggeltől estig pelenkacsaták, katasztrófaelhárító műveletek, békítő bírák testületi ülései és mentőexpedíciók sokasága a játszótéren. Sok sírással, bizonytalansággal, puszival és öleléssel.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére