Jelenlegi hely

Ahol gyerekkel is szívesen látnak - Családbarát helyek Budapesten

Ha gyerekekkel indulunk útnak, előnyben részesítjük a bababarát, gyerekbarát, családbarát helyeket, de vajon mit is jelentenek ezek a fogalmak?

Nálunk egyelőre nincs olyan egységes osztályozási rendszer, amely értékelné, és nyilvántartaná a családbarát vagy gyerekbarát helyeket, így hát legfőképp az gyerekbarát, amit annak tekintünk! Ahol úgy érezzük gyerekkel is komfortosan tudjuk eltölteni az időnket, nem kell magunkkal vinni a fél háztartást, de legfőképp nem kell feszengenünk, amiatt, hogy kiskorúval érkeztünk.

A következőkben összeszedtük azt a néhány szolgáltatást és feltételt, ami gyerek vagy bababaráttá és ezen keresztül családbaráttá tud varázsolni egy helyet.

Játékok, játszósarok

A gyerekek nem unatkoznak, ha van legalább egy játéksarok, egy kuckó, ahol sok érdekes játékszert találnak, illetve van pár gyerekkönyv, társasjáték, kifestő, kisasztal rajzlappal, ceruzával. Az hab a tortán, ha kerthelyiség is tartozik az étteremhez, és ott kis játszóteret is kialakítottak a gyerkőcöknek.

Kiegészítő felszerelések

Nagy segítség a családnak, ha rendelkezésre áll a helyen etetőszék, a nagyobbaknak gyerekszék, gyermek étkészlet, műanyag alátétek és poharak.

Pelenkázó, mosdó

Bababarát hozzáállást jelez, ha külön pelenkázó helyiséget találunk a helyen, illetve ha a mosdóban a kisebb gyerekekre is gondolnak. Van például a piciknek wc szűkítő, a mosdó mellett fellépő, hogy könnyebb legyen a kézmosás.

Szoptatás

Ha van egy külön arra a célre kialakított helyiség, ahol kulturált, nyugodt és higiénikus körülmények között lehet szoptatni a babát, az jelzi, hogy a kismamák is szívesen látott vendégek. Kevés olyan hely van, ahol netán azt is megértik, ha az anya nem szeretne félrevonulni, hanem a vendégtérben diszkréten szoptatja a kisbabáját, de ilyen is akad!

Gyerekmenü, egészséges ételek

Az étteremnél legtöbb helyen azért már gondolnak az apró vendégekre is. Jelzi ezt a gyermekmenü, akár külön többféle korosztályra szólóan, avagy a családi menü megléte az étlapon.  Gyerekbarát szemlélet az is, ha a speciális étkezési igényeket is teljesítik (tej-, laktóz-, tojás-, gluténmentes, vegetáriánus ételek), és kifejezett cél, hogy egészséges (tartósítószer-, adalék-, cukor-, színezékmentes) ételeket szerepletessenek az étlapon.

Extra igények

Fentieken túl vannak az extrák, amik az apróbb odafigyeléstől a nagyobb szolgáltatásokig igen széles skálán mozognak, úgy mint:

  • Lehetőséget biztosítanak az otthonról hozott bébiétel megmelegítésére.
  • Kérés szerint a gyermekeknek hamarabb kihozzák az ételt, így a szülők jobban tudnak segíteni nekik az étkezésben, és nem kell sokáig várakozniuk.
  • Akik rendesen viselkedtek, a távozáskor kapnak egy apró ajándékot (csokit, játékfigurát, matricát), így máskor szívesen fognak visszatérni ide.
  • Figyelnek rá, hogy a babakocsi elférjen az asztal mellett.
  • Van gyerekvigyázás, szakképzett animátorok, a gyerekeknek külön program (pl. játék, kreatív foglalkozás).

Türelmes és megértő személyzet

A „családbarátság” lényegét ezeken túl leginkább a vendéglátó egység személyzetének (és vezetésének) hozzáállása jelenti: a barátságos fogadtatás, az, hogy nem néznek ránk szúrós szemmel, ha gyerekekkel lépünk be, segítőkészek a gyerekekkel kapcsolatos igényeket illetően, minden váratlan helyzetet kezelni tudnak, és talán a legfontosabb: megértik, hogy a gyerekek nem tudnak néma csendben (l)enni, szépen enni, olykor valószínűleg kicsit több ételmaradék kerül a padlóra is, ezt mégsem tekintik üldözendőnek. Egyszóval a gyerekes családok számára is élvezhető, őket elfogadó környezetet biztosítanak.

Ha a felsorolt kritériumok közül csak néhány megvalósul egy étteremben, kávézóban, az már gyerekbarátnak mondható, ahová szívesen visszatérnek a gyerekes szülők!

Íme egy lista a budapesti ÉTTERMEKRŐLKÁVÉZÓKRÓL ÉS CUKRÁSZDÁKRÓL, melyek ilyen-olyan szempontból gyerekbarátnak minősülnek. Adatbázisunkat folyamatosan bővítjük és frissítjük, melyhez a Te segítségedet is szívesen vesszük. 

Ha olyan helyen jársz, ahol jól éreztétek magatokat gyerekekkel is, és szívesen ajánlod másoknak, küldd el nekünk a vendéglátó egység adatait az alábbi  ŰRLAPON vagy írj nekünk a budapest@imami.hu e-mailcímre, hogy minél több szülő értesüljön róla. Segítségedet előre is köszönjük!

Budapestimami

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére