A kamaszok szüleinek kíván segítséget nyújtani a Kockázatok és mellékhatások - Útikalauz szülőknek című interaktív előadás, melyet az UP Rendezvénytérben tartanak a Drog Stop Budapest Egyesület szakembereinek segítségével a kamaszkori droghasználatot érintő fontos témakörben.
Az előadás után lehetőség nyílik a szakemberektől egyéni segítségkérésre is.
Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Amiről szó lesz:
Titkolózik a gyerekem. Valamit elrontottam?
A tinédzsereknek ebben a megváltozott időszakban szükségük van térre és távolságra, még a szülőktől is. Annak ellenére, hogy ez a folyamat sokszor semmilyen problémát nem takar, szülőként ijesztő lehet megélni.
Mi az a snüssz?
Nikotintartalmú készítmény, amely egy papírpárnában van, és ezt a szájba véve és tartva lehet alkalmazni. Veszélye abban rejtőzik, hogy hirtelen nagy mennyiségű nikotin kerülhet a szervezetbe, ami rosszullétet okozhat. Hosszú távú használata a szájüregi rák, fogbetegségek és egyéb egészségügyi problémák kialakulásához vezethet.
Az alkohol lehet olyan veszélyes, mint a drogok?
Igen, különösen akkor, ha túlzottan vagy rendszeresen fogyasztják. Bár az alkohol legálisan hozzáférhető, és sok kultúrában szociális tevékenység részeként fogyasztják, hosszú távú, mértéktelen használata számos egészségügyi problémát okozhat. Az alkoholizmus (vagy más néven alkoholfüggőség) súlyos testi és mentális hatásokat eredményezhet. Ezenkívül, akárcsak a drogok, az alkohol is lehet mérgező, különösen nagy mennyiségben fogyasztva.
Állandóan játszik a gépen vagy a telefonján lóg a gyerekem. Mit tehetek?
Az online világ mindenki számára mást jelent. Az okok megértése az első lépés. A szabályok közös kialakítása, következetes betartása és a pozitív példamutatás is segíthet.
- Beszélgetés és megértés: Fontos, hogy először beszéljen gyermekével arról, miért tölt el ennyi időt a képernyők előtt.
- Korlátozások bevezetése: Állítson be egy képernyőidő-határt.
- Alternatív szórakozás kínálata: Ajánljon neki más, érdekes programokat, amelyek nem kapcsolódnak a képernyőhöz.
- Digitális szünetek: Fontos, hogy a gyermekek megtanulják, hogyan vegyenek szünetet a képernyős tevékenységekből.
- Részvétel az online világában: Ha a gyermeke játszik vagy telefonál, próbáljon meg részt venni a tevékenységében.
- Példamutatás: Ha Ön is sok időt tölt a telefonján vagy a számítógépen, akkor a gyermeke valószínűleg követni fogja a példáját.
A jó tanuló, jó sportoló gyerekek esetében kisebb a kockázata, hogy szerekhez vagy alkoholhoz nyúl?
Nem feltétlenül kisebb, hiszen a stressz, a magas elvárások, a megfelelési kényszer, a társas kapcsolatok hiánya is kockázati tényező lehet.
Hogyan tudhatok meg többet, kitől kérhetek segítséget?
A Drog Stop Budapest Egyesület szakemberei minden, ilyen jellegű felmerülő problémával kapcsolatban állnak rendelkezésre. Email: drogstoponline@gmail.com Ingyenesen hívható zöld szám: 13-770 Munkaidőben hívható telefonszám: +36 30 5565931
- Budapestimami -