Jelenlegi hely

Gyermek a családban: születéstől a felnőtté válásig – Semmelweis Egészség Napok márciusban

A Semmelweis Egyetem március 25-én Gyermek a családban: születéstől a felnőtté válásig címmel tartja következő tematikus napját. Az ingyenes, online rendezvényen a legfontosabb gyerekbetegségek mellett szó lesz a kicsik egészséges táplálásáról, de újraélesztési és mozgásfejlesztési bemutatót is tartanak.

A Semmelweis Egyetem I. és II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinikája a március 25-i rendezvényen összesen húsz prezentációval, illetve ezekhez kapcsolódó konzultációs lehetőséggel, mozgásfejlesztési és újraélesztési bemutatóval készül.

Szó lesz a többi között arról, hogy mit látnak és éreznek az újszülöttek életük első óráiban, hogyan élhetnek teljes életet a gyerekek cukorbetegként, mi a különbség a "sima" hasfájás és a gyulladásos bélbetegség között, mi történik a gyermeksürgősségi osztályon, és milyen vitaminokra van szüksége egy gyermeknek.

Mindezeken túl a gyermekkori májbetegségekről, a májátültetésről és az éjszakai légzéstámogatásról szóló előadások is helyet kaptak a programban.

A szülők választ kaphatnak például arra, mire figyelmeztet a csecsemősírás, mire jó és mire nem a kalcium, kell-e húst enniük a gyerekeknek ahhoz, hogy ne legyenek vérszegények. A korai daganatok felismerésének fontosságára éppúgy felhívják majd a figyelmet, mint a gyermekkori mozgásszervi betegségekre, vagy a gyermekkori elhízás elkerülésére és az egészséges étrend szerepére.

Gyógytornászok vezetésével a csecsemők mozgásfejlődését is végigkísérhetik az anyukák, és babáikkal a képernyő előtt csatlakozhatnak is a bemutatóhoz. A gyermekkori mozgásfejlesztés érdekében pedig olyan speciális tornagyakorlatokat mutatnak be a szakemberek, amelyekkel a kisiskolások is megtanulhatják a helyes testtartást akár a számítógép előtt, akár az iskolapadban ülnek.

Csecsemő- és gyermek alapszintű újraélesztési bemutatót is láthatnak az érdeklődők, és azt is megtudhatják, miért kell másképpen végezni egy felnőtt és egy gyermek mellkasi nyomását.

Program

  • 15:00 – 15:30 - Miért sír a csecsemő? Mire figyelmeztet a csecsemősírás? (dr. Tomsits Erika, II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
  • 15:00 – 15:30 - Mire NEM jó a kálcium? (dr. Németh Ágnes, II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
  • 15:30 – 16:00 - Mit látnak, mit hallanak, és mit éreznek az újszülöttek az első életórában? (dr. Szabó Miklós, I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
  • 15:30 – 16:00 - Hogyan lesz a cukorból cukorbetegség? – Teljes élet cukorbetegként (dr. Tóth – Heyn Péter, I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
  • 16:00 – 16:30 - Csomó vagy daganat? – A korai daganat felismerés fontossága (dr. Csóka Monika, II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
  • 16:00 – 16:30 - Tranzíció: mi történik, ha egy diabeteszes kinövi a gyerekklinikát? (dr. Luczay Andrea, I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
  • 16:30 – 17:00 - Hasfájás/IBD (dr. Béres Nóra, dr. Cseh Áron, I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
  • 16:30 – 17:00 - Kell – e húst ennünk ahhoz, hogy ne legyünk vérszegények? (dr. Kovács Gábor, II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika
  • 17:00 – 17:30 - Mit tudhatunk meg egy csepp vérből a gyermeksürgősségben? (dr. Krivácsy Péter, I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
  • 17:00 – 17:30 - Szükségünk van – e vitaminokra? – Hiányállapotok megelőzése (dr. Szabó András, II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
  • 17:30 – 18:00 - Történetek a nagy nyirokcsomóról – A korai daganat felismerés fontossága (dr. Erdélyi Dániel, II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
  • 17:30 – 18:00 - Mi fáj? Gyere mesélj! – Fókuszban a gyermekkori mozgásszervi betegségek és azok megelőzése (dr. Constantin Tamás, II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
  • 18:00 – 18:30 - A helyes táplálás – Elhízás prevenció (dr. Gács Zsófia, II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
  • 18:00 – 18:30 - Májátültetett gyermek a családban (dr. Dezsőfi Antal, I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
  • 18:30 – 19:00 - Hogyan étkezzünk jól? Segít az Okostányér! (Czuppon Krisztina, II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
  • 18:30 – 19:00 - Ki számít túlsúlyosnak? – A felnőttkori elhízás megelőzése gyermekkorban kezdődik (dr. Szabó András, II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
  • 19:00 – 19:30 - Ügyes kisbabák, okos gyerekek! – Csecsemőkori mozgásfejlesztés 0 – 6 hónapos babák számára gyógytornászok vezetésével (Andor Ildikó, II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
  • 19:00 – 19:30 - Tornázz velünk! – Gyermekkori mozgásfejlesztés speciális tornagyakorlatokkal 6 éves kortól: Érezd jól magad a bőrödben! (Medve Gabriella, Váradi Szonja, Fehér Anna, II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
  • 19:30 – 20:00 - Gyógyulás alvás közben – éjszakai légzéstámogatás gyermekeknél (dr. Czövek Dorottya, I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
  • 19:30 – 20:00 - Csecsemő – és gyermek alapszintű újraélesztési bemutató (dr. Horváth Klára, II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika)

A programon ingyenes a részvétel, de előzetes regisztrációhoz kötött.

A részletes program és a regisztráció ITT érhető el.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére