Jelenlegi hely

Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat VIII. kerületi Tagintézménye

Cím: 1081 Budapest, II. János Pál pápa tér 4.
Tel.: 303-9598; 
E-mail: nevtan8@chello.hu
Web: http://www.jik.hu

FELADATAINK:

  • nevelési tanácsadás,
  • tankerületi szakértői bizottsági tevékenység,
  • logopédiai ellátás,
  • gyógypedagógiai tanácsadás, korai fejlesztés, oktatás és gondozás,
  • konduktív pedagógiai ellátás,
  • gyógytestnevelés,
  • kiemelten tehetséges gyermekek, tanulók gondozása,
  • iskolapszichológia, óvodapszichológiai ellátás koordinálása,
  • fejlesztő nevelés.

A Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat VIII. kerületi Tagintézménye olyan pszichológiai, pedagógiai, logopédiai célokat szolgáltató közoktatási háttérintézmény, mely ingyenesen áll kerületünkben lakó, illetve a kerület nevelési-oktatási intézményeibe járó gyermekek, tanulók (3-18 éves korig) rendelkezésére. Főképp a tanulási, magatartási, beilleszkedési vagy kapcsolatteremtési problémákkal foglalkozunk.  Segítséget tudunk nyújtani a szülőknek, ha észreveszik, hogy gyermekük nyugtalan, visszahúzódó, vagy éppen folyton a középpontban akar lenni, figyelme nehezen leköthető, feladatvégzés közben fáradékony, nehezen tanul, iskolai eredményei gyengébbek értelmi színvonalánál, írása, olvasása, matematikai készsége gyenge, megkésett a beszédfejlődése, beszédhibás.

Azoknak a családoknak is próbálunk segíteni, ahol a gyermek nehezen barátkozik, magába fordul, nyugtalan, verekedős, agresszív, indokolatlan dühkitörései vannak, túlérzékeny, iskolát kerül, csavarog, hazudik, lop.

Hozzánk tartoznak azok a gyermekek is, akiknél lelki problémák testi tünetekben jelentkeznek – a gyermekorvosi leletek szervi eltérést nem mutattak ki, negatívak – például alvászavar, beszédzavar, ágybavizelés, hasfájás, fejfájás, evési problémák, körömrágás, ideges izomrángás, fura arcrángás vagy hadarás.

Serdülőkori problémák – megváltozott viselkedés, hangulatzavar, öngyilkossági gondolatok – esetén is megpróbálunk segítséget nyújtani.

Az iskolaérettségi vizsgálatnál, (melyet egyaránt kérheti az óvoda vagy szülő) azt mérlegeljük, hogy a gyermek érettségi foka lehetővé teszi-e számára a kudarc nélküli, sikeres iskolakezdést, milyen típusú foglalkozás fejlesztené legjobban a gyermek képességeit, és személyiségét.

A Pedagógiai Szakszolgálat feltételrendszeréről:
Intézményünk munkatársai: pszichológusok, gyógypedagógusok, fejlesztőpedagógusok, logopédusok, szociális gondozó. Logopédusaink a gyermekeket, tanulókat a kerületi óvodákban illetve iskolákban látják el. Igény szerint mediációs szolgáltatást is nyújtunk.

Intézményünkbe személyesen vagy telefonon lehet bejelentkezni.
Jelentkezhetnek szülők, esetleg a serdülők önként is, de a legtöbb gondozott gyermek esetében az óvoda, iskola, a gyermekorvos, esetleg a gyámhatóság tesz javaslatot a gondozásra. A jelentkezéskor munkatársunk felveszi a gyermek adatait és a panaszt, amelyben segítséget kérnek. A probléma jellege alapján, rövid határidőn belül a megfelelő szakember fogadja a gyermeket. Az első beszélgetésre általában a szülőkkel együtt kerül sor, de a kamaszok szülői kíséret nélkül is felkereshetnek bennünket.

Egyéb tevékenységeink:
Konzultációs lehetőséget biztosítunk a kerület óvodáiban, iskoláiban dolgozó pedagógusoknak, kérésre ismeretterjesztő előadásokat tartunk, felkérésre szülői értekezleten veszünk részt, társintézményekkel folyamatosan tartjuk a kapcsolatot, főiskolai, egyetemi hallgatók számára gyakorlatot biztosítunk.

Nyitva tartás ideje:
Hétfőtől – csütörtökig 8-18 óráig,
pénteken 8-16 óráig.

Forrás: http://www.jik.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére