Idén 5. alkalommal szervezzük meg Magyarországon az ENSZ égisze alatt kezdeményezett, a világ 144 országára kiterjedő Vállalkozó Nők Világnapja (Women’s Entrepreneurship Day – WED) globális kampány hazai eseményét, mely a vállalkozó nők és női kezdeményezések fenntarthatóságra, a globális és helyi problémák megoldásában való részvételének pozitív hatására hívja fel a figyelmet.
Miközben a világ egy része a metaverzum felé terjeszkedik, a Föld nagy részén a valódi egyéni, közösségi és társadalmi szintű jóllét és biztonság megteremtésének esélyeit tekintve hatalmas a bizonytalanság. Az új technológiák az egyre képzettebb, különböző generációkhoz tartozó nők számára is új, ígéretes gazdasági lehetőségeket tartogathatnának, ugyanakkor a COVID óta állandósulni látszó krízisekben egyre inkább a meglévő pozíciók megóvása, a családtagokról való gondoskodás került fókuszba.
Sosem volt ennyire egyértelmű a nőiesnek mondott értékek előtérbe kerülésének fontossága a gazdaság, a társadalom minden szintjén és - nemtől függetlenül - az egyén és a családok életének minden viszonylatában. Égető szükség van együttműködésre, szolidaritásra, empátiára, türelemre a válságok elmélyülésének elkerülése érdekében. Elodázhatatlan a nők érdemi társadalmi befolyásának, cselekvésének biztosítása. Ennek pedig egyetlen útja korlátaink, előítéleteink, bizonytalanságaink és félelmeink lebontása.
A vállalkozások, az üzlet világára jellemző nemek közti egyenlőtlenségek világosan tükrözik a nők és férfiak valós helyzetét társadalmainkban. Bár az utóbbi években Magyarországon is egyre inkább láthatóvá válnak a női vezetők és vállalkozó nők, erősödött tudatosságuk, egyre több közösség jön létre, érdekérvényesítő képességük javítása az elkülönülés, bezárkózás korában elengedhetetlen, mint ahogy gyakran önnön határaink meghaladása is - a valamennyiünk számára biztonságos jövő megteremtése szempontjából kulcsfontosságú.
Hogy ki hol miért és hogyan látja, lépi át és/vagy és húzza meg határokat, mit tesz/tehet/szeretne tenni, ezt mutatja be az idén 20 éves JÓL-LÉT Alapítvány helyzetértékelő, lehetőségeket felmutató eseménye, melynek ebben az évben a vállalkozó nők helyzetének javítása iránt felelősséget érző Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara ad otthont.
Ízelítő a tervezett programból:
A program alakulását az esemény FB-oldalán követhetik nyomon:
Témáink:
- A határszabástól a határtalan szárnyalásig
- Nőket támogató férfiak – minden színtéren: magánélet, munkahely, üzleti befektetések, közélet
- Női vezetők, női közösségek, női szolidaritás
- Magyar vállalkozónők a nagyvilágban
- A vállalkozó nők érdekei, az érdekérvényesítés valósága és lehetőségei - kamarák és civilek
- JÓL-LÉT 20 év után – a pályaújrakezdéstől a gazdasági függetlenségen át a nők befolyásának növeléséig
- Fenntartható vállalkozások fejlesztése - Bridge to Benefits - Mesterkurzus
- Workshopok, személyes tanácsadások
- Online kampány és fundrasing opciók
- Élő könyvtár - női civilek bemutatkozása
- Budapestimami -