Jelenlegi hely

XXII. kerület Egyesített Óvoda - Maci Tagóvoda

 
Cím: 1222 Budapest, Kereszt u. 2.- 4.
Telefon: 229-3698, 482-0018
 
Tagóvodavezető: László Éva
 
Bemutatkozás
 
Intézményünk 2008. augusztus 1. óta a XXII. Kerületi Egyesített Óvoda tagintézményeként, összevontan működik, Budafok csendes, kertvárosi övezetében. 2009. december 1. óta nevünk a gyermekek és a dolgozók örömére: Maci Tagóvoda.
 
Hatcsoportos óvoda vagyunk, gyermeklétszámunk 88+50 fő lehet, jelenleg 105. Általában a csoportok összetétele homogén, de időnként, a gyermekek életkora miatt szükség van a vegyes csoport kialakítására is. Programunk értéke, hogy a vegyes csoportra is kiválóan alkalmazható. Gyermeklétszámunk ideális, amely az egyéni bánásmód érvényesítéséhez a képességek kibontakozásához nagyon fontos.
 
Intézményünk sajátos feladata az integrált nevelés, ami lehetővé teszi, hogy a sérült, sajátos nevelést igénylő gyerekek átlagos társaikkal együtt nevelődjenek.
 
Épületünk családias jellegű, a foglalkoztatók tágasak, napfényesek. Három csoportnak egy közös mosdója van, egy csoport viszont saját mosdóval rendelkezik. Tornatermünk nincs, a testnevelés foglalkozásokat a BMTE sportcsarnokban tartjuk, jó idő esetén, pedig a tágas udvarunkon. Az épületünk kicsi, de ennek ellenére a szülők körében igen kedvelt az óvodánk, mert a családias hangulat, a szeretetteljes légkör, és a dolgozók gyermekszeretete, szaktudása mindezt pótolja. Csoportszobáink berendezése ízléses, igényes, amely óvodapedagógusaink ízlését dicséri. A programhoz szükséges eszközök rendelkezésre állnak, illetve beszerzésükről folyamatosan gondoskodunk.
Udvarunk jó adottságú, domboldal és füves rész egyaránt megtalálható. Az egészséges életmód szempontjából a gyermekek részére optimális feltételeket nyújt. Nagyon sok időt töltenek a gyerekek az udvaron. Télen, a domboldalon szánkózásra, nyáron, a kis medencékben pancsolásra van lehetőség. Felszerelése megfelel az EU szabványnak, amelynek kialakításához nagymértékben hozzá járultunk sikeres pályázatainkkal. Az óvodai alapítványunkkal, az önkormányzat és a szülők segítségével. Az elkövetkező években továbbra is célunk a felszerelésünk folyamatos fejlesztése önerőből is.
 
Az évek óta együtt dolgozó 8 óvodapedagógus rendelkezik a közoktatási törvényben előírt végzettséggel. Nevelőtestületünk szakmai kérdések iránti fogékonysága jól mérhető a továbbképzéseken való részvételi arányban, és a szakvizsgával rendelkező /3 fő/ és szakvizsgára készülők /1 fő/ számában.  Ez elegendő alapot ad a helyi program cél- és feladatrendszerének magas szintű teljesítésére.
 
A gyermekek nevelésében 4 szakképzett dajka is tevékenyen részt vesz. Gyermekszeretet, türelem, pontosság jellemzi tevékenységüket. Az intézmény működésében fontos szerepe van a konyhásnak, az óvodatitkárnak és a kertésznek is.
 
Pedagógiai munkánkat gyermekvédelmi felelős, utazó gyógypedagógus, logopédus és fejlesztőpedagógus segíti. A Nevelési Tanácsadó munkatársai készségesen álnak a szülők rendelkezésére a gyerekek nevelési és egyéb problémája esetén.
Helyi programunk a Tevékenységközpontú Óvodai Nevelési Program, amely lehetővé teszi a helyi viszonyok, lehetőségek ismeretében egyéni sajátosságaink, arculatunk kibontakoztatását és a gyermekközpontú nevelést.
 
Átfogó nevelési célkitűzésünk
Szeretetteljes környezetben, harmonikusan fejlődő, kiegyensúlyozott gyermekeket neveljünk. Olyan gyermekeket, akik biztonságosan tudnak tájékozódni természeti és társadalmi környezetükben, testi, értelmi és szociális fejlettségük birtokában sikeresen alkalmazkodnak az iskolai életmódhoz.
Pedagógiai értékrendünk érvényesülése a gyermekek nevelésében
  • A gyermekek személyiségét tiszteletben tartjuk, elfogadjuk és megbecsüljük.
  • Óvodánk légkörét úgy alakítjuk, hogy érzelmi biztonságot, megértést és védelmet sugározzon a gyermekek felé.
  • Hangsúlyozzuk a játék és a játékos módszerek elsődlegességét a gyermekek fejlesztésében.
  • Intézményünkben a kis, és nagy döntések, mindig a gyermekek érdekét képviselik.
  • Óvodánk minden dolgozója elfogadja, és szeretettel foglalkozik a nehezen beilleszkedő, hátrányos helyzetű gyermekekkel is.
Nevelési alapelveink a személyiségfejlesztésben
  • Kiemelkedő szerepet tulajdonítunk a személyiségfejlesztés alapjául szolgáló játéktevékenységnek.
  • A cselekedtetést elsődleges fontosságúnak tartjuk, mert a személyes megtapasztalás útján szerzett ismeret, a gyermekhez érzelmileg közelebb áll, ezért tartósabb. 
  • Építünk a gyermekek érdeklődésére, tapasztalataira, spontán ötleteire.
  • A gyermekek fejlesztését személyre szabott fejlesztési terv készítését követően egyénileg, vagy kiscsoportos formában végezzük.
  • Fejlődésüket személyiséglapon rögzítjük, és ez alapján tájékoztatjuk a szülőket gyermekük aktuális fejlettségi szintjéről.
Az SNI és a speciális problémákkal együtt élő gyermekek külön fejlesztésben, terápián vesznek részt (képességfejlesztés, mozgásterápia, logopédia). Velük gyógypedagógus, pszichológus, logopédus, fejlesztőpedagógus foglalkozik.
Tevékenységeink
  • Játék, munka jellegű, közösségi és szabadidős tevékenység.
  • Játékos tanulás komplex foglalkozások keretében valósul meg.
  • Komplex foglalkozások rendszere:
    • Mozgás
    • Művészeti nevelés: mese-vers, ének-zenei, vizuális
    • Környezet megismerésére nevelés: matematika, környezetismeret
Programjaink
Óvodásaink mindennapi életét a színes programjainkkal tesszük feledhetetlen élménnyé. Ezek által gazdagodnak lelkileg, ami felnőtt életükben is meghatározza majd, miként élik át a különleges alkalmakat.
 
Óvodánkban a hagyományos népi ünnepkörök elemeit is felelevenítjük a gyermekekkel. Ezen kívül, pedig programokat szervezünk a családok részére. Programjaink legtöbbjére a szülők, nagyszülők és testvérek is hivatalosak, így részt vehetnek gyermekük életének fontos eseményein.
 
Karácsonyi kézművesdélután és -vásár – családi program
A karácsonyi készülődés óvodánk életében is fontos szerepet játszik. A szülők és gyermekek számára rendezett kézműves délutánon, kedves ajándékokat és az ünnepi díszeket is lehetőség nyílik elkészíteni. Ötleteket kapnak a szülők az otthoni díszítés elkészítéséhez. A gyerekek és az óvónők által készített karácsonyi dekorációkból vásárt rendezünk, amelynek a bevételét, az óvodásaink ajándékozására fordítjuk.
 
Mikulás
A Mikulás minden évben meglátogat bennünket a Maci oviban. A várakozást mesejáték vagy zenés műsor teszi még izgalmasabbá. Majd amikor megérkezik, minden gyermekhez szól néhány személyes szót, miközben átadja ajándékait. 
 
Karácsony
Karácsonyi ünnepségeink meghitt, szeretetteljes hangulatban telnek. A csoportokba ekkor új játék kerül a fa alá. A nagycsoportosok egy kedves kis műsorral, betlehemes játékkal kedveskednek a többi csoportba járó óvodásoknak. Az ünnepi hangulat megteremtéséről, az óvodapedagógusok gondoskodnak, karácsonyi dalokat énekelnek a gyerekeknek.
 
Maci Nap – családi program
Óvodánk névadójának tiszteletére minden évben megtartjuk hagyományos Maci Napunkat. Izgalommal várjuk a medve előbújását barlangjából február 2-án. A gyermekeket délelőtt és délután gazdag események szórakoztatják. Ezen a délelőttön minden a macikról szól, a mesék, a körjátékok, a táncok, a dráma- és versenyjátékok és a maci kiállítás. Lehet mézet kóstolni, mézes süteményt készíteni.
A napot a délutáni kézműves tevékenységgel folytatjuk, ahol a szülők gyermekeikkel közösen alkothatnak, változatos és egyedi művészeti technikákat próbálhatnak ki.
 
Farsang
A farsang szintén sok vidámsággal telik el óvodánkban. Jelmezbemutató, tánc, ügyességi játékok, fánkevés, tombolázás várja a gyerekeket. A farsang, a nagycsoportosok által készített kiszebáb elégetésével ér véget, mellyel jelképesen elűzzük a telet.
 
Március 15.
Ezen a napon a gyermekek életkorának megfelelően csoportonként megemlékezést tartunk, zászlókat, kokárdákat, pártákat, huszársapkákat készítünk a gyerekekkel, huszáros játékokat játszunk, énekelünk, verselünk.
 
Húsvét – családi program
Kézműves délelőtt keretében csoportokban, a szülőkkel, és a gyerekekkel közösen tojásokat festünk és felelevenítjük a hagyományokat és a népszokásokat. A délelőtt végén a gyerekek boldogan keresik az udvaron a nyuszi által elrejtett meglepetéseket. 
 
Állatok Világnapja, Föld Napja, Madarak és Fák Napja
Hagyománnyá vált közösségünkben a természethez fűződő jeles napok megtartása. Mindezt a gyermekek egyéni, korosztályuk fejlődési szakaszaihoz igazodva teremtjük meg.  Ebbe próbáljuk a családokat is minél inkább bevonni. A Föld Napján a szülők segítségével szépítjük a kertünket. Virágokat, fákat, bokrokat ültetünk a zöld környezet megteremtésére, amelyben a gyerekek is részt vesznek. Ezáltal szeretnénk gyermekeinkben a természet szeretetét és védelmét megalapozni.
 
Iskolalátogatás
A nagycsoportosokkal ellátogatunk a közeli iskolába. Megnézzük milyen is az a nagyon várt ISKOLA, hogyan töltik napjaikat ott régi óvodásaink, barátaink milyen szépen megtanultak már írni, olvasni.
 
Anyák napja, évzáró, ballagás – családi program
A rendezvények a szülők jelenlétében történnek csoportonként. A gyerekek izgalommal készülnek az alkalmakra, kis műsorral vagy közös játékkal. Az újraélés vágya motiválja őket. A nagyobbak már a készülődés során felidézik emlékeiket. Anyák napjára ajándékot készítünk az anyukáknak, nagymamáknak, virágot adunk és megvendégeljük őket süteménnyel.
Az iskolába induló gyermekeknek kedves ballagási ünnepséget rendezünk. Fájó szívvel, sok-sok kedves emlékkel engedjük őket útra.
 
Maci Ovi játszóháza – családi program
Május 3. hetében -a szülők kezdeményezésére- hagyományos támogatói játszóházat tartunk óvodánkban. A gyerekeket, a szülőket, régi óvodásainkat, és az érdeklődőket színes programokkal várjuk.  A programok között megtalálható, a zene, tánc, horgászverseny, versenyjátékok, légvár, arcfestés, agyagozás, zsákbamacska, büfé. A támogatást az óvoda eszköztárának és játékállományának a fejlesztésére fordítjuk. A rendezvénynek igen nagy sikere volt a tavalyi évben a szülők és a gyermekek körében. 
 
Kirándulások
A nagycsoportos gyermekeknek ősszel és tavasszal kirándulást szervezünk. A jó levegőn való testmozgás és a természet szeretetére való nevelés lehetőségei ezek a programok. A természeten kívül, ellátogatunk múzeumokba, a Csodák Patotájába, a Planetáriumba, Állatkertbe, Bábszínházba stb. Tavasszal a szülők segítségével egésznapos kirándulásokat is szervezünk. A kirándulásokhoz minden esetben a szülők írásos beleegyezését kérjük.
 
Gyermekműsorok
A gyermekek számára bábszínházat, zenés műsorokat és előadásokat szervezünk. Gyakran szerepelnek a kerületi iskolák táncosai, bábosai és igénybe vesszük a Kölyökidő Alapítvány művészi előadásait.
 
Vendégégség, volt nagycsoportosainknak
Óvodánkba járt nagycsoportosainkat vendégségbe hívjuk, akik örömmel számolnak be iskolai élményeikről.
 
A szülőkkel való kapcsolattartás formái
Fontos a kölcsönös, bizalmon alapuló, folyamatos információcsere, melynek során megismerhetjük a családi hátteret, a szülő, pedig tudomást szerez az óvodánk céljairól, feladatairól, módszereiről. Az együttműködés megléte, annak minősége erősítheti, vagy gyengítheti a gyermek személyiségének optimális fejlődését. 
Munkánkat szülői szervezet segíti, amelynek egy vezetője van és csoportonként egy szülő a tagja.  A szülői szervezet részt vesz az óvodai programok szervezésében és minden, a szülőket érintő kérdésben kikérjük véleményüket. Óvodánk Minőségfejlesztési programjának keretén belül évente egy alkalommal kérdőíves felmérést végzünk a szülők körében intézményünk munkájáról. Az óvodánkba járó gyermekek szüleinek véleménye nagyon fontos számunkra munkánk fejlesztése céljából.
 
Nyílt nap
Nyitott napon /az óvodapedagógusokkal történő előzetes egyeztetetés alapján/ a szülők részt vehetnek a délelőtti foglalkozásokon. Így jobban megismerhetik, hogyan töltik gyermekeik napjaikat az óvodánkban, és képet kaphatnak fejlődésükről.
Beíratás előtti nyílt napok
Beíratás előtt a szülők ezen a napon megismerkedhetnek az óvodánkkal, az óvó nénikkel, és a dajka nénikkel.
 
Kicsik napja
A tanévet minden augusztus végén egy közös családi programmal nyitjuk meg. Ezen a játszó délelőttön az új kisgyermekek és szüleik megismerkedhetnek az óvodával, leendő csoporttársaikkal, az óvó nénikkel és a dajka nénivel. Ajándékkal kedveskedünk a gyerekeknek.
 
Anyás beszoktatás
Az első héten a szülők segítségével, fokozatosan szoktatjuk a gyermekeket az óvodai élethez, figyelembe véve az egyéni fejlettségüket és igényeiket.
 
Szülők ismerkedési délutánja
Szülői kezdeményezésre kerül megszervezésre – hagyománnyá vált óvodánkban – szeptember utolsó hetében a Bogrács-parti.
 
Szülői munkahét
Október első hetében szülői munkadélutánokat szoktunk szervezni az óvodába járó gyermekek szüleinek. Célunk az udvar szépítése, rendezése, játékok javítása, festése. A munkadélutánokon a szülők aktívan részt vesznek, amely óvodánk jó kapcsolatát jelzi a családokkal.
 
Szülői Fórum
Az Egyesített Óvoda szervezésében évente egy alkalommal Szülői Fórumot tartunk. A gyerekek bábelőadáson vesznek részt, amíg a szüleik előadást hallgathatnak a neveléshez.
Fogadóórák
A kapcsolattartás egyik legfontosabb színtere a fogadóóra, mert itt kaphat részletes tájékoztatást a szülő gyermeke fejlődéséről.
Szülői értekezletet
Csoporttal kapcsolatos nevelési feladatokról, tervekről, eseményekről tájékoztatjuk a szülőket.
 
Egyéb szolgáltatások
Játékos németnyelv-tanulás
Nagycsoportosok számára ingyenes nyelvtanulást biztosit az Árpád utcai Német Nemzetiségi Általános Iskola. A délelőtt folyamán életkoruknak megfelelő körülmények között, játékosan ismerkedhetnek a gyermekek a német nyelvvel. 
 
Csengő Barack zene – óvoda
A foglalkozásokon a gyerekek játékosan, fokozatosan ismerkedhetnek meg a zene birodalmával. A dalok és a mondókák elsajátításában akusztikus- és ritmus hangszerek segítik a gyerekeket. A zene a hallás és a ritmusérzék mellett, nagymértékben fejleszti a gyerekek memóriáját, problémamegoldó képességét, a tánc, a mozgáskoordináció és az egyensúlyérzék fejlesztését.
Játékos angol nyelvtanulás
Óvodásaink számára hetente egyszer életkoruknak megfelelő, játékos módszerekkel ismerkedhetnek az angol nyelvvel.
 
Forrás: http://www.ovoda22.hu/maci/bemutatkozas
 

A Budapestimami 2012 őszi "A mi óvodánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke óvodájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Igyekezz már, hol a cipőd, el fogunk késni, miért most jut eszedbe, hogy pisilni kell, jajj kell az úszás cucc, megőőőőrülöööök hogy minden reggel ez megy! Na tegye a szívére a kezét, akinél még nem hangzottak el ezek vagy ennél változatosabb, neaggyisten cifrább napindító mondatok. Ugyhogy ugye? Szerintem bátran és általánosan kijelenthetjük: a reggeli készülődés, és intézménybe-munkahelyre kerülés a nap egyik legstresszesebb része – minden résztvevőnek! No de, tudjuk-e hogy miért? Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Itt a Vágatlan Május! Na ez igazán tetszeni fog a családnak, akárki is vágja a füvet nálatok! A nemzetközi kezdeményezés még 2019-ben Angliából indult, célja, hogy felhívja a beporzóbarát kertek jelentőségére a figyelmet.
Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére