Jelenlegi hely

Újbudai Ezüstfenyő Óvoda

 
Cím: 1116 Budapest, Ezüstfenyő tér 1.
Telefon: +361 208-4520, +361 208-4519, +361 464-3488
E-mail: info@ezustfenyoovi.ujbuda.hu

Vezető: Molnár Mariann mb.

Specialitásunk - Miért is válasszon minket gyermeke óvodájának?

Az Újbudai Ezüstfenyő Óvoda mind szülői, mind szakmai berkekben elismert intézménynek számít. A következőkben olvashat több olyan fontos jellemzőt, amiről büszkén valljuk, a mi specialitásaink:

1) Madár- és környezetbarát óvoda: „Célunk, hogy a gyermekek az érdeklődésükből fakadó aktív tevékenység során szerezzenek tapasztalatokat a közvetlen és tágabb természeti-társadalmi környezetről.” olvasható a Helyi Nevelési Programunkból.

Az, hogy a gyerekekkel mit, hogyan láttatunk meg nemcsak az óvoda, hanem a szülői ház és az óvoda közös felelőssége. A szülőknek és az óvodapedagógusoknak egymást segítve és kiegészítve kell biztosítaniuk, hogy az őket körülvevő világot változatos és érdekes tevékenységek közben ismerhessék meg. Közös a feladatunk abban is, hogy gyermekeink, milyen szemlélettel, értékrenddel és viselkedéskultúrával rendelkeznek, hogyan viszonyulnak a természeti környezetükhöz. Óvodánkban a külső világ tevékeny megismerése folyamatosan történik, magába foglalja a környezeti nevelést, környezetvédelmet, és a környezet alakítási tevékenységeket.
Több éve próbáljuk már kis lépésekbe megszerettetni, megismertetni a gyerekekkel a természeti környezetet.

Mit tettünk eddig:

• Az óvodában kiskertet kapott minden csoport, melyet a gyerekek gondoznak egész évben. Közös fűszer és gyógynövény kertünk van.
• Az előző évben elültetett erdei gyümölcsök és sziklakerti növények gazdagítják az óvoda kertjét.
• A szülőkkel közösen rakjuk rendbe, takarítjuk az óvoda udvarát és kertjét minden tavasszal.
• Madárodúk, itató, etetők elhelyezése az óvodában, rendszeres madáretetés, madárodúkban költő széncinegék megfigyelése.
• Két éve részt veszünk a madarászovi programban Zsoldos Árpád vezetésével.
• A bogármegfigyelőkkel, nagyítókkal az apró lábunk alatt rejlő világot közelebbről figyeljük.
• Óvodában két 54 literes akváriumban szemlélhetik meg a gyerekek a vízi világot. Emellett gondozzák, ápolják, etetik a halakat. A halak mellett egy kis lápi teknős is megtalálható.
• A természet kincseinek visszafordítása / esővízgyűjtés, komposztálás / más szempontból, más módon világítja meg a környezet újrahasznosítását. Rendszeressé vált a szelektív hulladékgyűjtés a csoportokban. Minden évben szervezünk papírgyűjtést.
• A természet valódi megismerésére és megszerettetésére a helyszíni megfigyelések a legalkalmasabbak, ezért az egész évünket átszövik kirándulások a kerületben és Budapesten kívül is. A Fővárosi Állatkert és a Budakeszi Vadaspark rendszeres látogatói vagyunk.
• A kirándulások mellett kiemelkedő jelentőségűek a múzeumi látogatások is (Magyar Természettudományi Múzeum, Közlekedési Múzeum, Magyar Mezőgazdasági Múzeum).
• Négy fontos környezeti napot, világnapot ünneplünk meg az óvodában: Állatok világnapja (október 04.), Víz világnapja (március 22.), Föld napja (április 20.), Fák, madarak napja (május 10.)
• rendszeres interaktív játékokkal, kísérletezésekkel tesszük érdekesebbé a környezet megfigyelését, tapasztalatszerzést.
• 2013 tavaszán óvodánk elnyerte a MADÁRBARÁT ÓVODA címet.

Célunk, hogy az eddig végzett építkezést, munkát a szülőkkel tovább folytassuk, és automatikussá váljon. Idővel elérjük a ZÖLD ÓVODA címet.

Feladatunk: az állatok gondozása, etetése, itatása, tisztán tartása (kertben madarak, az óvodában élő sarok, akváriumok gondozása). Mindennapos tevékenység legyen a kert ápolása, amit a szülők segítségével folyamatosan rendben tartunk. A szelektív hulladékgyűjtés minden családnál egy természetes folyamattá váljon. Megismerjék a gyerekek a szűkebb és tágabb kerületi értékeinket a kirándulások alkalmával. A művészeti nevelés során is megjelenjen a természet világa, szépsége, formája.

2) ELTE képző óvoda: óvodánkban 2009 óta az ELTE főiskolai hallgatóinak szakmai gyakorlati oktatása történik. Jelenleg 4 óvodapedagógus foglalkozik a főiskolásokkal: Bornemissza Viktória, Szabó Mónika, Poószné B. Mária és Vadné Nemes Ágnes. A képzés 4 csoportot érint: a Süni, a Százszorszép, a Méhecske és a Huncutka csoportokat. Célunk, hogy minél több, a szakma iránt elhivatott és a gyerekek felé értő módon odaforduló óvónők kerüljenek ki a főiskoláról, valamint a főiskolával minél szorosabbá tenni a már eddig is jól működő kapcsolatunkat.

3) 2 allergiás csoport működtetése: két speciális csoportunk van a Micimackó és Katica csoport, ahová felső légúti megbetegedésekben szenvedő gyermekek járnak. Ebből adódóan a csoportok kis létszámúak, (16 fő) vegyes életkorú gyerekekből tevődnek össze. Nevelésünk során különösen nagy hangsúlyt fektetünk az egészséges életmód kialakítására, az egészség védelmére, törekszünk arra, hogy mindez alapvető igényükké váljon. A testmozgás, a gyümölcs, zöldség és a többlet folyadékfogyasztás a mindennapjaink részét képezi. A só szobát is napi rendszerességgel használjuk prevenciós jelleggel. Hetente egyszer úszásoktatáson és jógán vesznek részt gyermekeink. Az allergológus doktornővel és asszisztensével rendszeresen konzultálunk aktuális egészségi állapotukról. A kissé náthás gyermekeknek lehetőségük van inhalálni az orvosi rendelőben. Tevékenységeinket, fejlesztő játékainkat úgy tervezzük, illetve valósítjuk meg, hogy mind a három korcsoport, életkorának megfelelően és egyéni fejlettségi szintjéhez mérten fejlődjön. A bensőséges szeretetteljes légkör kialakítására törekszünk, melyben a gyermekek biztonságban érezhetik magukat.

4) Művészeti nevelést nyújtó intézmény: A gyermeket sok szép látnivaló veszi körül, amelyek rácsodálkozásra késztetik őket. Az óvónő és a család feladata, hogy a kultúrát, esztétikumot nyújtó hatásrendszerben megkeresse azokat az alkalmakat, lehetőségeket, amelyek megmozgatják a gyermek fantáziáját, és érzelmileg is közel állnak hozzájuk. A művészeti tevékenység egyik legnagyobb hatása, hogy fejleszti a személyiséget, a fantáziát. A művészetekkel való foglalkozás erősíti identitástudatukat, segíti megtalálni egyéni hangjukat. Új utakat nyit, személyiségük határait szélesíti. A művészetek, a zene az élet alkotó energiáit adják. Fejlesztik a gondolkodást, a koncentrációt, a nyitottságot, az intuíciót, a spontaneitást, a bizalmat és önbizalmat. Erősítik a képességet és szándékot arra, hogy az értékes dolgokat észrevegyük, kutassunk a felszín alatt. A művészetekkel való foglalkozás hozzájárul az észlelés érzékenységének, a kifejezés árnyaltságának fejlesztéséhez. A művészeti nevelés biztosítja a személyes tapasztalatszerzést mint tanulási módszert.

E koncepció alapján az Újbudai Ezüstfenyő Óvoda által kínált lehetőségek a gyermekek számára a következők: játék, mindenféle mozgáslehetőség, bábozás, dramatizálás, mese, vers, zenehallgatás, dalos-énekes játékok, tánc, rajzolás, festés, mintázás, barkácsolás, a környezet felfedezése, önkiszolgáló és kerti munka.

5) Sószoba: célja elsősorban a megelőzés, a letapadt váladékok feloldása, az orr, az arc melléküregeinek a tisztítása. Terápiás céllal készült, melynek jótékony hatása orvosilag alátámasztott és évtizedek óta alkalmazott. Évszázadokkal ezelőtt felismerték eleink, hogy a sós levegő jótékonyan hat a légúti betegségekben szenvedőkre, illetve azt, hogy a tengerpartokon, tengeren élők, sóbányákban dolgozók erőteljes légzőszervi egészségnek örvendenek. Ennek egyenes következménye lett, hogy a sós levegőn való tartózkodást terápiaként alkalmazták.A só lebegő állapotban van jelen a levegőben, megtisztítva a levegőt a káros baktériumoktól, allergénektől. Napjainkban a sóterápiát tudatosan használják légzés- és fürdőterápia formájában. A sónak nagy szerepe van a szervezet ionháztartásának szabályozásában, és fertőtlenítő hatása is jelentős. A légzésterápia lényege, hogy a só jótékony, negatív töltésű ionjai a légtérben fertőtlenítő hatást fejtenek ki, megkötik a port, pollent. A sóionok a levegővel együtt bekerülnek a légzőszerveinkbe, ahol szintén fertőtlenítenek, valamint a légzőszervek természetes védekező, öngyógyító funkcióit stimulálják. Sóterápia alkalmazásával az alábbi betegségek tünetei csökkenthetők:

• légúti megbetegedések: allergiák (pollen, toll, pihe stb.), szénanátha, asztma, nátha, hörghurutgyulladás
• arcüreggyulladás

A só szobát a 2 allergiás csoport napi rendszerességgel, a többi csoport alkalomszerűen használja.

6) Tehetségpont: 2013. novemberében az Újbudai Ezüstfenyő Óvoda elsőként csatlakozott a kerület tehetségpont rendszeréhez.

Reméljük a felsoroltak tükrében magabiztosan veszi fel velünk a kapcsolatot gyermekének való óvoda választásával kapcsolatban.

Forrás: http://www.ezustfenyoovoda.hu/specialitasunk/

 

A Budapestimami 2012 őszi "A mi óvodánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke óvodájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Igyekezz már, hol a cipőd, el fogunk késni, miért most jut eszedbe, hogy pisilni kell, jajj kell az úszás cucc, megőőőőrülöööök hogy minden reggel ez megy! Na tegye a szívére a kezét, akinél még nem hangzottak el ezek vagy ennél változatosabb, neaggyisten cifrább napindító mondatok. Ugyhogy ugye? Szerintem bátran és általánosan kijelenthetjük: a reggeli készülődés, és intézménybe-munkahelyre kerülés a nap egyik legstresszesebb része – minden résztvevőnek! No de, tudjuk-e hogy miért? Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Itt a Vágatlan Május! Na ez igazán tetszeni fog a családnak, akárki is vágja a füvet nálatok! A nemzetközi kezdeményezés még 2019-ben Angliából indult, célja, hogy felhívja a beporzóbarát kertek jelentőségére a figyelmet.
Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére