Jelenlegi hely

Ovi vagy suli? Menjen vagy maradjon? Dátumok és lehetőségek - összeszedtük, hogy mire figyeljetek az idei beiskolázáskor!

Mindig fontos kérdés egy gyermek életében, ha elérte a 7. életévét, hogy elkezdje-e az iskolát vagy nem? Majdnem minden anya fejében ott motoszkál a kérdés: Vajon a gyermekem iskolaérett-e, jó lesz-e neki, ha már most beül az iskolapadba, vagy várjunk ezzel még egy évet? 

Ha eldönteni nem is tudjuk helyettetek, egy kis segítséget nyújthatunk.

Azok a gyerekek, akik 2013. 09. 01. – 2013. 12. 31. között születtek, még nem tankötelesek, de akár 2019 szeptemberében, vagy maradhatnak még egy évet óvodában és a következő év, vagyis 2020 szeptemberében elkezdhetik az iskolát. Az esetleges iskolakezdésről a járási szakértői bizottság dönt.

Azok a gyerekek, akik 2012. 09. 01. – 2013. 08. 31. között születtek már tankötelesek, ennek ellenére, aki valamilyen okból nem szeretné még megkezdeni az iskolát 2019 szeptemberében, annak lehetősége van még 1 évet az óvodában maradni az óvodavezető jóváhagyása mellett és csak 2020 szeptemberében beülni az iskolapadba.

Szinte ugyanez vonatkozik a 2011. 09. 01. – 2012. 08. 31. között születettekre, de ott az igénybe vehető +1 év óvodai nevelés már nem az óvodavezetőtől, hanem a járási szakértői bizottság döntésétől függ.

Azoknak a gyerekek viszont, akik 2010. 09. 01. – 2011. 08. 31. között születtek, már nincs választási lehetőségük az óvoda vagy az iskola között, nekik kötelező megkezdeni az általános iskolát 2019 szeptemberében.

Összeállította: szági, Szegedimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére