Jelenlegi hely

Séta a pillangók között – Megnyílt a Lepkekert

Újra látogatható a Lepkekert a Fővárosi Állat- és Növénykertben, ahol 18 különböző színpompás fajhoz tartozó több száz trópusi lepke és pillangó egyedében gyönyörködhetnek a látogatók, méghozzá testközelből, hiszen a közönség a szó szoros értelemben a színpompás lepkék között sétálhat. Kis szerencsével a lepkék bábból való kikelését is meg lehet figyelni.

 A Lepkekert az Állatkert szezonális látnivalója, amely általában június elejétől, vagy, ha az időjárás engedi, május végétől kora őszig, megint az időjárástól függően szeptember végéig, esetleg október közepéig látogatható. Idén már a május 25-26-án megnyílik ez a bemutatóhely, vagyis már gyermeknapkor is nyitva lesz.

A Lepkekert egyébként már csaknem negyedszázados múltra tekint vissza, habár ez idő alatt a konkrét helyszín kétszer is változott. Jelenlegi helyén 2014 óta várja a látogatókat. A Lepkekert maga lényegében egy pergola építmény fényáteresztő oldalfalakkal, illetve egy óriási hálósátorral. A 240 négyzetméter alapterületű bemutatóhely 1200 köbméternyi légterében most 18 különböző trópusi lepkefaj több száz egyedét lehet megcsodálni, méghozzá úgy, hogy be is lehet sétálni a lepkék közé, és lényegében egy térben lehet velük mozogni.

A lepkéket repülés, pihenés, illetve táplálkozás közben is meg lehet figyelni. Táplálékuk alapvetően háromféle: egyrészt a tálakba kitett gyümölcsök, banán vagy narancs nedvét szívogatják, másrészt a Lepkekertben elhelyezett fiolákban mesterséges nektárt is biztosítunk számukra. Harmadrészt pedig ott vannak a Lepkekert növényei is, amelyek közül némelyik kifejezetten a lepkék kedvére való nektárt ad. Ilyen például a sétányrózsa (Lantana sp.), illetve a csillagcsokor (Pentas sp.) is. A sétányrózsa ráadásul őshonosnak számít a trópusi Közép- és Dél-Amerika azon vidékein is, ahol a bemutatott lepkefajok jó részének természetes élőhelye található. Így lepkéinknek „hazai ízekkel" járhatunk a kedvében.

Érdekes látnivaló a Lepkekert közepén álló bábszekrény. Az itt lévő bábokból egymás után kelnek ki a lepkék, egy kis szerencsével tehát ezt is megfigyelhetik a látogatók. Az állatgondozók pedig rendszeresen kinyitják a bábszekrény ajtaját, hogy a frissen kikelt lepkék kiröppenhessenek belőle.

A lepkebábok szállításáról, a lepkék kikeléséről, illetve a már kikelt lepkék táplálásáról és gondozásuk más részleteiről korábban egy érdekes kisfilmet is készítettünk, amelyet az érdeklődők ide kattintva nézhetnek meg.

A lepkék mellett a Lepkekert növényei is érdemesek a figyelmünkre. Az említett sétányrózsákon és csillagcsokrokon kívül nagyon szép tillandsiákat, broméliákat, orchideákat is láthattok itt.

Mivel a Lepkekertben a közönség egy térben van a lepkékkel, mindenkit arra kérünk, hogy óvja ezeket a törékeny szépségeket. Nézzünk a lábunk elé, és persze a mindent a szemnek, semmit a kéznek elve alapján csodáljuk meg őket! Így mindannyian sokáig gyönyörködhetünk bennük.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére