2019. tavaszán immár 4. alkalommal várnak mindenkit egy képzőművészeti programokban gazdag hétre a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretein belül. A Budapest Art Week (BAW) az ország egyetlen olyan képzőművészeti eseménysorozata, amely galériákat, múzeumokat és kiállítótereket fog össze.
Hat napon át több mint kilencven kiállítással és azokhoz kötődő programokkal (tárlatvezetésekkel, workshopokkal, beszélgetésekkel, filmvetítésekkel és kiállításmegnyitókkal, valamint az alkotókkal való találkozókkal), közel hetven helyszínen várják a képzőművészetek kedvelőit.
Ez a képzőművészettől hangos hét lehetőséget ad arra, hogy nemzetközi színtéren is elismert klasszikus, illetve újgenerációs galériák és vezető múzeumok gyűjteményeinek széles skálájából válogathassunk – mindezt egyetlen belépő megvásárlásával.
Az esemény célja, hogy a látogatók egyúttal aktív résztvevők is lehessenek: a programban helyet kapnak tárlatvezetések, workshopok, beszélgetések, filmvetítések és kiállításmegnyitók, valamint lehetőség nyílik az alkotókkal való találkozásra is.
A Budapest Art Week nem pusztán egyszeri betekintést kíván nyújtani a város művészeinek, művészeti szakembereinek és színtereinek világába; hanem azt szeretné, hogy a friss tapasztalatok később is a mindennapok részévé váljanak.
Ízelítő a családos programokból
Kő/papír/olló: Családi délután a galériában - kreatív játszótér by Furagura
2019. április 12. 17.00-19.00
Rugógyár Galéria, 1056 Budapest, Szarka utca 7.
A kreatív játszóteret a Furagura kreatívitás-fejlesztő, rajzolós társasjáték. A játék során készen kapott stencilek alapján lehet rajzos történeteket létrehozni. A nonfiguratív alakzatokba bármit beleláthatnak a játékosok, ezt maga a kiállítás is inspirálja. Cél, hogy új kreatív ötleteket hozzon elő minden résztvevőből, sőt közösen rajzolhassák meg fantáziájuk szüleményeit. A játékot vezeti Kormos Mercedes, a játék készítője, művésztanár
Kreatív kuckó - gyerekfoglalkozás
A foglalkozás kezdetén a gyerekek ötletet merítenek a kiállítótérben megtekintett művekből, majd elkezdődik a fantáziát szabadon engedő alkotás.
Technika: kollázs, montázs, festés (automatikus írás a festészetben)
A foglalkozás legfontosabb célja az ösztönösség felszabadítása, valamint az érzelmek kifejezése az egyéni képességek, életkori sajátosságok figyelembevételével. A programot Marcsek Anima vezeti.
2019. április 13. 10.00
Ybl Budai Kreatív Ház, 1013 Budapest, Ybl Miklós tér 9.
Barangoló a Magyar Nemzeti Galériában
Nemes Anita illusztrációin keresztül a program résztvevői megismerhetik a Nemzeti Galéria fő műveit, majd saját tájképet készíthetnek montázs technikával. A foglalkozást Varga Viola, a Barangoló kiadványok múzeumírója, múzeumpedagógus tartja.
2019. április 13. 10.00
Magyar Nemzeti Galéria, 1014 Budapest, Szent György tér 2.
A költő, a festő, a szerkesztő - Családi nap a kassák Múzeumban
2019. április 13. 10.00-13.00
Kassák Múzeum , 1033 Budapest, Fő tér 1. (Zichy kastély)
Hány helyen élt Kassák Lajos? Kikkel, milyen művészekkel dolgozott együtt a Ma című folyóirat szerkesztőjeként? Mi volt az a sikkes kiegészítő, ami később Kassák egyik szimbólumává vált?
A költészet napját folytatva, családi kincskereső játékra hívunk titeket, hogy Kassák és az avantgárd mozgalmak nyomába eredjünk. A múzeum kiállításain, a Zichy-kastély épületében és kertjében különböző feladatokat teljesítve, állomásokon végighaladva egyre többet tudunk majd meg erről a történetről. Viszont ahhoz, hogy a célba érjünk, felnőtt és gyerek, kistesó és nagytesó közös munkájára van szükség!
A kincskeresésben Barna Orsolya képzőművész és Csóka Heléna múzeumpedagógus fognak segíteni. Program vezetői: Barna Orsolya, Csóka Heléna
Játék a városban - Tárlatvezetés az állandó játéktörténeti kiállításon
2019. április 11. 15.00-16.30
Óbudai Múzeum, 1033 Budapest, Fő tér 1. (bejárat a Szentlélek tér felől)
Középpontban Budapest egyetlen állandó játéktörténeti kiállítása, amely formabontó módon elmozdul a korábbi – fiúknak-lányoknak szánt játékok – megközelítéstől, helyette a gyűjteményi anyag minél szélesebb körű bemutatását célozza meg és a tárgyi anyag jellegéből kiindulva egy városi teret vizionál, ami így ráadásul az Óbudai Múzeum várostörténeti profiljához is illeszkedik. A város tematikájába berendezett tárgyakon keresztül nyomon követhetjük a játékgyártás történetét, a játék szerepét a gyermek személyiségfejlődésében, az alkalmazott gyártási technológiát, anyaghasználatot, formatervezést. Találkozó az Óbudai Múzeum recepcióján
Adnijóga a Faur Zsófi Galériában
2019. április 13. 18.00-19.00
Faur Zsófi Galéria, 1114 Budapest, Bartók Béla út 25.
Az Adnijóga és a Faur Zsófi Galéria csapata ismét összeállt, hogy egy jótékony jógaórával színesítse a Budapest Art Week programját. Ezúttal a Belkina, Dóka, Wakultschik: Portré és történetmesélés című kiállítás kíséretében kerül megrendezésre a program.
Az Adnijóga egy olyan jótékony kezdeményezés, amely pop-up órákon gyűjtött hozzájárulások segítségével teremt társadalmi értéket. A gyakorlásért felajánlott összeggel a résztvevők segíthetnek eljuttatni a jóga harmóniára ösztönző elemeit kiszolgáltatott és traumákat átélt csoportokhoz. Az Adnijóga már 7 jótékonysági szervezetnél jelen van. A gyakorlás 1 órás, Hatha alapú, melyre kezdőket és haladókat is nagy szeretettel várnak! Az adomány irányára 500 Ft.
2019. április 9-14. 10.00-18.00
Helyszínek: Budapesti múzeumok, galériák, kiállítóterek és műtermek
- Budapestimami -
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges