Jelenlegi hely

Megnyílt a Versképek című gyerekvers-illusztrációs kiállítás

Kortárs és klasszikus magyar gyerekvers-illusztrációkból nyílt kiállítás a KKM-Balassi Intézetben.

A magyar gyermekirodalom immár több évtizedes, legendás időszakából és a kortárs illusztrációkból egyaránt válogat a KMM–Balassi Intézet Versképek című versillusztrációs kiállítása, amely április 11-ig tekinthető meg az Intézet aulájában. A csaknem félszáz művész alkotását bemutató tárlat reprezentatív képet nyújt a mai magyar gyermekkönyv-illusztráció sokszínűségéről, a lírai szimbolizmustól a groteszk rajzig.

Az ’50-es, ’60-as évek ideig-óráig hallgatásra ítélt költőnemzedékének tagjai közül sokan fordultak a gyermekirodalom felé. A Nemes Nagy Ágnes, Zelk Zoltán és Weöres Sándor nevével fémjelzett időszak gyermekirodalmi csúcsteljesítményei a versek voltak, amelyeket aztán olyan kiemelkedő rajzolók illusztráltak, mint Bálint Endre és Hincz Gyula, Kass János és Réber László, vagy Reich Károly.

A hazai könyvillusztráció nagy generációja után a képeskönyv műfaja az ezredforduló óta újra aranykorát éli. A KKM-Balassi Intézet kiállítása az új „aranykorból” és a magyar grafika „nagy generációjának” rajzaiból egyaránt válogat.

A közönség csaknem félszáz illusztrátor – többek között Hincz Gyula, Reich Károly, Bálint Endre, Réber László, Kass János valamint Molnár Jacqueline, Keresztes Dóra, Rofusz Kinga, Paulovkin Boglárka, Nagy Norbert, Dániel András, Marosi Krisztina, Kárpáti Tibor, Kismarty-Lechner Zita, Buzay István, Baranyai (b) András, Timkó Bíbor, Szalma Edit – rajzaival találkozhat. 

A több mint 40 művész alkotásait bemutató tárlat reprezentatív képet nyújt a mai magyar gyermekkönyv-illusztráció sokszínűségéről, a lírai szimbolizmustól a groteszk rajzig.

Alkotásaik nyomán a versillusztráció különleges műfaja – amely a versek természeténél fogva tág teret enged a képeknek és nagy alkotói szabadságot ad a rajzolónak – művészi szintre emelkedett. A hazai könyvillusztráció nagy generációja után a képeskönyv műfaja az ezredforduló óta újra aranykorát éli. 

A gyerek- és ifjúsági irodalom, a gyerekkönyvkiadás a világ számtalan országában virágkorát éli. A gyerekkönyv-illusztráció ráadásul – éppen nyelvfelettisége miatt – könnyen befogadható a külföldi néző számára is, így a képek oda is sikeresen közvetítik a magyar kultúrát, ahova esetleg a nyelvi nehézségek miatt nehezen jutna el. 

2018. február 27 – április 11.
Balassi Intézet, 1016 Budapest, Somlói út 51.

Forrás

- Budapestimami - 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére