Jelenlegi hely

Vackor Óvoda - Mókus Tagóvoda

 
Cím: 1036, Budapest, Mókus u. 1.
Telefon: (1) 250-4397
 
Óvodánkról
 
1976 szeptemberétől fogadjuk a gyermekeket. Csendes, a forgalomtól távolabb eső lakótelep környezetében helyezkedik el épületünk. Közvetlen közelünkben bölcsőde és iskola is található.
 
Óvodánk 9 csoportos, nagy udvarral. A csoportokat állatjelekkel különböztetjük meg, így a gyerekek biztonságosabban tájékozódhatnak.
A 2012/2013-es nevelési évben a gondnoki lakást csoportszobává alakították – ez lett a 9. csoport, mely max.20 gyereket fogadhat. A többi csoport 26 fővel működik.
A gyermekek testi nevelését a kibővített tornateremben, jó időben az udvaron biztosítjuk. Tornatermünk jól felszerelt, eszközkészletét folyamatosan újítjuk, bővítjük!
Szeretetteljes, érzelmi biztonságot nyújtó légkörben, az életkori sajátosságokat, az egyéni fejlődési ütemet figyelembe véve segítjük elő gyermekink fejlődését. A családdal szorosan együttműködve, a családi nevelésre építve segítjük személyiség fejlődésüket.
Rendszeresen szervezünk csoportjainkban játszódélutánokat a szülők, nagyszülők, testvérek számára, sőt az óvodai ünnepek előtt (karácsony, húsvét, búcsúzás) a szülőkkel együtt készülődünk, ajándékokat készítünk.
 
Elnyertük a ZÖLD ÓVODA címet, immár másodszor is! Mindennapjaink és helyi programunk is tükrözi a környezethez való viszonyunkat – környezettel való együttélésre neveléssel. Pályázunk az “örökös” tagságra is.
2009 őszétől a III. Árpádfejedelem u.-i Vackor óvoda tagóvodája lettünk, a “Mókus”-ság megőrzésével.
Udvarunk – gyermek és környezetbarát, szemléletünkről, eredményeinkről az egyesület oldalán olvashatnak bővebben. (mozgásfejlesztő eszközök beszerzése, …)
Hatalmasra nőtt fáink, az óvónők és a szülők által közösen kialakított virágos kertjeink barátságossá teszik udvarunkat. A növények  gondozásában gyermekeink örömmel vesznek részt. Környezetünkben többféle kismadár és egyéb apró állat talál otthonra. Életüket figyelemmel kísérhetik, télen etetik, gondozzák őket.
 
Csoportszobáink – tágasak, esztétikus berendezése, felszereltsége tükrözi az óvónők egyéniségét – lehetőségeinket. Igyekszünk az adott korosztálynak megfelelően alakítani termeinket, eszközeinket, a gyermekek igényeihez alkalmazkodva.
Minden csoportnak van saját öltözője és mosdóhelyisége is. Csoportonként 2 óvodapedagógus és 1 dadus foglalkozik a gyermekekkel.
 
Nevelési – oktatási programunk
 
Gyermekeink ismeretszerzése, tevékenykedtetése projekt módszerrel, és a szülők bevonásával történik.
Az ismeretszerzés jellege az óvodában folyamatos, az egész óvodai életet átszövő, játékba integrált tevékenység.
Több oldalról közelítünk meg egy-egy témát, versek, mesék, énekek, kommunikációs és drámajátékok alkalmazásával.
Természetesen a vizuális nevelésben is megjelennek az adott témák. Különböző ábrázolási technikák segítségével fejlődik kézügyességük, szépérzékük és önkifejező készségük.
Megismerkednek közvetlen környezetükkel – társadalmi, természeti- – állatok, növények, közlekedés, évszakok változásai.
 
Óvodai programunk a környezet megismertetésére, megszerettetésére és védelmére épül – környezetvédelem
Feladatunk a gyermek érzelmi beállítódására építve a közvetlen természeti és társadalmi környezet értékeinek megismertetése és megszerettetése.
A természet zöld – jeles napjaihoz egy-egy családi játszódélután vagy hétvégi családi kirándulás tartozik. A programsorozat  hagyománnyá vált.
(Állatok napja október 4. – Föld napja április 22. – Víz világnapja március 22. – Madarak és fák napja május 10.)
Jártunk már: az Állatkertben, a Szemlőhegyi barlangban, a Gellérthegyi víztározóban, a Vácrátóti arborétumban, az Agárdi madárvártán, Esztergomban, a Duna múzeumban is. A Föld napjához kapcsolódóan – papírgyűjtő akciót szerveztünk, tavasszal virágvásárt rendezünk. Családi “munkadélutánt” keretében a szülők, gyermekek és óvodai dolgozók közösen szépítik udvarunkat, óvodánk közvetlen környékét, virágokat ültetünk.
Sok éve működik óvodánkban az ún. Madárovi program is, mely a Madártani Intézet munkatársainak közreműködésével történik, és hazánk madár és állatvilágának megismertetése, “közel hozása”, valamint az állatok védelmére nevelés a legfőbb célja.
“Madárbarát Kertprogram” – ban is részt veszünk.
 
Forrás: http://www.mokusovi.hu/magunkrol
 

A Budapestimami 2012 őszi "A mi óvodánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke óvodájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Nyári ötletelő – 67 tipp a szünidő túléléséhez

Nyári ötletelő – 69 tipp a szünidő túléléséhez

Mit csináljunk a gyerekekkel, amikor épp nincsenek táborban vagy a nagyinál és a családi nyaralás is messze van? Nem kell feltétlenül nyaralni menni ahhoz, hogy élményekben gazdag legyen a vakáció. Ehhez adunk inspiráló öteleteket!

Partnereink

NOE
Tehetségműhely Közhasznú Alapítvány
Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom
Képmás Magazin
Családháló
Ugrás az oldal tetejére