Én csak konstatáltam, hogy megint kaptam, vagy veszítettem egy órát. Na, de hogy pontosan mikor és merre kell tekerni a vekkert, azt sokáig egyszerűen nem bírtam megjegyezni, és ma már azt is tudom, ezzel a problémával nem vagyok egyedül.
Állítólag minden ötödik ember rosszul tudja, hogy mikor merre kell tekerni a vekker mutatóit. Tervezték, hogy megszűnik az állítgatás az Eu tagállamaiban, de amíg nem születik végleges döntés addig állítgatunk.
Ezért itt és most megosztom Veletek az évek során összegyűjtött kapaszkodóimat, amik segíthenek eligazodni felnőttnek és gyereknek egyaránt az óraállítás útvesztőiben.
Íme 5 egyszerű módszer, amivel pillanatok alatt eszedbe jut, hogy mikor merre tekerünk épp
1. Hőmérős módszer
Nyáron plusz fokok vannak, télen pedig mínuszok: azaz tavasszal, amikor áttérünk a nyári időszámításra pluszba (előre) tekerünk, ősszel pedig mínuszba, azaz visszafelé.
2. Kertigarnitúra módszer
Az óra egy az egyben követi a ki-bepakolás rendjét. Télre legtöbben visszavisszük a kerti bútorokat a tárolóba, azaz ősszel visszafelé tekerjük a mutatót, tavasszal pedig elővesszük a garnitúrát, vagyis előre kell tekerni az órát.
3. Nyárkövetés módszere
Nem csak mi, de az óra is mindig a nyár felé menne (naná!), azaz tavasszal előre sietne egyet, ősszel pedig visszaugrana egyet, ha tehetné.
4. 2-3-2 módszer
Számokban gondolkodók, számmisztikusok legjobb módszere a 2-3-2 szabály: tavasszal 2-ről 3-ra, majd ősszel 3-ról 2-re. Szóval 2-3-2. Pofon egyszerű, nem igaz?
5. Angol szakosok módszere
Spring forward, fall back.... Ehhez többet nem is kell hozzátenni.
Merre is állítjuk az órát október utolsó vasárnapján?
Igen, a helyes válasz: hátra!
2024. október 27-én, vasárnap hajnali 3:00 órakor 2:00 órára VISSZA kell állítani az órát!
És ezzel ismét kezdetét veszi a téli időszámítás!
Vági-Tóth Lilla
- Budapestimami -
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges