Jelenlegi hely

Zuglói Benedek Elek Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény

Cím: 1141 Budapest, Álmos vezér útja 46.
Tel: (36–1) 363-1079,
Tel/Fax: (36–1) 363–1079
E-mail: zugloibenedek@gmail.com
Web: www.benedekelek.hu

A Zuglói Benedek Elek Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény több mint 30 éve foglalkozik a sajátos nevelési igényű gyermekek/tanulók nevelésével-oktatásával.

Jelenleg közel 2000 értelmileg illetve tanulásban akadályozott, autista és súlyos tanulási zavarral küzdő óvodás és általános iskolás korú gyermeket látunk el integrált és szegregált formában.

 

Óvodai csoportunk 1997-ben kezdte meg működését. A gyermekek életkori sajátosságaihoz, képességeihez igazított egyéni odafigyeléssel, speciális programok alkalmazásával az iskolai életre készítjük fel a gyerekeket.

Speciális kis létszámú iskolai osztályainkban az egyéni igényeknek megfelelő differenciált oktatást valósítjuk meg. Alsó tagozatunk iskolaotthonos formában működik, ahol a tanulási képességek megalapozására fektetjük a hangsúlyt. Felső tagozaton a képességek differenciált fejlesztése mellett kiemelt szerepet kap a tevékenység központú projekt pedagógia, mellyel segítjük a későbbi társadalmi beilleszkedésüket, esélyegyenlőségüket.

A készség-képesség fejlesztés az egész oktatás folyamatában kiemelt jelentőségű, ezért különböző terápiás foglalkozásokat biztosítunk egyéni fejlesztési tervek alapján a tanórán és tanórán kívüli kiscsoportos rehabilitációs foglalkozások keretében.

1991-től speciális autista csoportot is működtetünk.

2004-ben kezdtük meg a kerületben az integrált oktatást utazó gyógypedagógusi hálózatunk működtetésével, melynek megvalósításában óriási jelentőségű volt a HEFOP 2.1.6-os uniós pályázatunk. Ennek segítségével a kerületben 5 intézmény együttműködésével, konzorciumi formában kialakítottuk az inkluzív pedagógiai környezetet és sikeresen elindítottuk az együttnevelést.

2005-ben vált intézményünk hivatalosan is többcélúvá. Ekkor kezdtünk el Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézményként működni. A megkezdett szolgáltatásainkat a TÁMOP–3.1.6–08/1–2008–0006 - Egyensúlyban a világgal - „Az Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmények által nyújtott szolgáltatások fejlesztése a sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók együttnevelésének támogatása érdekében” c. projektünk keretében továbbfejlesztettük. Egységes standardok alapján működő szolgáltató hálózatot hoztunk létre, mellyel biztosítjuk SNI tanulóinknak a minőségi oktatáshoz való egyenlő hozzáférést, növelve társadalmi beilleszkedésük esélyét. A projekt keretében végzett képzéseinkkel pedagógusaink módszertani kultúráját fejlesztettük.

2009-ben intézményünk feladatai a Pedagógiai Szakmai Szolgáltatással bővültek, melynek keretében átfogó munkát végzünk a kerületben. Napi kapcsolatban vagyunk a kerület valamennyi nevelési és oktatási intézményével és szervezzük, irányítjuk a szakmai szolgáltatást.

2011. június hónapban további feladatokkal bővült intézményünk alaptevékenysége. A pedagógiai szakszolgáltatás valamennyi feladatát végezzük a kerületben: a korai fejlesztést, fejlesztő felkészítést, gyógytestnevelést, logopédiai szolgáltatást és a nevelési tanácsadást. Intézményünk pedagógus állománya ily módon duplájára nőtt és napi feladataink megsokszorozódtak.

A feladatnövekedésen kívül Zugló Önkormányzatának Oktatási stratégiája szerint az ÖMIP-ben meghatározott szűréseket-méréseket is végezzük az óvodás és általános iskolás korosztály tekintetében. Ez egy tanév során több alkalommal, több ezer gyermek szűrését, mérését jelenti.

Innovációink:

  • Jó gyakorlataink, kiadványaink
  • Rendezvények, konferenciák, fórumok, műhelymunkák, nyílt napok, bemutató órák, kerületi Pedagógiai Napok, versenyek szervezése.
  • Integrációs Gyermeknap, Integrációs alkotótábor
  • Autizmussal élő gyermekek nyári napközis tábora
  • Szülő Klubok
  • Lovas terápia
  • Képzések kidolgozása, szervezése, megtartása,
  • Felnőttképzési nyilvántartási számunk: 01071-2009
  • Gyakorló terepet biztosítunk a Szegedi Juhász Gyula, a Nyugat-magyarországi Apáczai és az ELTE Bárczi Egyetemek Gyógypedagógiai Főiskolai Karok hallgatói számára, ezen kívül számos intézmény megkeres bennünket hallgatóik fogadására
  • Az IKT alkalmazása a tanórákon, szabadidőben
  • Tehetséggondozás, regisztrált Tehetségpont vagyunk, tagja vagyunk az Országos SNI Tanácsnak
  • Speciális szakköreink: Ulwila, ÖKO, művészeti terápiás szakkör, korfball foglalkozások, dobszakkör, JUDO,

Az intézményünkről készült referenciafilmet az alábbi linken is megtekinthetik:

Forrás: http://www.benedekelek.hu/

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan éljük túl a hőséget?

Hogyan éljük túl a hőséget?

Valahogy muszáj lesz. És bár az idei nyár (eddig) kegyesebb hozzánk, mint a tavalyi, a 38°C azért már alkalmas a nyugalom megzavarására. A szenvedés pedig csak a mazochistákat villanyozza fel, a többiek megoldások után kutatnak.
Tíz étel, amit a 10 éve gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

Tíz étel, amit a 10 éves gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

A szülői stresszfaktor egyik okozója a nagy ebédkérdés, amihez nemcsak a mikor mit főzzek, de a megeszi-e a gyerek is hozzájárul. Van pár tippünk kezdőknek és haladóknak.
Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.

Partnereink

Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom
NOE
Képmás Magazin
Családháló
Tehetségműhely Közhasznú Alapítvány
Ugrás az oldal tetejére