Iskolánk csendes, szép, „elrejtett” környezetben, Teréz- és Erzsébetváros határán, a Városligeti fasorban található. Védelmén, elrejtésén fenntartónknak, a Budapest-Fasori Református Egyházközségnek temploma őrködik. Iskolánk a 2010-2011-es tanév óta nyolc évfolyammal működik, a 2011-2012-es tanvében az 1. és a 4. évfolyamon két párhuzamos osztály indult. 240 diákunk oktatásán és nevelésén 26 fős tantestület munkálkodik. Nevelési elveink a több mint 400 éves protestáns oktatási rend tapasztalataira és a XXI. században is eligazító készségek fejlesztésére épülnek.
Minden évfolyamon heti két órában az órarendbe építve református, katolikus és evangélikus hitoktatást végzünk, valamint a közismereti énekórák mellett heti egy egyházi ének is beépül a gyermekek tanrendjébe. Az iskolában működő énekkarok gyakran szolgálnak gyülekezetekben és más helyszíneken. Minden hétfőn istentisztelettel a templomban, a hétköznapokon tízperces áhítattal az osztálytermekben kezdődik a tanítás, majd délben, illetve a napközi végén közös imával fejeződik be. Együvé tartozásunkat hétköznapokon egyenköpeny, ünnepi alkalmainkon egyenruha is kifejezi, mind a gyerekek, mind a nevelők számára.
Számos tanórán kívüli tevékenységre a Julianna Általános Iskola házon belül teremt lehetőséget. Évek óta intézményünk falai közt tanítanak a Molnár Antal Zeneiskola zenetanárai, így lehetőség nyílik hangszeres (hegedű, zongora, fuvola, gitár) és szolfézs oktatás igénybevételére. Délutánonként a napközis foglalkozások mellett számos szakkör és sportkör működik. Iskolánk nagy hangsúlyt fektet a nyelvoktatásra, tanulóink már alsó tagozatban megismerkedhetnek az angol nyelvvel. A számítástechnika oktatását szintén alsó tagozatban kezdjük, diákjaink 4. osztálytól tanulhatnak informatikát. Az eredményesebb felkészülés érdekében az osztályok ezt a két tárgyat a magyar nyelv és irodalmmal együtt csoportbontásban, maximum 15 fős csoportkban tanulják.
Az Julianna Református Általános Iskola működését a Magyar Köztársaság közoktatási törvényére és a Magyarországi Református Egyház oktatási törvényére alapozza. Pedagógiai programunkban a fő hangsúly a Krisztus-központú nevelésen és a közösségformáláson van. Nevelőink hiszik és vallják, hogy azok a nevelési elvek, amelyek a Szentírásban megfogalmazódtak, ma is időszerűek és alkalmazhatók. Bibliai értékeken nyugvó, ugyanakkor a 21. században is helytálló tudás és szellemiség átadását tűztük ki célunkul.
Munkánk eredményességét a családokkal való szoros együttműködés garantálja. Igyekszünk ezért a szülői közösséget mindenről tájékoztatni, és ahol csak lehetséges, tevékenységünkbe bevonni. Tesszük ezt azért is, mert iskolánk egyházi jellegéből adódik, hogy nevelési elveinket, házirendünket, szabályainkat és hagyományainkat a beiratkozó gyermekek szüleivel közösen kell elfogadnunk. A szülőkkel való kapcsolatot a szülői értekezleteken, a nyílt napon és az egyéni fogadóórákon kívül a családi istentiszteletek és a szülői estek erősítik.
Intézményünk a szülőktől anyagi hozzájárulást nem kér és nem vár el, de adományokat elfogad. Erre kétféle lehetőség is adódik. Közvetlenül az iskola számlájára, illetve a Szabó Imre Alapítvány számlájára. Ez utóbbira történő befizetés az adóalapból leírható.
A Budapestimami 2012 őszi "A mi iskolánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke iskolájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Hozzászólások
A Budapestimami 2015/16. évi „A mi iskolánk” pályázatában szülők adtak választ arra a kérdésre, hogy „Miért szeretitek gyermeked iskoláját?” A válaszok itt olvashatók.
Szeretjük az iskola értékrendjét, a szeretetet és a lelkesedést, amit a pedagógusok részéről tapasztalunk. Gyermekünk szívesen jár ide, és mi biztonságban, jó kezekben érezzük a Juliannában. (4.a)
286
Szeretjük, mert itt szeretnek minket! Nemcsak a gyerekeket az egész családot. A iskola pont annyira erős amennyire lennie kell, aki innen megy tovább fel is veszik oda ahova jelentkezett.