Jelenlegi hely

Ingyenes szülőcsoportok indulnak

Két téma, két eltérő célcsoport számára. A „Szülőség” programra azokat a gyermeke(ke)t nevelő/váró szülőket, leendő szülőket, családokat, családtagokat (beleértve a nevelőszülőket, örökbefogadó szülőket is) hívják, akiknek van olyan gyermeke, aki még nem érte el az iskoláskort. A „Gyöngyhalász” csoportokba pedig a fenti feltételek megléte mellett elsősorban megkésett/eltérő fejlődésű gyermek(ek) nevelésében érintett szülőket, családtagokat várnak.


A program az EFOP-1.9.5-VEKOP-16-2016-00001 azonosító számú, „A kora gyermekkori intervenció ágazatközi fejlesztése” című kiemelt projekt keretében valósul meg.

Témák

A tematika rugalmasan alkalmazkodik egy-egy csoport igényeihez, kérdéseihez. A 10-12 fős csoportot 2 képzett és tapasztalt szakember vezeti.

Tervezett főbb témák: 

  • A párkapcsolattól a családig
  • Hogyan működik a család mint rendszer
  • A gyermek fejlődésének folyamata
  • A gyermeknevelés „fejtörői”, buktatói
  • Természetes krízisek, nehéz helyzetek
  • Én gyerekem, te gyereked, mi gyerekünk” – Mozaikcsaládok
  • Kapcsolat a nagyszülőkkel, rokonokkal, barátokkal
  • Kommunikáció a családban, családi játszmáink

A fenti témákon túl a tematika rugalmasan alkalmazkodik egy-egy csoport igényeihez, kérdéseihez. A csoportok - a jelentkezések függvényében - folyamatosan indulnak, a pontos időpontok meghirdetése a jelentkezők igényei alapján történik. 

A részvétel ingyenes.

5 alkalom, szakemberek vezetésével

A foglalkozások (alkalmanként 4 óra) 10-12 fő részvételével, tapasztalt szakemberek vezetésével zajlanak. A tematikus csoportok célja a speciális helyzetben levő családok működésével, a párkapcsolattal, a megváltozott élethelyzetre reagáló szülői szerepekkel, a gyermek eltérő fejlődésével kapcsolatos ismeretek átadása, valamint a résztvevők érzelmi támogatása, a szerteágazó szülői szerepekben történő megerősítése, a belső erőforrások tudatosítása, felszínre hozása.

Az alkalmak lehetőséget nyújtanak arra is, hogy a szülők megtapasztalhassák a többi csoporttag odafigyelését, támogatását, visszajelzését, sőt, a közös munka bepillantást enged abba is, hogy a nehéz vagy különleges élethelyzetek kezelésében mások hogyan gondolkodnak, éreznek, cselekednek.

Helyszínek: Budapest, XIII. ker., Reitter Ferenc u. 132.; Budapest, XIII. ker., Tüzér u. 33–35.
Jelentkezés: szuloszakembercsoportok@csbo.hu e-mail címen név és telefonszám megadásával. 

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

A farsangi időszak mára főként a gyerekek mulatságáról szól. Ehhez a vidám ünnephez gyűjtöttük össze a legjobb farsangi dalokat és mondókákat, melyek garantáltan feldobják a hangulatot, és még emlékezetesebbé teszik a közös pillanatokat!
7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

Tudtad, hogy a farsang nemcsak mulatságról, hanem ma már furcsa hagyományokról is szólt? A vízkereszttől húshagyókeddig tartó időszak tele van különös, ma már szinte elfeledett népszokásokkal. Egyes hagyományok vidámak, mások meghökkentőek – nézzük, hányat ismersz közülük!
Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Ez a régies kifejezés tulajdonképpen a farsang vasárnaptól húshagyó keddig tartó három utolsó farsangi napra, a farsangi időszak végére vonatkozik. Izgalmas, mulatságokkal, babonákkal, különleges népszokásokkal teli időszak.
5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére