Jelenlegi hely

Hófödte álom - Ősi cirkuszi mese - Letölthető állandó jegykedvezmény a Fővárosi Nagycirkuszba

Október 12-től látható a Fővárosi Nagycirkusz téli műsora Hófödte Álom – Ősi cirkuszi mese címmel. A hamisítatlan karácsonyi hangulatról az először Magyarországra látogató, Észak-Szibériából, Jakutföldről érkező artistaművészek gondoskodnak egy különleges műsorban.

Hófödte álom - Ősi cirkuszi mese - szenzációs előadások 2019. december 31-ig

Jakutföldön, az örök fagy országában az ott élő jakut nép híven őrzi még a 13. századból, Közép-Ázsiából hozott sámánisztikus gyökereit és az abból táplálkozó gazdag mese-és mondavilágát. Az akár kilenc hónapon át tartó sötét tél kedvez a több estén keresztül előadó népi mesemondók (olonhusztok) izgalmas és varázslatos történeteihez, amelyeket olonhoknak nevezünk.

Az UNESCO által 2008-ban az emberiség szellemi kulturális örökségébe sorolt mitikus mesék középpontjában a mindenség közepén lévő Világfa áll, amely három részre – Felső-világ, Középső-világ, Alsó-világ – tagozódik. A Középső- világban élő emberek rendszeresen kapcsolatba kerülnek a másik két világ szellemeivel és istenségeivel, akik különböző alakot öltenek.

Az ártó szellemek sok gondot okoznak a halandóknak, de az emberiség bátor hősei végül győzedelmeskednek a sötétség lényei fölött.

Ezt a gazdag, izgalmas és jeges világot hozzák el a Fővárosi Nagycirkusz manézsába a Jakutföld Gyémánt Cirkusza artistaművészei impozáns jelmezekbe bújva, tradicionális zenékkel és lenyűgöző cirkuszi produkciókkal fűszerezve. A Jakutföld Gyémánt Cirkuszának artistaművészei öt éven át Kínában képezték tovább tudásukat, hogy a lehető legprofibban jelenítsék meg az artistaművészet ismert zsánereit.

A Hófödte Álom – Ősi cirkuszi mesében lesznek lovakon vágtázó és szaltózó hősök, jégtündér hófehér galambjaival, izgalmas hintaszám, kelekótya bohócok, akrobatikus zsonglőrszám, gúlaszám, diabolo, talajakrobatika, rúddobó szám, kínai rúd szám, drótkötél egyensúlyozó szám, ugrókötél szám, látványos tömegjelenetek, romantikus levegőszám és megannyi varázslat.

A történetmesélő darabban a Fővárosi Nagycirkusz konferansziéja, Maka Gyula személyesíti meg az embereket segítő varázslót, míg Gábor Anita színésznő a gonosz ellenpárját, a Jégviharkirálynőt.

A Fővárosi Nagycirkusz december 31-ig látható csodákkal teli műsora az egész család számára élvezetes és maradandó élményt ígér.

25% KEDVEZMÉNY CSAK BUDAPESTIMAMI OLVASÓKNAK!
››››››››››››››››››››››››››››››››››››

A cirkusz varázsa abban rejlik, hogy azokat az élményeket, melyeket gyermekkorunkban átéltünk, képes feleleveníteni, mivel a cirkusz eszköztára nagyon hasonlóan hat felnőttre és gyermekre egyaránt. A nyári műsorral a cirkusz időtállóságát és örök értékét szeretné visszahozni.

Aki egyszer beleszeret a cirkuszművészet csodálatos világába, többé nem szabadul, csak hagyni kell, hogy a varázslat magával ragadjon bennünket. Ami mögött persze kemény munka, fegyelem, akaraterő, kitartás, valamint végtelen szenvedély áll.

Korosztálytól függetlenül mindenki jól érezheti magát a Fővárosi Nagycirkusz manézsában, de szerintünk ez az előadás most Budapest első számú közös családi szórakozást kínáló attrakciója, amely a család minden tagjának egyformán élvezhető.

KÉREM A JEGYKEDVEZMÉNYT ››

Kedvezményes jegyek 

Jegyárak 25%-kal olcsóbban:

x Felnőtt Nyugdíjas Gyerek
Prémium 3375 Ft 2531 Ft 2363 Ft
I.kategória 2925 Ft 2194 Ft 2048 Ft
II.kategória 2625 Ft 1969 Ft 1838 Ft

Helyszín: 1146 Budapest Állatkerti krt. 12/A​
Előadások: 2019. december 31-ig
- szerdán, csütörtökön és pénteken 15.00 órakor 
- szombaton 11.00, 15.00 és 19.00 órakor
- vasárnap 11.00 és 15.00 órakor 

KÉREM A KEDVEZMÉNYT ››

A kedvezményes jegyrendelés menete

1. Töltsd ki a kedvezmény űrlapott itt ›› 
2. Ezt követően a Fővárosi Nagycirkusz visszaigazolást küld számodra e-mailben a kedvezményes jegyrendelésedről.
Figyelem! A beérkezett kedvezményes jegyrendelést minden héten pénteken 13.00 óráig tudja fogadni a Cirkusz jegypénztára.
Az ezt követően érkező jegyrendelést a következő héten hétfőn dolgozzák fel legkorábban.

3.  ​Az e-mailben visszaigazolt jegyeket két helyszínenen veheted át:
1.  A28 Jegyiroda
cím:1061 Budapest, Andrássy út 28. 
nyitvatartás: hétfő-csütörtök: 9.00-17.00 óráig, pénteken: 9.00-14.00 óráig

2. Fővárosi Nagycirkusz jegypénztára 
cím: 1146 Budapest Állatkerti krt. 12/A 
nyitvatartás: hétköznap: 10.00-18.00-ig, szombat-vasárnap: 10.00-19.00-ig.

További információ és előadás időpontok ››

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére