Jelenlegi hely

Fokozatosan kerülnek nevelőszülőkhöz a gyermekotthonban élők

Az a cél, hogy januártól minden, a szakellátásba újonnan bekerülő, 12 évesnél fiatalabb gyerek nevelőszülői családhoz kerüljön, a gyermekotthonban élőket pedig fokozatosan helyezik át - ismertette Kurucz Éva kormányszóvivő pénteken. Simicskó István sportért felelős államtitkár a kormányszóvivői tájékoztatón bejelentette, hogy a sporttörvény és egy kormányrendelet módosításával betiltanák a gyermekkorúaknak szervezett ketrecharcversenyeket.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkára elmondta: a 14 évesnél fiatalabbak ketrecharcának betiltásával kapcsolatos joganyagot a kormány már megtárgyalta és támogatja, a parlament pedig remélhetően már az őszi ülésszakban el is fogadja. A 14-18 éves sportolók esetében a kormány sportorvosi vizsgálatot, a verseny helyszínén orvos és felügyelő jelenlétét, valamint védőfelszerelések viselését tenné kötelezővé - tette hozzá. Simicskó István jelezte: egyeztettek a szakmai szervezetekkel, és minden résztvevő egyetértett a javaslattal.

Kurucz Éva kormányszóvivő a kormány gyermekvédelemmel kapcsolatos intézkedéseit sorolva elmondta, az a cél, hogy jövő januártól minden, a szakellátásba újonnan bekerülő 12 évesnél fiatalabb gyerek nevelőszülői családokhoz kerüljön. A gyermekotthonban elhelyezetteket pedig fokozatosan, felmenő rendszerben helyezik el nevelőszülőknél. Év végéig a 3 évesnél fiatalabbak, jövőre a 3 és 6 év közöttiek, 2016-tól pedig a 6 és 12 év közötti gyerekek hagyhatják el az otthonokat.

Kitért arra is, hogy ehhez több nevelőszülőre van szükség, a számuk 5700-ra nőtt 2014-ben. A Központi Statisztikai Hivatal adatait idézve a kormányszóvivő azt mondta, 2010 végén 10 535 gyerek élt nevelőcsaládban, és a kormány intézkedéseinek köszönhetően három év alatt további csaknem kétezer került ilyen családhoz.

Kurucz Éva közölte, hogy jövőre több ponton módosul a gyermekek védelméről szóló törvény: kiterjesztik az ingyenes étkeztetést a nevelt gyermekekre, a nappali tagozatos oktatási intézménybe járó és az utógondozott gyerekekre is. Ezekre az intézkedésekre 1,83 milliárd forintot költ a kormány. A kormányszóvivő elmondta: az egy gyermeket nevelő nevelőszülőt egy nap, a kettőt vagy hármat nevelőt kettő, a négy vagy annál többet nevelőt pedig három nap szabadság illeti meg negyedévenként, és a nevelőszülő eldöntheti majd, hogy kiveszi a teljes szabadságát vagy részben megváltja.

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére