Jelenlegi hely

Zabos reggelek … és nappalok

A reggeli az egyik legfontosabb étkezésünk. Miért hagynád ki csak azért, mert sietsz? Egy zabos reggeli pillanatok alatt elkészül, ráadásul egyszerre több, az egészséges táplálkozáshoz fontos tápanyaggal is ellát.

 

Valószínűleg mindannyiunkkal előfordult már, hogy beáldozta a reggelit, hogy egy kicsit tovább aludhasson, vagy egyszerűen már nem jutott rá idő a rohanásban. Reggel minden értékes perc számít, főleg ha még a gyerekeket is útra kell indítani. Azt azonban kevesen tudják, hogy mennyire fontos a reggeli étkezés.  A 8-12 órával korábbi vacsora után a reggelre jócskán kiürült szervezetet a reggeli tölti fel energiával, és készíti fel az egész napos igénybevételre. 

Mit együnk reggelire?

Ha kihagyjuk a reggelit, leesik a vércukor szintünk, így romlik a koncentrációs készségünk. Nem elég reggelizni, fontos, hogy mit eszünk. A lassan felszívódó szénhidrátok – mint a teljes értékű gabona vagy a zöldségek – úgy gondoskodnak a szervezet energiaellátásáról, hogy közben egyenletesen tartják a vércukor szintet. Így elkerülhető a napközbeni farkas éhség vagy az evés utáni fáradtság. A kiegyensúlyozott reggeli a teljes értékű gabona mellett tartalmaz állati eredetű fehérjét (tej, tejtermék, sovány húsok), nyers zöldséget vagy gyümölcsöt és folyadékot is. 

Érvek a zab mellett

A zab számos pozitív élettani hatással bír, változatosan és gyorsan elkészíthető belőle nagyon finom és tápláló reggeli, de igazából a nap bármely szakában fogyasztható. Így lesz az egészséges étrend és a teljes élet szerves része.

Egészséges táplálkozás zabbal

Nézzük meg egy kicsit közelebbről, miért is jó, ha zabot eszünk! A zab élelmi rostokban gazdag, melyek megkötik a káros anyagokat, segítik az emésztést, javítják a bélműködést. A zab sok folyadékot képes megkötni, ezért viszonylag kis mennyiség elfogyasztásával is könnyebben jóllakunk. 

A zabban található béta-glükán - ami egy vízben oldódó rost - lassítja a szénhidrátok felszívódását, így gondoskodik a koleszterin szint csökkentéséről és az egyenletes vércukor szintről. Ez azért is fontos, mert a szívkoszorúér-betegség kialakulásában a magas koleszterinszint az egyik legnagyobb kockázati tényező.
Tehát, ha röviden össze akarjuk foglalni, a rendszeres zabfogyasztás segíthet egészségünk megőrzésében, és az elhízás megelőzésében is. Természetesen fontos szem előtt tartanunk, hogy egy élelmiszer sem csodaszer. Így az egészséges életmódhoz és a teljes élethez a változatos, mértékletes és egészséges táplálkozás mellett a rendszeres mozgás is elengedhetetlen.
 

Tippek zabos reggelekre

A leggyorsabb reggeli

A Nestlé tudja, milyen egy rohanós reggel, ezért segít a gyors reggeli elkészítésében. A Nestlé OATS vitaminnal és ásványi anyaggal dúsított reggelizőpehely teljes kiőrlésű zabbal, B-vitaminnal, vassal és kalciummal gondoskodik a teljes értékű gabona és tápanyag fogyasztásról. Sovány tejjel vagy joghurttal, magokkal, friss gyümölccsel pedig a kiegyensúlyozott reggeli többi összetevőjét is kipipálhatod. Nagyon gyorsan elkészül, és legalább olyan gyorsan el is fogy. 

Zabkása, a nagy kedvenc

Elkészítése egyszerű és gyors. Akár nagyobb adagot is lefőzhetünk, másnap, hidegen is nagyon finom. Mivel állaga hasonlít a tejberizsre, a gyerekek is könnyen megszeretik. 2 főre egy (2dl-es) bögre zabpelyhet dupla mennyiségű folyadékban (víz, tej, vagy ezek keveréke), csipet sóval, lassú tűzön, néha megkeverve főzzünk addig, míg ragacsos masszát kapunk (kb. 6-8perc). Ízlés szerint ízesíthetjük fűszerekkel (fahéj, vanília) vagy kakaóval, friss és aszalt gyümölcsökkel, magokkal. Bevállalósak kísérletezhetnek édes és sós  változatokkal is.

Forrás, képek: igyteljesazelet.hu

Budapestimami

X

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére