Jelenlegi hely

Városligeti Bölcsőde

Cím: 1071 Budapest, Városligeti fasor 39-41.
Tel.: 343-3567 II. em
        266-0485 II. em
E-mail: varosligeti.bolcsode@bjhuman.hu

A Városligeti Bölcsőde a Városligethez közeli, zöld övezetben található, a kerület bármely részéről könnyen megközelíthető. Jelenleg 100 férőhellyel, 8 csoporttal működünk, a gyerekek 20 hetes kortól kerülnek felvételre. Minden csoporthoz külön játszóudvar tartozik, így biztosítani tudjuk, hogy a gyermekek délelőtt és délután a szabad levegőn tartózkodjanak, jó idő esetén pedig a szabad levegőn aludjanak.
Saját főzőkonyhával rendelkezünk, szakképzett élelmezésvezető irányításával készülnek el a gyerekek korának megfelelő ételek.
A gyermekek szakszerű gondozását és nevelését szakképzett kisgyermeknevelők látják el. Alapvető célunk, hogy a gyermekek jól érezzék magukat a szülőktől távol töltött időben, és lehetőséget adjunk képességeik kibontakozásához, egyéni fejlődésükhöz. Fontosnak tartjuk, hogy az óvodai életre megfelelően felkészítve kerüljenek ki a gyermekek a bölcsődéből.
Kiemelten fontosnak tartjuk a szoros együttműködést, a jó kapcsolatok kialakítását és fenntartását a családokkal, melynek érdekében közös ünnepeket, programokat szervezünk: farsangi mulatság, húsvéti tojáskeresés, gyereknap, óvodai búcsúztató, télapó, karácsony. Minden programon szívesen látjuk a szülőket, nagyszülőket, testvéreket is.
2011-ben nyitottuk meg Kézműves Műhelyünket, mely rövid idő alatt vált népszerűvé a szülők körében. A kisgyermeknevelők és a szülők együtt kézműveskednek: dekorációt, ajándéktárgyakat készítenek. A Műhely keretén belül „Kötő Klub” is működik. Új kezdeményezésünk a szülőket érdeklő témákról szóló előadássorozat megszervezése.

Csoportok
Kis Cica csoport – Kiemelten fontosnak tartjuk a mondókák, versek, énekek rendszeres megismertetését a gyerekekkel.
Nagy Cica csoport – Figyelemmel kísérjük a természetet, az évszakok változásait. Télen madarat etetünk, tavasszal magokat ültetünk, ősszel színes falevelet, terméseket gyűjtünk. Lehetőséget biztosítunk a gyerekeknek a kreatív tevékenységre.
Kis Maci csoport – Zenei fejlesztés folyik: hangszerekkel, énekkel, játékos mondókákkal a ritmus és a hallás kifejlesztésére helyezzük a hangsúlyt.
Nagy Maci csoport – A manuális készség és a szépérzék fejlesztését helyezzük előtérbe, rajzolással, festéssel, papírragasztással.
Kis Pillangó csoport – A finom és a nagymozgások fejlesztését helyezzük előtérbe. A szobában gyurmázással, tépéssel, gyöngyfűzéssel, festéssel, ragasztással, az udvaron játékos tornával, csúszdázással, triciklizéssel, motorozással, alagútba mászással játszanak a gyerekek.
Nagy Pillangó csoport – Fő célunk a természet szeretetére való nevelés. A játszóudvar egy elzárt szegletében kiskertet ápolunk: tulipánt és más virágokat, babot ültetünk, locsoljuk, kapáljuk. Megfigyeljük, hogyan növekednek a növények.
Kis Delfin csoport – Kiemelt feladatunknak a mozgásfejlesztést tekintjük. Sokat tartózkodunk szabad levegőn, télen és nyáron is. Nyáron autózással, biciklizéssel, futkározással, labdázással fejlesztünk. Télen szánkózást, hóemberépítést, hógolyózást, hócsuszkát használunk.
Nagy Delfin csoport – Bábozással összekötött mesélésekre, mondókák gyakorlására helyezzük a hangsúlyt. A bábokkal énekelünk, fejlesztjük a zenei érzéket.

Hozzászólások

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

A farsangi időszak mára főként a gyerekek mulatságáról szól. Ehhez a vidám ünnephez gyűjtöttük össze a legjobb farsangi dalokat és mondókákat, melyek garantáltan feldobják a hangulatot, és még emlékezetesebbé teszik a közös pillanatokat!
7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

Tudtad, hogy a farsang nemcsak mulatságról, hanem ma már furcsa hagyományokról is szólt? A vízkereszttől húshagyókeddig tartó időszak tele van különös, ma már szinte elfeledett népszokásokkal. Egyes hagyományok vidámak, mások meghökkentőek – nézzük, hányat ismersz közülük!
Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Ez a régies kifejezés tulajdonképpen a farsang vasárnaptól húshagyó keddig tartó három utolsó farsangi napra, a farsangi időszak végére vonatkozik. Izgalmas, mulatságokkal, babonákkal, különleges népszokásokkal teli időszak.
5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére