Jelenlegi hely

Zuglói Benedek Elek Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény

Cím: 1141 Budapest, Álmos vezér útja 46.
Tel: (36–1) 363-1079,
Tel/Fax: (36–1) 363–1079
E-mail: zugloibenedek@gmail.com
Web: www.benedekelek.hu

A Zuglói Benedek Elek Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény több mint 30 éve foglalkozik a sajátos nevelési igényű gyermekek/tanulók nevelésével-oktatásával.

Jelenleg közel 2000 értelmileg illetve tanulásban akadályozott, autista és súlyos tanulási zavarral küzdő óvodás és általános iskolás korú gyermeket látunk el integrált és szegregált formában.

 

Óvodai csoportunk 1997-ben kezdte meg működését. A gyermekek életkori sajátosságaihoz, képességeihez igazított egyéni odafigyeléssel, speciális programok alkalmazásával az iskolai életre készítjük fel a gyerekeket.

Speciális kis létszámú iskolai osztályainkban az egyéni igényeknek megfelelő differenciált oktatást valósítjuk meg. Alsó tagozatunk iskolaotthonos formában működik, ahol a tanulási képességek megalapozására fektetjük a hangsúlyt. Felső tagozaton a képességek differenciált fejlesztése mellett kiemelt szerepet kap a tevékenység központú projekt pedagógia, mellyel segítjük a későbbi társadalmi beilleszkedésüket, esélyegyenlőségüket.

A készség-képesség fejlesztés az egész oktatás folyamatában kiemelt jelentőségű, ezért különböző terápiás foglalkozásokat biztosítunk egyéni fejlesztési tervek alapján a tanórán és tanórán kívüli kiscsoportos rehabilitációs foglalkozások keretében.

1991-től speciális autista csoportot is működtetünk.

2004-ben kezdtük meg a kerületben az integrált oktatást utazó gyógypedagógusi hálózatunk működtetésével, melynek megvalósításában óriási jelentőségű volt a HEFOP 2.1.6-os uniós pályázatunk. Ennek segítségével a kerületben 5 intézmény együttműködésével, konzorciumi formában kialakítottuk az inkluzív pedagógiai környezetet és sikeresen elindítottuk az együttnevelést.

2005-ben vált intézményünk hivatalosan is többcélúvá. Ekkor kezdtünk el Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézményként működni. A megkezdett szolgáltatásainkat a TÁMOP–3.1.6–08/1–2008–0006 - Egyensúlyban a világgal - „Az Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmények által nyújtott szolgáltatások fejlesztése a sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók együttnevelésének támogatása érdekében” c. projektünk keretében továbbfejlesztettük. Egységes standardok alapján működő szolgáltató hálózatot hoztunk létre, mellyel biztosítjuk SNI tanulóinknak a minőségi oktatáshoz való egyenlő hozzáférést, növelve társadalmi beilleszkedésük esélyét. A projekt keretében végzett képzéseinkkel pedagógusaink módszertani kultúráját fejlesztettük.

2009-ben intézményünk feladatai a Pedagógiai Szakmai Szolgáltatással bővültek, melynek keretében átfogó munkát végzünk a kerületben. Napi kapcsolatban vagyunk a kerület valamennyi nevelési és oktatási intézményével és szervezzük, irányítjuk a szakmai szolgáltatást.

2011. június hónapban további feladatokkal bővült intézményünk alaptevékenysége. A pedagógiai szakszolgáltatás valamennyi feladatát végezzük a kerületben: a korai fejlesztést, fejlesztő felkészítést, gyógytestnevelést, logopédiai szolgáltatást és a nevelési tanácsadást. Intézményünk pedagógus állománya ily módon duplájára nőtt és napi feladataink megsokszorozódtak.

A feladatnövekedésen kívül Zugló Önkormányzatának Oktatási stratégiája szerint az ÖMIP-ben meghatározott szűréseket-méréseket is végezzük az óvodás és általános iskolás korosztály tekintetében. Ez egy tanév során több alkalommal, több ezer gyermek szűrését, mérését jelenti.

Innovációink:

  • Jó gyakorlataink, kiadványaink
  • Rendezvények, konferenciák, fórumok, műhelymunkák, nyílt napok, bemutató órák, kerületi Pedagógiai Napok, versenyek szervezése.
  • Integrációs Gyermeknap, Integrációs alkotótábor
  • Autizmussal élő gyermekek nyári napközis tábora
  • Szülő Klubok
  • Lovas terápia
  • Képzések kidolgozása, szervezése, megtartása,
  • Felnőttképzési nyilvántartási számunk: 01071-2009
  • Gyakorló terepet biztosítunk a Szegedi Juhász Gyula, a Nyugat-magyarországi Apáczai és az ELTE Bárczi Egyetemek Gyógypedagógiai Főiskolai Karok hallgatói számára, ezen kívül számos intézmény megkeres bennünket hallgatóik fogadására
  • Az IKT alkalmazása a tanórákon, szabadidőben
  • Tehetséggondozás, regisztrált Tehetségpont vagyunk, tagja vagyunk az Országos SNI Tanácsnak
  • Speciális szakköreink: Ulwila, ÖKO, művészeti terápiás szakkör, korfball foglalkozások, dobszakkör, JUDO,

Az intézményünkről készült referenciafilmet az alábbi linken is megtekinthetik:

Forrás: http://www.benedekelek.hu/

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére