Jelenlegi hely

Göllesz Viktor Óvoda, Általános Iskola, Előkészítő Szakiskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény

Cím. 1164 Budapest, Szabadföld u. 7.,
Tel.: 1/4000503, 400-0348
E-mail: iskola@server.cinkota16.finet.hu

Szabadföld úti tagintézmény:
Tagintézményünkben az illetékes pedagógiai szakszolgálat szakvéleménye alapján bekerülő tanulásban akadályozott, tanulási, magatartási, beilleszkedési zavart mutató, autista gyermekeket, tanulókat nevelünk 9 évfolyamon, kislétszámú osztályokban.
Cinkotán, jól megközelíthető helyen, befogadó, biztonságos, kulturált környezetben foglalkozunk tanítványainkkal. Pedagógiai tevékenységünk középpontjában a differenciált, korrektív, terápiás fejlesztés áll. Minden tanulónk számára biztosítjuk azokat a tevékenységeket, amelyeket örömmel és eredményesen végeznek. Az alapkészségek (olvasás, szövegértés, fogalmazás, matematika) fejlesztése valamennyi évfolyamon hangsúlyt kap. Sikerélmények megteremtésével erősítjük az akaraterőt, a tanuláshoz, munkavégzéshez szükséges belső motivációt. Célunk, hogy tanítványaink harmonikus személyiségű, adott közösségbe beilleszkedni tudó felnőttekké váljanak, akik képességeiknek, érdeklődésüknek megfelelő területen hasznos munkát végeznek. A szülőkkel bizalomra épülő kapcsolatot alakítunk ki a nevelési elvek közelítésével, közös elvárások kialakításával. Számítunk rájuk az iskolai programok szervezésében.
Jól felszerelt számítástechnikai teremmel, speciális fejlesztő eszközökkel rendelkezünk. Diákjaink 3. osztálytól tanulnak informatikát, 7. osztálytól angol nyelvet. A 9. előkészítő szakiskolai évfolyamon kiemelt feladat a tanulók pályaorientációjának segítése. A szakmai alapozás keretében a tanulók szövés, kerti munka, háztartási ismeretek foglalkozásokon vesznek részt.

Gyógypedagógusaink nagy szakértelemmel és tapasztalattal rendelkeznek. Munkájukat az alsó és felső tagozaton gyógypedagógiai asszisztensek segítik.
A tanórákat egyéni és kiscsoportos fejlesztő foglalkozások egészítik ki: finommotorika fejlesztése, alapozó terápia, szenzoros integrációs terápia, diszkalkulia, diszlexia terápia. A beszédhibák javítása logopédiai foglalkozások keretében valósul meg. Tanulóink érdeklődésüknek megfelelően választhatnak a sport- és a szakköri foglalkozások közül: judo, úszás, iskolai sportkör, drámaszakkör, kézműves szakkör, informatika szakkör, tánc szakkör. Fontosnak tartjuk az iskolai hagyományok ápolását, az élményt nyújtó közösségi programokon való részvételt. Iskolai- és osztálykirándulások, nyári táborok színesítik a tanévet.

Forrás: http://www.budapest16.hu


A Budapestimami 2012 őszi "A mi iskolánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke iskolájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére