Film és pszichológia
Idősödő nők, akik a családjuk rabszolgájaként ébrednek.
Milyen társadalmi és kulturális tényezők vezetnek ahhoz, hogy idősödő nők a családjuk „rabszolgáiként” ébrednek? Milyen különbségek vannak a különböző generációk között a családi szerepek és felelősségek tekintetében?
Hogyan változtak a női szerepek az elmúlt évtizedekben, és hogyan befolyásolja ez a negyvenes-ötvenes nőket? Milyen lehetőségei vannak a nőknek az öngondoskodásra és az önérvényesítésre a családon belül és kívül?
Milyen stratégiák és erőforrások segíthetnek abban, hogy az idő múlásával a nők megtalálják a saját hangjukat és prioritásaikat? Hogyan segíthetnek a közösségi programok, (terápiás) csoportok és egyéb támogatási rendszerek ebben? Hogyan indíthatunk párbeszédet a családon belül és a társadalomban arról, hogy ne váljanak a családjuk „rabszolgáivá”?
A beszélgetés előtt a Tavasz című filmet vetítjük le. 18 perc, Rendező: Roszik Fruzsina Zsuzsanna
Zsuzsa, a bútorbolti eladó a mindennapok feladataiba menekül, hogy ne kelljen szembesülnie emberi kapcsolódások nélküli, monoton életével. Egy nap történik valami, amitől megkérdőjelezi eddigi döntéseit és ami emlékezteti arra, hogy ő a felelős a saját boldogságáért.
Szakértő: Frivaldszkyné Jung Csilla klinikai szakpszichológus
Vendég: Bácskai Júlia, a film társírója és vágója
A rendezvényen a részvétel regisztrációhoz kötött. Belépő az aktuális havi Képmás magazin személyenként, amely a helyszínen is megvásárolható.
A lap ára a Képmás-esten: 1100 Ft/személy. Képmás előfizetésenként egy főnek ingyenes a belépés, kérjük, hozzák magukkal az aktuális Képmást!
- Budapestimami -