Jelenlegi hely

Családi nap a PIM-ben

Időpont: 2024. november 10., 10:00 – 16:00
Helyszín: Petőfi Irodalmi Múzeum,1053 Budapest, Károlyi utca 16.

Tudtátok, hogy múzeumunk minden korosztály számára tartogat izgalmakat?! Anyukák, apukák, nagyszülők, nagynénik, nagybácsik és jótündérkeresztanyák ragadjátok kézen a család apraja-nagyját és töltsetek el egy egész napot a PIM-ben! Interaktív foglalkozásaink segítenek, hogy a múzeumi tér a legifjabbak számára is otthonossá és ismerőssé váljon. Ezúttal Burger Barna: Meg nem írt képeslapok című kiállítása köré készülünk programokkal.

10.00 – 16.00 – egész napos programok

GeoGuessr – Burger Barna Európájában
Ledobunk valahol Európában. Tájékozódási pontként viszont csak sejtelmes, atmoszferikus városrészleteket kapsz. Burger Barna európai nagyvárosokról készült fotóin nem a turistalátványosságokon keresztül mutatja be a hely szellemét, hanem egészen egyedi életképekben tárja elénk azt, ami közös és azt, ami egészen egyedi. Vajon ki tudod találni egy összefirkált kirakatablak, egy utcai mandulaárus vagy egy nyitás előtti kávézó asztalának látványából, merre járunk?

Fantasztikus városrajzok
Burger Barna városfotóin - mint egy-egy pici ablakon keresztül - kitekinthetünk az általa megörökített 19 európai helyszínre. De mi lehet képkereten túl? Ez a kérdés most a fantáziánkra van bízva. Tovább rajzoljuk, kiszínezzük, saját formára alakítjuk a városképeket.

Ideális város animációs műhely
Milyen lenne számodra egy ideális város? Hogyan közlekednének benne? Milyenek lennének a lakóházak? Lennének benne parkok? Milyenek lennének a játszóterek? Újrahasznosított anyagokból közös makettet építünk. Megalkotjuk a városunk lakóit, sőt egy mini animációban mozgásban is megnézzük a várost.

regisztrációköteles programok

10.00 – 11.00 és 13:00 – 14:00
Mothers Back: Doboz utca 1.
interaktív táncelőadás

„Egyszer volt, hol nem volt, a Doboz-tengeren is túl, ahol a Kisdoboz az úr, Dobozvárosban, a Doboz utca 1-es szám alatt állt egy hatalmas nagy ház. Tengernyi lakója ritkán találkozhatott egymással. Többnyire dobozként vagy bedobozolva élték elképesztően izgalmas életüket. Ha ezt a történetet halljátok, azt jelenti, hogy kinyílt a mesedoboz, és hamarosan mindenkivel találkozni fogtok. Ui.: Csokival ne etessétek a dobozokat!!!”

Az interaktív táncos előadásnak két szereplője Dányi Viktória és Furulyás Dóra táncművészek. Ők elevenítik meg a Doboz utca 1. lakóit, miközben örökös házmesterként kalauzolják végig a gyerekeket a történeten. A gyerekek az előadás elején egy huszonegy elemből álló hatalmas dobozfalat látnak, amely Rubik Ernő varázslatos zenéjére mágikus módon életre kel. Az egyik doboz véletlenül leesik, ezzel történetünk kezdetét veszi. Megismerkednek Dórával és Vicával, akik a Doboz utca 1-es szám házmesterei.

Az előadásban nagy hangsúlyt kap a tánc- és bábművészet. Az előadás a gyerekek nyelvén beszél, az óvodás és kisiskolás korú gyermeki gondolkodásnak megfelelően alakul. Az előadásban használt jelmezek, kellékek, zenék olyan ingert biztosítanak, amely nem nő túl a gyermekek fantáziáján, csak segítik kibontakozni azt.

Az előadást 4-7 éves gyerekeknek ajánljuk elsősorban.

11.00 – 12.00 és 14:00 – 15:00
Hol nem volt képeslapok

Emlékszel még azokra a képeslapokra és szöveges élménybeszámolókra, amelyeket a nyaralásról küldtél a szüleidnek? A te gyerekeid tudják még, hogy mi az a képeslap? És te mikor adtál fel utoljára?

Burger Barna “Meg nem írt képeslapok” kiállításához kapcsolódó családi workshopunkon valódi fotók felhasználásával új tájakat hozunk létre, amelyek fiktív, de izgalmas családi élményeket örökítenek meg. Fagyizás egy svéd fókacsaláddal? Találkozás Pirézia miniszterelnökével? Ezen a napon bármi megtörténhet a családdal!

A workshopon röviden megismerkedhettek a képeslapok világával. Majd egy személyre szabott “üdvözletünket küldjük…” szöveg alapján kollázstechnikával készítjük el a képeslapot. Amennyiben szeretnétek az élményt még jobban személyre szabni, küldjétek el nekünk egyik családi fotótokat a muzped@pim.hu email címre, amit a workshopra ki is nyomtatunk nektek, hogy ezt is felhasználhassátok a közös alkotás során.

Az elkészült kollázsokat befotózzuk, és a workshop után postára is adjuk a címetekre.
Utazzuk be együtt Európát vagy Óperenciát, vagy mindkettőt egyszerre!
Zárjunk soraink, üdvözlettel a PIM.

10:00 – 14:00
Upcycling workshop az Ursuslupusszal

„Upcycling, új dobás, nem kidobás" – így szól az Ursuslupus csoport mottója, akikkel most a PIM régi molinóiból könyvjelzőt, irattartót és más bájos tárgyakat varrhattok.

További infó

- Budapestimami -

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére