Jelenlegi hely

Óbudai Múzeum

Cím: 1033 Budapest, Fő tér 1. (bejárat a Szentlélek tér felől)
Telefon: +36 (1) 250-1020
 
A MÚZEUM TÖRTÉNETE
 
A főváros első hely-, és településtörténeti múzeuma 1927-ben alakult meg Óbudán, a Kiskorona utca 10. szám alatti polgári fiúiskolában, Pálóczi Edgár szervezésében, Óbudai Árpád Múzeum néven. Sajnos a múzeum anyaga 1945-ben teljes egészében elpusztult.
A mai Óbudai Múzeum jogelődje 1973-ban, Pest, Buda és Óbuda egyesítésének 100. évfordulóján alakult Óbudai Helytörténeti Gyűjtemény néven. 1973-1994 között az intézmény előbb az Óbudai Művelődési Központ, majd az Óbudai Társaskör részeként üzemelt. 1994-ben az Óbudai Helytörténeti Gyűjtemény önálló intézmény lett, amelyet 1996-ban a Művelődési Minisztérium Közgyűjteményi Főosztálya múzeummá nyilvánított Óbudai Múzeum néven.
 
Az intézmény fenntartója Budapest III. Kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata. 2007-ben Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata új kulturális koncepciója alapján a Platán Könyvtár és az Óbudai Múzeum összevonásával 2008. április 1-vel létrejött az Óbudai Múzeum és Könyvtár.  A múzeum 2009-ben 5 évre szóló fejlesztési stratégiát fogadott el, amelyben modern, 21. századi, a megváltozott látogatói igényekhez igazodó intézmény kialakítását tűzte ki célul. Ennek a koncepciónak a keretében készült el 2010-ben az ALFA program pályázati támogatásával az „Óbuda – egy város három arca” című új állandó kiállítás, és nyílt meg a Szentlélek tér felőli új főbejárat, közönségfogadó tér múzeumi bolttal. Átalakult az időszaki kiállítási struktúra, a rendezvénystruktúra, beindítottuk a múzeumpedagógiai foglalkozások rendszerét, amelyhez a kezdeti forrásokat 2010/11-ben elnyert két TÁMOP pályázat biztosítja. 2011 decemberében a III. kerületi önkormányzat képviselőtestületének határozatával az Óbudai Múzeum ismét önálló közgyűjtemény lett.
 
A múzeum küldetése
Az Óbudai Múzeum a tradíciók és a modernitás együttes színtere, a helyi kultúra őrzője és továbbörökítője korszerű muzeológiai eszközökkel. A nyitott múzeum több generáció számára kínál találkozási pontot térben és időben, az élményszerű formális és informális tanulás helyszíne, gyűjteményén és programjain keresztül élő kapcsolatot tart Óbuda lakosságával és az idelátogatókkal.
 
Nyitva tartás:
KEDD - VASÁRNAP: 10 - 18

HÉTFŐ: ZÁRVA

 
 
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?
Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Tudtad, hogy május első vasárnapja a nevetés világnapja is? És azt, hogy először 1998-ban Indiában egy úgynevezett nevető klubban tartották meg?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére