Jelenlegi hely

Budapest VII. Kerületi Baross Gábor Általános Iskola

Cím: 1078 Budapest, Hernád u. 42-46.
Tel.: 06 1 344-6635
E-mail: hernad42iskola@freemail.hu
Web: www.barossuli.hu

Az iskola évszázados múltra tekinthet vissza, Erzsébetváros szélén, a Hernád utca 42-46. szám alatt található. Földrajzi elhelyezkedése kedvező, könnyen megközelíthető, a szomszédságában lévő Városliget iskolai programok szervezésére sok lehetőséget nyújt.

Névadónk, Baross Gábor a „vasminiszterként” híressé vált XIX. századi politikus, akinek legendás munkabírása az iskolánkban dolgozó pedagógusok munkájában tükröződik vissza.

Intézményünk 8 évfolyamos szervezeti formában működik, átlagosan 400 tanulóval. Minden évfolyamon 3 párhuzamos osztály működik. Az iskola teljesen felújított, így a gyermekek számára két belső udvar (játszó- és sportudvar), széles folyosók, tágas tantermek, két tornaterem, korszerű oktatási eszközökkel felszerelt szaktantermek, kibővített könyvtár és minden igényt kielégítő ebédlő állnak rendelkezésre.

Iskolánk arculatában meghatározó szerepet játszik emelt szintű testnevelés oktatásunk. Sportosztályaink elért eredményeire nagyon büszkék vagyunk, többek között a többszörösen elnyert „Erzsébetváros legjobban sportoló iskolája” címekre. Tanulóink labdarúgás, aerobic, kézilabda, sakk, asztalitenisz és dzsúdó sportágakba kaphatnak mélyebb betekintést. A kerületi és budapesti versenyekről hozott fényes érmek ügyességük, edzettségük minőségét bizonyítja.

E mellett kiemelném művészeti nevelésünk fontosságát is: minden alsó tagozatos osztályunk néptánc oktatásban részesül az órarendbe beépítve, ezen felül szakköri szinten együttműködünk a Bihari Táncegyüttessel. Az énekkar, a kézműves foglalkozások és a drámajáték évek óta eredményesen működnek, méltán népszerűek tanulóink körében. Lehetőség nyílik hangszeres zene tanulására is. Fuvola, furulya, zongora és hegedű oktatása is folyik zeneiskolai keretek között az intézményben.

A meglévő feltételek, a barátságos légkör, a számos iskolai program és rendezvény, a pedagógusok felkészültsége és az önkormányzat hathatós támogatása mind hozzájárulnak ahhoz, hogy tanulóink szeretnek az iskolánkba járni.

A hagyományos értékek megtartása mellett nagy gondot fordítunk az újszerű, eredményes oktatási módszerek alkalmazására is. Kiváló kapcsolatot ápolunk a velünk egy épületben működő Facultas Humán Gimnáziummal, ahol az arra érdemes tanulók a 8. osztály elvégzése után folytathatják tanulmányaikat.

Annak érdekében, hogy ezt személyesen is megtapasztalhassák, szeretettel várunk minden kedves leendő tanulónkat, szüleiket és az egyéb érdeklődőket is.

Spiesz Ádám
igazgató


A Budapestimami 2012 őszi "A mi iskolánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke iskolájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Karácsonykor mindenki szeretne örömet szerezni – de egyre többen azt érezzük, hogy a rengeteg tárgy helyett valami maradandóbbra vágyunk. Valami olyanra, ami nem porosodik a polcon, közös élménnyé, emlékké válik.Összegyűjtöttük a legjobb élményajándék-ötleteket, melyeket gyerekeknek, pároknak, nagyszülőknek vagy akár barátoknak is adhatsz – és amelyek könnyedén elérhetők.
Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 
Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Ferenc, János, Borbála, Mikulás... igazán gazdag jeles napokban és különleges alkalmakban december hónap. Mit is csináltak régen elődeink? Honnan tudták, milyen időjárásra számíthatunk vagy kinek hogy hívják majd a jövendőbelijét? 
Már látogatható a Vörsi Betlehem

Egy kicsi falu különleges látnivalója – Idén is látogatható a Vörsi Betlehem

Tudtad, hogy egy Balaton melletti kis faluban látható Közép-Európa legnagyobb betleheme? Idén 75. alkalommal építette fel Vörsön a falu apraja-nagyja Jézus születésének pillanatát megörökítő bibliai jelenetet, aminek csodájára járnak a világ minden részéről.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére