Jelenlegi hely

Több, mint mozi – A Puskin Kuckó őszi programja

Kaláka, kuflik, ökröcskék, három nyulak, Öcsi, Yakari, Mazsola, Boribon... A Puskin Kuckó nem csak moziként működik. A filmek mellett rendszeresen tartanak bábszínházi előadásokat, koncerteket és más gyermekprogramokat. Mutatjuk az őszi hétvégék műsorát.

A gyerekfilmek kifejezetten a legkisebb korosztály számára készültek, a vetítések is az ő igényeiknek megfelelően zajlanak: gyermekbarát környezetben (csökkentett hangerő, kis jelzőfény) nyitott ajtók mellett, biztosítva így, hogy a vetítés alatt bármikor ki lehessen jönni.

Szeptember 4., szombat 10.00
Legkisebbek mozija: Kuflik és az Akármi

színes, magyar rajzfilm, 83 perc, 2021

Megérkezett a nagysikerű Kuflik folytatása, az A kuflik és az Akármi mozifilm. A 10+1 vadiúj történetben olyan akármik történnek hét kedvencünkkel, hogy az aztán tényleg nem akármi: Zödön elvarázsolt foltját keresi, Valér megpróbál eltévedni, Hilda végtelen hosszú sál kötésébe kezd, Fityirc és Titusz egy különleges kiállításra keverednek, Bélabá világkörüli útjáról mesél, Pofánka pedig majdnem végleg elkavarodik az időben, emellett a főszereplők a messzi földről érkező Vándorkaktusszal is megismerkednek.

A harmadik Kuflik mozifilmből azt is megtudhatjuk, miért bánjunk csínján a szőrbogyókkal, mit tegyünk, ha elfurcsul az árnyékunk, hogyan néz ki egy vadonatúj évszak, mire használható az odavissza-gumó, no és legfőképpen: hogy mi is az az Akármi!

Szeptember 5., vasárnap 10.00
Kaláka: Három székláb

Őket aztán senkinek se kell bemutatni! A kultikus zenekar gyereklemezeinek (A pelikán; Nálatok laknak-e állatok?; Ukulele; Az én szívemben boldogok a tárgyak; Bőrönd Ödön; Madáretető) legkedveltebb darabjaiból áll ez a műsor. Felhangzanak többek között Kányádi Sándor, Weöres Sándor, Tamkó Sirató Károly, Móra Ferenc, Hajnal Anna verseire írott dalok, és a gyerekek részletesebben megismerhetik a Kaláka különleges, érdekes hangszereit is!

Szeptember 11., szombat 10.00
Legkisebbek mozija: Macskássy-klasszikusok

színes, magyar rajzfilmek, 67 perc, 1951-58

Rendező: Macskássy Gyula
A magyar rajzfilm atyjának leghíresebb, máig varázslatos remekművei egy csokorban.

● Két bors ökröcske, 27 perc
● Egér és oroszlán, 10 perc
● Kiskakas gyémánt félkrajcárja, 15 perc
● A telhetetlen méhecske, 15 perc

Szeptember 12., vasárnap 10.00
Legkisebbek mozija: Dargay-klasszikusok

színes, magyar rajzfilmek, 42 perc, 1963-72

Rendező: Dargay Attila
A magyar klasszikus rajzfilm legnépszerűbb alkotójának rövidfilmjei is legalább annyira elbűvölőek, mint egész estés produkciói.

● A három nyúl, 6 perc
● Variációk egy sárkányra, 8 perc
● Dióbél királyfi, 13 perc
● Gusztáv és a vadászeb, 5 perc
● Hajrá mozdony, 8 perc
● Zsuzsu locsol, 2 perc

Szeptember 18., szombat 10.00
Legkisebbek mozija: Yakari – A mozifilm

színes, belga-francia-német rajzfilm, 82 perc, 2020

Yakari, a kis sziú indián törzse a vándorló bölénycsorda nyomát követi. A fiú saját útját járja legjobb barátjával, a bátor és szabad lóval, Kismennydörgéssel. Útja során Yakari találkozik totemállatával, a Nagysassal, aki egy varázslatos tollal és egy rendkívüli képességgel ajándékozza meg: beszéli és érti az állatok nyelvét. Yakari és Kismennydörgés hosszú utat járnak be a félelmetes prémvadászok földjén, Észak-Amerika lélegzetelállító, de veszélyes tájain, míg újra megtalálják a hazavezető utat.

Yakari eredetileg egy népszerű képregényhős, a történet és a karakterek szülőatyja két svájci képregény rajzoló, Job és Derib. A nagysikerű képregényt számos nyelvre lefordították, majd az állatokkal beszélő, jólelkű sziú indián kisfiú kalandjairól nagy sikerű televíziós rajzfilmsorozat készült. Yakari kalandjai először kerülnek nagyvászonra egy egészestés animációs mozifilm formájában.

Szeptember 19., vasárnap 10.00
Fabula Bábszínház: Mazsola és Tádé

„Tartsuk meg Tádét, Manócska! Tartsuk meg!” – kérleli Mazsola Manócskát, amikor
megtalálják a kis tengerimalacot. Mazsola később százszor is megbánja, hogy befogadták a malackát, hiszen az nála sokkal kisebb, gyámoltalanabb és nem lehet vele
akkor és úgy játszani, ahogy Mazsola szeretne. Az olykor szigorú, ám mindig megértő
Manócska segítségével Mazsola jószívűsége újra meg újra felülkerekedik dacosságán,
s kiderül, hogy a testvéri szeretet segítségével minden nehézség legyőzhető!

Szeptember 25., szombat 10.00
Legkisebbek mozija: Hahó, Öcsi!

színes, magyar ifjúsági film, 81 perc, 1971

Balog Öcsi (Kovács Krisztián) öt és negyedéves, nagycsoportos óvodás. Ő a legkisebb gyerek a családban, akire már senkinek nincs ideje. Elhajtja a bátyja, elhajtja az anyja (Szakács Eszter) és a nagymamája (Kiss Manyi) is, pedig Öcsi csak játszani akar. Hirtelen haragú apja (Koncz Gábor) büntetésből, amiért megzavarta a reggeli újságolvasását, bezárja a fürdőszobába. Öcsi a fürdőszobafogságból képzelete segítségével szabadul ki: két törpe, Kököjszi és Bobojsza segítségével útnak indul, hogy megkeresse az időt, mert az senkinek nincs a családjában. Útja során eljut az Óperencián túlra, ahol a hétfejű sárkánnyal is meg kell küzdenie.

Szeptember 26., vasárnap 10.00
Nefelejcs Bábszínház: Boribon autózik

Boribon szeretné, ha Annipanni mesélne neki új mesekönyvéből, de rengeteg a tennivaló, Annipanni nem ér rá. Ráadásul még alma sincsen otthon, amiből finom almáspitét lehetne sütni, így Boribon almáért indul kis piros autójával…

Október 2 ., szombat 10.00
Gryllus Vilmos: Természetes dalok

A Kuckó egyik leghűségesebb vendége, közönségünk egyik nagy kedvence: zseniális zenész, közvetlen, barátságos, csupaszív előadóművész. Most a természetről, az erdőről, a vizekről és kedvenc állatairól: a harkályról, a gólyáról, a szalakótáról, a borzról, a pókokról, a sündisznóról, a tücsökről, a teknősbékáról énekel a gyerekeknek.

Október 3., vasárnap 10.00
Legkisebbek mozija: Vízipók-csodapók (0)

színes, magyar rajzfilm, 72 perc, 1983/2019  

Az egészestés film a rajzfilmsorozat első két szériájának egyes epizódjaiból készült, amelyeket összekötő jelenetekkel egészítettek ki. 2019. áprilisában a Mozinet forgalmazásában a digitálisan felújított változat kerül a mozikba, hogy a gyermekek és szülők, újabb generációi is megismerkedhessenek ezzel az örökzöld, magyar klasszikus mesével.

Vízipók barátunk földi pók társaitól eltérően nem a sarokban vagy a fákon szövögeti hálóját, hanem a vízben lubickol. Csodálkozik is ezen barátja, a kicsit morgós, folyton hitetlenkedő Keresztespók. De kapcsolatuk által megérti, hogy attól, hogy valaki más, mint ő, még lehet rendes (pók). Az 1983-ban készült egészestés rajzfilm digitálisan felújítva kerül a mozikba, hogy szülők és gyermekek egy újabb generációja ismerkedhessen meg az élővizek kedves és gyakran mókás kis lakóival, miközben megtanulhatják, hogy a barátság és környezetünk védelme egyaránt fontos ahhoz, hogy bolygónk élhető hely maradjon.

Október 9., szombat 10.00
Legkisebbek mozija: Dúdoló (0)

színes, magyar zenés rajzfilm, 46 perc, 2019  

Gyerekdalok, mondókák, népdalok kicsiknek és nagyoknak egyaránt.
Népdal válogatás, Óvodás dalok válogatás

Október 10., vasárnap 10.00
Fabula Bábszínház: Erdei történet

A mese mindkét története az erdőben játszódik. Az előadás első felében két nyuszival ismerkedünk meg, akik Nyuszi kapitányhoz szeretnének hasonlítani, s mindent elkövetnek, hogy segítsenek a bajba jutott kislányon, aki elvesztette erdész apukájának „zenélő szerkezetét”.
A második meséből kiderül, Maki majom miért nem megy iskolába. A gyermekeket is megmozgató, kedves bábelőadás sikerét a remek bábokon túl, a könnyen énekelhető Nyuszi kapitány című gyermekdal is színesíti.

A mese mindkét története az erdőben játszódik. Az előadás első felében két nyuszival ismerkedhetünk meg, akik Nyuszi kapitányhoz szeretnének hasonlítani, s mindent elkövetnek, hogy segítsenek a bajba jutott kislányon, aki elvesztette erdész apukájának “zenélő szerkezetét”. Találkoznak Brekegivel, a békával, Varjú bácsival és a Vadmacskával is, aki első pillanatban, úgy tűnik, akadályozza őket tervük végrehajtásában, de a végén mégis minden jóra fordul.

Október 16., szombat 10.00
Legkisebbek mozija: Szaffi

színes, magyar rajzfilm, 76 perc, 1984

A filmet gyártó legendás Pannónia Filmstúdiót a magyar animáció aranykorában a világ öt legjobb rajzfilmstúdiója között tartották számon. A Pannónia küldetésének tekintette, hogy az ifjúságnak szóló magyar irodalom remekműveit animálja. Az első egész estés magyar rajzfilm Jankovics Marcell János vitéze volt 1973-ban, amit olyan alkotások követtek, mint Dargay Attila nagy sikerű Lúdas Matyija vagy Gémes József Toldi-adaptációja, a festői ihletettségű Daliás idők.

Ebbe a sorba tartozik a Jókai Mór A cigánybáró című kisregényéből készült, 1984-ben bemutatott Szaffi is, amely máig az egyetlen Jókai-műből forgatott animációs film. Rendezője a magyar rajzfilmművészet legendás alakja, Dargay Attila, akinek a Lúdas Matyi, a Vuk és a Szaffi mellett olyan szintén felejthetetlen alkotások fűződnek a nevéhez, mint Az erdő kapitánya, a Gusztáv-sorozat, a Pom Pom meséi vagy A nagy ho-ho-horgász.

Akinek esetleg kimaradt volna a film, a Szaffi egy cigány–török „macskalány” kalandos és romantikus története a Dargayra jellemző emberi állatfigurákkal és vicces párbeszédekkel. A film generációk számára jelentett alapvető filmélményt, több mint három évtized elteltével pedig a legifjabb nemzedékek tetszését is elnyerheti.

Október 17., vasárnap 10.00
Legkisebbek mozija: Lúdas Matyi  (0)

színes, magyar rajzfilm, 70 perc, 1979

Örökifjú és szép mese szegényekről és gazdagokról, Fazekas Mihály klasszikusának alapján. Matyi, egy vidám parasztlegény legelésző libájával Döbrögi uraság erdejébe téved. A földesúr hajdúi üldözni kezdik a libát, mert fehér vadlibának nézik a ludat. Az uraság hajdúi elfogják mindkettőjüket és Döbrögi Dániel tulajdonának ítélik a ludat. Az uraság pedig huszonöt botütésre ítéli Matyit, aki a büntetés után megfogadja, hogy: háromszor veri majd vissza. Dargay Attila első nagyjátékfilmjét 1977-ben mutatták be. A figuráknak kiváló magyar színészek kölcsönözték a hangjukat, az alkotásban Liszt Ferenc és Daróczi Bárdos Tamás zenéje csendül fel.

Október 23., szombat 10.00
Legkisebbek mozija: János Vitéz

színes, magyar rajzfilm, 74 perc, 1973
Rendezte: Jankovics Marcell
Írta: Petőfi Sándor

A magyar egész estés animációs filmek gyártása a János vitézzel indult el 1971-ben, amely Petőfi Sándor születésének 150. évfordulójára készült. Az ismert elbeszélő költeményt adaptáló filmet 1973. május 1-én mutatták be a hazai mozik, gyártása 22 hónapot, azaz közel 2 évet vett igénybe. A címszereplő főhős egy falusi juhászból lett huszár, akinek evilági és túlvilági próbatételeket kell kiállnia, hogy kalandos útja végén szerelmével, Iluskával újra egyesülhessen. A film látványában a szecesszió, a pop art, valamint a magyar népi díszítőművészet sajátos ötvözete. A kápráztatóan színes képi világa és a road movie-szerű cselekménye miatt a filmet az 1968-ban berobbant kultikus Beatles-animáció, A sárga tengeralattjáróval szokás párhuzamba állítani.

Október 24., vasárnap 10.00
Erdélyi Zelma – Erdélyi Erika: Nefelejcs Bábszínház:
Rémusz bácsi meséi: A szurokbaba

– Jó reggelt tisztelt uram! – kiáltotta a nyúl, de a szurokbaba csak ült, csak ült, meg sem moccant, meg sem szólalt. A róka pedig…

Ki ne ismerné Rémusz bácsi történeteit a felnőttek közül? Szeretnénk, ha a gyerekek is megszeretnék a furfangos nyulat, és egy kicsit a ravaszdi rókát is, ezért most a szurokbabáról mesélünk.

Október 30., szombat 10.00
Legkisebbek mozija: Borka és a varázsruha

színes, magyar rajzfilmsorozat, 60 perc, 2014-2019

Borka egy kicsi lány egy nagy családban, aki az ükmamájától örökölt varázsruha segítségével belekukkant ősei segítő történeteibe. A varázslatban megismert családi történetek segítségével mindig minden kis problémájára megtalálja a megoldást!

A Borka és a varázsruha rajzfilmsorozatban hétköznapi témákat dolgoz fel, amelyekből mindannyian tanulhatunk. Önmagunk, a félelmeink, a rosszkedvünk vagy épp a „szőröshátú unalom” legyőzésén túl például veszteségkezelést, konfliktuskezelést, a nagylelkűség örömét vagy épp a barátkozást. Ezekkel küzd Borka, de az epizódok végén mindig minden megoldódik. Borka legyőzi az akadályokat, legtöbbször önmagát, és bevallja az eltört nyakláncot, nem vakarja el a bárányhimlőt, szerez új barátot (aki történetesen Mari, egy Downos kislány). A megoldások gyakran pofonegyszerű dolgok, amelyekről sokszor elfelejtkezünk, pedig szintén varázserővel bírnak: apró gesztusok, hétköznapinak tűnő szavak, mint például a “ne haragudj” vagy a “köszönöm”.

Október 31., vasárnap 10.00
Kolompos Együttes – Hidegen fújnak a szelek

Esik az eső, az emberek készülnek a télre, a sok kinti tevékenység után inkább a házaknál dolgoznak. Megelevenednek a fonók, a munka mellett elérkezett a szórakozás, tánc és vigassság ideje. Fonóbeli játékok, mesék, táncok (nem csak) gyerekeknek.

Puskin Mozi, 1053 Budapest, Kossuth Lajos utca 18.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére