Jelenlegi hely

Melyik a legjobb iskola?

Iskolát választani nem könnyű feladat, főleg, ha az első gyermekünk megy suliba. A szempontok sokfélék, most ebből egyet mutatunk be.

Körüljárjuk a témát

Összegyűjtjük a település/kerület iskoláit, utánajárunk, hogy mikor vannak a nyílt napok, bemutató foglalkozások, megkérdezzük a szomszédokat, ismerősöket, az óvodás és iskoláskorú gyermekek szüleit, eljárunk a nyílt napokra, körbejárjuk az iskolát mindenféle szempontból: Milyen az iskola programja? Milyen oktatási módszerekkel dolgoznak? Mi a benyomásunk a tanítók személyiségéről? Az igazgatóról?

Tájékozódunk a különórákról, a nyelvtanulás lehetőségeiről, sportolásról, megnézzük a tornatermet, a mosdót és az udvart. Megkérdezzük az odajáró gyerekek és szülők véleményét. Megtudjuk, hogy az előző tanítási évben az országos átlag felett teljesített az iskola. Szuper, de mit jelent ez?

Az objektív mérések alapján

Statisztikák az egyetemekről és a középiskolákról készülnek, az általános iskolákat senki sem rangsorolja. A kezdő kisiskolás szülőnek sokszor nincsen objektív segítsége, így az ajánlásokra, a személyes benyomásokra kell és természetesen lehet is támaszkodni. Találtunk egy weboldalt, ahol segítséget nyújtanak az általános iskolát keresők számára, legyen szó elsős kisiskolásról vagy akár 4. vagy 6. évfolyam után gimnáziumot keresőkről.

Az iskolaválasztásnál sok szempontja közül egyet, az Oktatási Minisztérium által minden évben elvégzett országos kompetenciamérés során készült eredményeket mutatják be összehasonlító módon.

Az eredmények alapján láthatod, hogy melyik iskola hogyan szerepelt az országos átlaghoz képest. Minden körzetben 4 eredményt tűntetnek fel: matematika 6. és 8. évfolyam eredményeit, szövegértés 6.  és 8. évfolyam eredményeit

Hogyan működik?

Válassz iskolát az Iskolák oldalról. (Ha keresel egy iskolát vagy várost, akkor használd a keresőt a jobb felső sarokban.)

Az iskolák kompetenciamérésének eredményei segíthetnek információt adni, hogy az iskolaévek végére mennyire fog versenyképes tudást adni az iskola, illetve az eredményeken visszaköszön az iskolai légkör, a tudás átadásának hatékonysága is.

Továbbra is nagyon fontos kikérni a szülőtársak, ismerősök véleményét, hiszen egy kisiskolásnak az egyik legfontosabb, hogy milyen a tanár hozzáállása a gyerekekhez, mennyire támogató az iskolai légkör. De ha ezen kívül az országosan standardizált felmérés összesített eredményére is kíváncsi vagy, akkor nézd meg ezt!

Térkép és toplista

A feldogozott adatok alapján elemzéseket is készítettek, valamint az adatbázis alapján elkészítették az ország összes általános iskolájának 2015-ös eredményét bemutató térképes változatot. Mit is jelent ez? Megtalálod a keresett iskolát a térképen navigálva és e mellett azokat az iskolákat is látod, amik szóba jöhetnek pl. távolság vagy közeli település miatt. Az iskola jelölőjére kattintva megtalálod a 2015-ös FIT felmérés során készült eredményeket. Láthatod a matematika és szövegértés 6, 8 és 10. évfolyamos eredményeket és össze tudod hasonlítani az egyes iskolákat. Az eredmények a megszokott módon az országos átlaghoz képest jelennek meg, ami 100. A TOP 100 iskola listáját is összeállították.

Szülői vélemények

Az imami "A mi iskolánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke iskolájával kapcsolatos tapasztalatait 2012-ben és 2016-ban. A legutóbbi vélemények az intézmények adatlapján találhatóak.

Felhasznált forrás: legjobbiskola.hu

Halász Kinga
- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére