Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?
A szeretet, amit kapok tőlük.
Születése óta nekem egy ajándék a gyermekem, mivel oly sokat küzdöttünk együtt, koraszülött volt. Minden jó rossz cselekedete valami mondó,amiből tovább tudok építeni. Szeretem látni a fejlődését, érezni a szeretetét , látni a kis sikereit és naponta vele örülni. Szeretem figyelni rajta a maga kis egyéniségét ami lassan változik.
Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?
Az, hogy nem, vagy nehezen mesél gyermekem a vele történtekről.
Sok időt és energiát fektetek a gyermek nevelésbe, de valahol mindig kudarcot vallok. Sokszor harapó fogóval kell kiszedni belőle a történteket. Van amikor hetek múlva számol be fontos eseményekről, és addig őrli magát rajta. Sokszor beszélgetés előtt düh kitörések vannak,viták, de azután enyhül. Kiskamaszkor nagyon tapasztalható nála, főleg velem és a testvéreivel szemben is. Nehezen tudja elfogadni, hogy testvére mentálisan beteg, és ő rá más szabályok vonatkoznak. Férjem első házasságából két fia van és az egyik fia mentálisan beteg, kicsi kora óta családunkban nevelkedik, ami sokat segít az állapotán is.
Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?
A tréningtől valami megoldást remélek, hogy egy olyan oldalról is meg lehet megközelíteni a gyerekeket ami számomra nem ismert, de könnyen elsajátítható, tanulható. Mindenképpen tovább szeretném magam ezen a téren fejleszteni, nyitott vagyok ezen a téren minden megoldásra, mert szerintem számomra,valamelyik helyzetben csak fehér fekete létezik. Fontos hogy gyermekeimmel sokat tudjak beszélni, békességben lenni és inkább humorral kezeljük az akadályokat.. Megtalálni azt a nyelvet, ami kevesebb vitával jár.
Férjem rugalmasan kezeli a dolgokat, sokkal könnyen tud a gyerekekkel a kommunikálni.