Jelenlegi hely

Németh Imre Általános Iskola

Cím: 1148 Budapest, Lengyel utca 23.
Tel.: 363-3422
E-mail: iskola@nemethi-bp.sulinet.hu
Web: http://www.nemethi-bp.sulinet.hu

Iskolánk alapításának időpontja 1987. Intézményünk - akkor még Lengyel utca 23. Általános Iskola - az 1987-88. tanév szeptember 1-én fogadta először a tanulókat. Jogelődje az akkor a Neumann János Számítástechnikai Szakközépiskolának átadott, és ez okból megszüntetett Kerepesi Úti Általános Iskola volt. Ebből az iskolából kerültek át a tanulók és a nevelők a Lengyel utcai újonnan épült iskolaépületbe. Az intézmény létrehozásának csak egyik oka volt az, hogy az új célokra kiszemelt Kerepesi úti épületben addig tanulók és tanítók új elhelyezést kapjanak. A másik ok az - akkor - újonnan épülő Mogyoródi-Jerney lakótelep alapfokú közoktatási ellátásának biztosítása volt.

A Mogyoródi út, Nagy Lajos király útja, Egressy út és Vezér utca által határolt négyszögben az 1980-as évek elejéig családi házak álltak, akkor ezek egy részét szanálták, más részük kertjeit kisajátították. Megkezdődött egy kis lakótelep építése, mely emberi léptéke miatt a mai napig népszerű. Ennek a megnövekedő lakossági igénynek a kielégítésére épült a Lengyel utcai iskolaépület.

A lakótelep építését 1991-ben fejezték be, a 400 fő ellátására épült intézményben hamarosan új tantermeket kellett kialakítani. Iskolánk a jelen gyermekszűke helyzetben is jelentős létszámú tanuló alapfokú oktatását-nevelését szolgálja.

Forrás: http://www.nemethi-bp.sulinet.hu


A Budapestimami 2012 őszi "A mi iskolánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke iskolájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Fogyást akadályozó tényezők- nem azért, mert nem vagy elég fegyelmezett

Fogyást akadályozó tényezők- nem azért, mert nem vagy elég fegyelmezett

Az év eleje a nagy fogadalmak időszaka, ilyenkor még mindenki lelkesen veti bele magát a mozgásba vagy igyekszik kialakítani egészségesebb szokásokat.
Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

A farsangi jelmeznek nem kell bonyolultnak lennie ahhoz, hogy látványos és szerethető legyen. A képeken látható jelmezek közös titka az egyszerű poncsó-fazon: kevés szabás, minimális varrás, maximális hatás. Ez az a forma, amit akár egy délután alatt is el lehet készíteni, és a gyerekek imádják, mert kényelmes, szabad benne mozogni. Nem drága, nem műszálas, nem egyszer-hordós megoldás, hanem fenntartható, újrahasznosítható és egyedi. Most nézzük a konkrétumokat.
Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Egy pillanatnyi meggondolatlanság miatt akár a jövőd is tönkremehet. Tippek és tanácsok, mit kell és érdemes ilyenkor tenni.
Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

„Nincs olyan álarc, amelyik félre ne csúszna néha.” – Idézetek a láthatatlan maszkjainkról.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére