A Csemetekert Tagóvoda Baross Gábor telep családi házas részén áll, a kerület egyik legrégebbi óvodája. Egy évvel ez előttig négy gyermekcsoporttal működött, 2009 szeptemberétől további két csoporttal bővült, így már 6 csoportba várjuk a gyermekeket e családias, derűs, csendes környezetbe. Az új épületrészben tornaterem, logopédiai, fejlesztő és orvosi szoba is helyet kapott. A tornaterem, és az előtte létesült gumival borított tér ideális helyszín nem csak a mozgás, hanem az énekes játék tevékenységekhez is. A közös ünnepségeket, előadásokat is itt tartjuk.
A bővítéssel egy időben a régi épületet is korszerűsítették, ezáltal mozgássérültek számára is megközelíthetővé vált az óvoda minden pontja. Így megteremtődött a feltétele Sajátos Nevelési Igényű gyermekek befogadásának.
A tágas füves, fákkal beültetett óvodaudvar Európai Uniós szabványnak megfelelő játékeszközeivel ideális hely a gyermekek levegőzésére, mozgásigényének kielégítésére.
Óvodapedagógusaink és dajkáink magas szakmai felkészültséggel, sok évtizedes tapasztalattal rendelkeznek. Hivatásnak érzik munkájukat. Nyitottak az új pedagógiai módszerek iránt. Munkájukat logopédus, két utazó gyógypedagógus, utazó gyermekpszichológus és gyermekvédelmi felelős segíti.
Helyi nevelési programunk Porkolábné dr. Balogh Katalin: „Kudarc nélkül az iskolában” komplex prevenciós programjának adaptálásával készült, melynek kiemelt feladata a gyermekek részképességeinek mozgásban való fejlesztése a sikeres iskolakezdés érdekében. Évek óta ennek a programnak megfelelő fejlesztő játékok beszerzésén munkálkodunk pályázatok útján, alapítványi forrásból. Az ismeretek nyújtása játékba ágyazva, az életkori sajátosságok, és az egyéni képességek figyelembe vételével valósul meg. Célunk, hogy gyermekeink kiegyensúlyozott, érdeklődő, nyitott, sokoldalú személyiséggé váljanak.
Az óvodai tevékenységeken túl középső csoporttól heti 1 alkalommal vízhez szoktatásra, az úszásalapok elsajátítására járunk a kerület tanuszodájába.
A gyermekek egészséges táplálkozására is odafigyelünk, fontosnak tartjuk a napi gyümölcs- és zöldség fogyasztást.
Az óvodai életet hagyományaink, ünnepeink teszik még színesebbé. Bensőséges hangulatban ünnepeljük a gyermekek születésnapját. Felejthetetlen élményt jelent a Mikulás, Karácsony, Farsang, Húsvét, Anyák- és Apák napja, valamint az Évzáró és a Ballagás. Gyermeknapkor színes programokkal „gyermekhetet” szervezünk.
Hagyományt kívánunk teremteni a jeles napok megtartásával: Állatok világnapja, Föld napja, Madarak-fák napja. Az óvónők az ehhez kapcsolódó beszélgetésen túl meseelőadással teszik emlékezetessé ezeket a napokat.
A sokoldalú tapasztalatszerzés érdekében kirándulásokra (múzeumok, Planetárium, Fővárosi Állatkert, Budakeszi Vadaspark. Stb.) visszük a gyermekeket, közvetlen környezetük megismerésére sétákat, kisebb kirándulásokat szervezünk. Megfigyelhetik az évszakok változását, a közlekedési eszközöket, a növények, állatok életét a felnőttek munkáját. Fokozott figyelmet fordítunk a környezettudatos szemlélet kialakítására.
Fontosnak tartjuk a szülőkkel való együttműködést, és a jó kapcsolatot. Kikérjük véleményüket a gyermekeket érintő témákban.
A szülők támogatására számítva hoztuk létre alapítványunkat, az erre befolyt összegből minden évben javítjuk a tárgyi feltételeket, hogy minél szebb és igényesebb környezetben nevelhessük gyermekeinket.
Forrás:http://www.ovoda22.hu/csemetekert/bemutatkozas
A Budapestimami 2012 őszi "A mi óvodánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke óvodájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges