Jelenlegi hely

Méhecske Óvoda

Cím: 1091 Budapest, Ifjúmunkás u. 30.
Tel.: (06 1) 357-0930
E-mail: mehecskeovoda9@gmail.com
Web: www.mehecskeovoda.hu

Intézményünk a József Attila lakótelepen épült 1980-ban. Négy csoporttal működik, lakókörzetünket részben a lakótelepi, részben a Gyáli út környékén élő családok alkotják. Gyermekeink jelenleg 90%-a innen jár hozzánk. A családok nagy része az átlagos mai magyar családok közé az u.n. „középréteghez” tartozik. [P1040216]

Az óvoda panelépület modern változata, amelyben a tiszta, esztétikus környezet, valamint a tetőkupolák által a természetes fény uralkodik. A 4 csoportszobához külön-külön mosdó és öltöző tartozik. Óvodánk nem rendelkezik két kötelezően előírt helyiséggel (orvosi szoba és nevelőtestületi szoba).  Óvodánk méltán büszke nagy területű, jó elrendezésű udvarára. Tudatosan felépített terv alapján fokozatosan alakítjuk, szépítjük környezetünket, bővítjük a gyerekek tevékenységi körét, mozgásfejlesztő lehetőségeit. Természetes környezetünk folyamatos alakításával, javítjuk betegség megelőző és egészség megőrző feladataink elvégzésének feltételeit.

Óvodánkban 9 óvodapedagógus (ebből 1 függetlenített vezető), 4 dajka, 1 konyhás és egy kisegítő dolgozik. Nevelőtestületünk gyermekszerető, igényes, elkötelezett, elfogadó attitűddel rendelkező szakemberekből áll, akiknek képzettsége, szakmai tapasztalatai segítik nevelési programunkban megfogalmazott céljaink elérését.
Pedagógusaink érdeklődőek, az új iránt fogékonyak. A továbbképzések új rendszeréből adódó lehetőségeket testületünk teljes mértékben kihasználja. Olyan továbbképzések élveznek elsőbbséget, melyek támogatják nevelési céljaink megvalósulását, munkánk eredményességét, növelik hatékonyságunkat. (egészséges életmódra nevelés, játék, egyéni bánásmód, művészettel nevelés, játékos tanulás, gyermekvédelem, preventív mozgásfejlesztés, környezeti nevelés stb.)
A nevelőmunkát közvetlenül segítő 6 fős technikai személyzet egészséges, tiszta környezetet biztosít óvodásainknak, és a nevelésben is aktív segítőtársaink. Gyermekközpontú, megbízható emberek, akik tevékeny résztvevői a csoportok életének és a gyerekek számára megfelelő modellek. Óvodánkban fontosnak tarjuk, hogy dajkáink folyamatosan képezzék magukat nevelésünk sikeressége érdekében, ezért rendszeresen szervezünk számukra belső továbbképzéseket.

Felnőtt közösségünk olyan óvoda működtetésén fáradozik, ahol:
• vidám, nyitott, befogadó a légkör, így jól érzi magát benne gyermek, és felnőtt egyaránt;
• a gyermekek szükségleteihez igazodik a tárgyi környezet;
• a tevékenységek rendszerében biztosított a játék elsődlegessége;
• változatos, sokszínű tevékenység biztosítja a gyerekek képességeinek kibontakoztatását, a differenciált személyiségfejlesztést;
• megkülönböztetett figyelem kíséri a gyerekek mozgásának, kommunikációjának, szociális kompetenciáinak fejlődését, fejlesztését;
• stabil, megalapozott szokás és szabályrendszer szolgálja a közösségi magatartás alakulását, fejlődését, mely helyes értékrendhez vezet;
• a gyermekek jogait, szükségleteit, különbözőségét figyelembe véve a gyerekek valódi fejlődésmenetéhez igazodó lehetőségekkel, integrációval az esélyegyenlőség biztosítva van;
• mindenki önmagához képest fejlődve optimális időben, felkészülten kerül iskolába.
• a nevelőtestület önállósága, a humánum és a demokratizmus biztosított;
• a partnerkapcsolatoknál alapvető elvárás a tisztelet és bizalom;
• a környezet hagyományainak, értékeinek megőrzésében kiemelkedő szerepet vállalnak az alkalmazottak, és ezért működését pozitívan értékelik és támogatják a külső partnerek is.
1999. szeptember 1-től mind a négy csoportunkban egyszerre kezdtük el helyi tevékenység központú nevelési programunk bevezetését. A 2004-es módosítást követően megerősödtek a környezettudatos nevelés szokásai, hagyományai óvodánkban.
Az évek folyamán bebizonyosodott, hogy céljaink reálisak és megvalósíthatóak. A gyerekek személyiségfejlődését nevelési programunk alapján az elvárt módon és megfelelő színvonalon képesek vagyunk megvalósítani. Az intézmény megőrizte elfogadottságát, fokozta népszerűségét.
2009-től ellátandó tevékenységeink közé bekerült az SNI gyerekek nevelése, ellátása. Óvodánk ellátja az olyan ép értelmű, sajátos nevelési igényű gyerekek integrált óvodai nevelését, akik a szakértői és rehabilitációs bizottság szakvéleménye alapján:

-mozgásfogyatékos gyermekek

-egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartás szabályozási zavarral) küzdő gyermekek.

A különleges étkezést igénybe vevő gyermekek ellátása is biztosított óvodánkban.
Óvodánkban a gyermekek nevelése egyéni igényeikhez, fejlettségükhöz igazodó differenciált bánásmód elve alapján, tevékenységközpontú módszerekkel zajlik. A szociális hátrányban levők (kisebbséghez tartozó, HH és HHH helyzetű), sérültek integrációját az ellátáshoz és fejlesztéshez szükséges szakemberek segítik.

Forrás: www.mehecskeovoda.hu

 

A Budapestimami 2012 őszi "A mi óvodánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke óvodájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

Hozzászólások

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 
Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?
Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Az Űrhajózás Világnapját minden évben április 12-én ünneplik, mivel ezen a napon, 1961-ben Jurij Gagarin szovjet űrhajós elsőként repült a világűrbe a Vosztok-1 űrhajó fedélzetén. Ez a nap remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzétek a világűr csodáit!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére