Nyilvános beszéd és prezentáció?
„Na, hát ez az, amire biztosan nincs szükségem! Kikhez fogok én beszélni?” – gondolhatod, és persze lehet, hogy igazad is van.
Maradhat minden a régiben, vagy ... Én azért a helyedben kipróbálnám... Kipróbálnám a bizsergető éményt, amikor szárnyallnak a gondolataim, minden szem rámszegeződik, miközben magabiztosan és határozottan beszélek, és élvezem. A többek figyelmesen hallgatnak, és az egymásra figyelés közösségi energiája megtölti a teret.
Hát ez frenetikus! Alakítottam a világot és mások gondolkodását, ők meg az enyémet. Mert ez erről szól, mintahogy minden kommunikáció. Hogy hatással vagyunk egymásra. És éppen ezért nem mindegy, hogyan csináljunk!
Miről szól a workshop?
A Nyilvános beszéd és prezentációs workshopon megtapasztalhatod, hogy mindaz benned van, vagy legalábbis megtanulható, elsajátítható, ami ahhoz kell, hogy:
1. mások előtt beszélj, és elmondj mindent, amit a témával kapcsolatban szeretnél és fontosnak tartasz
2. mindezt úgy, hogy figyeljenek Rád.
Hogy mit jelent a nyiilvános beszéd?
Csupán tömeg előtti szónoklatot, netán előadásokat? Igen, ezt is. Ám emellett minden olyan helyzetet, ahol mások előtt – legyen az egy-két ember vagy a sportcsarnok hallgatósága – megszólalunk, prezentálunk, fel- vagy hozzászólunk, vagyis képviseljük magunkat, cégünket és értékrendünket.
Tehát idetartozik az elevator spech-től a prezentáción keresztül a konferencia felszólalásig minden nyilvános megnutatkozás.
Így a workshopon ezekről fogunk beszélni, és ezeket a helyzeteket fogjuk – mint űrhajósgyakornok a szimulátorban – megtapasztalni.
Mi történik a workshopon?
- A nyilvános beszéd helye az üzleti életben
- Az időtényező szerepe, vagyis mi fér bele 1 percbe és 1 órába
- Hogyan beszéljünk – stílus, beszédtechnika, hangunk és tulajdonságai, és hogyan használjuk a beszéd során
- A felkészüléstől a lezárásig – saját tapasztalat és gyakorlás
- Mondd Te! – elevator speach a gyakorlatban
Egyébként ne feledd, hogy már most szakértő vagy a témában. Bármikor meg tudod ítélni, hogy egy szöveg jó, vagy sem, a beszélő hiteles vagy hiteltelen, szóval a varázsgömb a lezedben van, csak kezd el használni! A siker titka abban rejlik, mennyire sikerül lelkesedésünkkel és tudásunkkal olyan hatást gyakorolni hallgatóságunkra, hogy eltelt az időt a valóságosnál rövidebbnek érezzék, az információkat élményként éljék meg, és minket csillogó szemű mesélőként raktározzanak el emlékezetükben.
Tudás – élmény – lelkesedés – figyelem – hitelesség. „Csak” ennyi…
Helyszín: Human Hub, 1023 Budapest, Frankel Leó út 21-23.
Időpont: 2017. december 18., 17.00-19.00
A képzés díja: 3 500 Ft/fő
Jelentkezés a workshopra ITT
Bővebb info a TEA Akadémiáról ITT
A tréninget vezeti: Görög Mása, újságíró és szövegíró, kommunikációs szakértő, tréner, coach