Jelenlegi hely

A játék összeköt – 9 befogadó játszótér Budapesten

A befogadó játszótér a közös játék örömét teremti meg a fogyatékossággal élő és az ép gyermekek számára, ahol a kicsik egymás mellett, közösen tudjanak játszani anélkül, hogy azt éreznék: ez egy akadálymentesített közösségi tér. Budapesten kilenc helyszínen – a III., IV., VIII., XII., XV., XVI, XVIII. és XXI. kerületben – találtok befogadó játszótereket.

Az ilyen játszótereken a játékok nemcsak akadálymentes élményszerzési lehetőségeket, hanem elfogadó látásmódot és nyitott hozzáállást is kínálnak már egészen fiatal kortól.

"Nem az fontos, ami elválaszt, hanem az, ami összeköt."

A tér elrendezése szempontjából is biztonságos, a játékok úgynevezett esési terei el vannak különítve egymástól és puha felülettel van borítva, ami az ütéscsillapítást szolgálja. A kontrasztos színek pedig a látássérülteknek nyújtanak segítséget.

Zöldségeskert – XVI. kerület

A zöldségeskert tematikájú közösségi téren találtok akadálymentes házikót, trambulint, fészekhintát és kombinált homokozót is. Az eszközöket és a közlekedést is az akadálymentesítés szemléletében alakították ki.

Játékelemek: akadálymentes házikó, fészekhinta, gyümölcsöt ábrázoló rugós játékok, speciális kialakítású trambulin, csúszda, kombinált homokozó, zöldségeskert tematikáról szóló játékos feladatok. A játszótér a Szerencsejáték Zrt. támogatásával valósult meg.

1162 Budapest, Tóth Ilonka tér

Csepel-sziget élővilága

A megújult Béke téri játszótér a Csepel-sziget élővilága elnevezést kapta. A kerekesszékes forgót, az akadálymentes meseházat, a kilátós mászókát és a madaras fészekhintát a mozgásukban korlátozottak is biztonsággal használhatják. A játszótéren a Csepel-sziget izgalmas és sokszínű élővilága elevenedik meg, a vizes élővilág témájára felfűzve.

A parkban a játékélmény, az ismeretterjesztés, a természeti értékek bemutatása áll középpontban. Az eszközöket, a növényeket, az ivókutat, a burkolatokat, a padokat, az ismeretterjesztő táblákat úgy alakították ki, hogy a játszótér egésze átlátható legyen, elkülönüljenek a nagymozgású terek, de legyenek visszavonulásra alkalmas sarkok is. A Szerencsejáték Zrt. játszótér-építési programjának köszönhetően valósult meg.

Budapest, XXI., Béke tér

Cifra Palota játszótér – Józsefváros

Találtok itt akadálymentes körhintát, meseházat, lehet zenélni és társasjátékozni. A kombinált homokozó, a fészekhinta, vagy épp az akadálymentes meseház kialakításának köszönhetően biztonságosan használható.

Lehet zenélni, homokozni, társas- és logikai játékot játszani. Ezeket úgy tervezték meg, hogy a látássérült gyerekeknek is élményt nyújthasson. A játszótér a népmesék színes világát tükrözi. A Cifrap alotát a Szerencsejáték Zrt. építtette a VIII. kerületi önkormányzattal együttműködve.

Budapest, VIII. kerület, Német utca 12. 

Lőcsevár utcai befogadó játszótér – Újpalota

A XV. kerületben, a Molnár Viktor és Lőcsevár utca sarkán, a Fejlesztő Gondozó Központtal szemben épült meg a kerület első akadálymentesített játszótere. Hat speciális játszószert telepítettek, amiket fogyatékkal élő és egészséges gyermekek is használhatnak.

Anna-réti játszótér – Normafa Park

A Normafa parkban található, gyönyörű környezetben fekvő, akadálymentes játszótéren 18 fa játék található, 3 nagy vár, 2 mérleghinta, 2 rugós játék, 2 hinta, 1 vonat, 1 kis csúszda, 1 fészekhinta, 1 köteles mászóka, és egy sérült gyermekek által is kiválóan használható rugós játék.  

A biztonságos ütéscsillapítást természetes fenyőkéreg mulcs adja. A játszótér egy gyönyörű panorámájú nagy rét szélén helyezkedik el, így a gyerekek számára teret ad a játszótéren kívüli játékra is. A rét kiválóan alkalmas piknikezésre és szabadtéri játékokra, labdajátékokra is.

Budapest, XII., Normafa

Kincses Sziget – Újpest

Az inkluzív játszótér elemei; a kötél-mászófelületekkel, kötélpihenőkkel és csúszdával kialakított vártorony, a kombinált homokozó, a fészekhinta, a rugós strandpapucs, a tengerparti hangulatot megidéző függőágy vagy az akadálymentes meseház mind a kalózok színes világát elevenítik meg.

A játékok kialakításuknak köszönhetően biztonságosan használhatóak, így mozgásukban korlátozott személyek is bátran kipróbálhatják azokat.

Budapest, IV., Lóverseny tér 5. 

Csepeli központi játszótér és tornapark

Az integrált tornapark és játszótér a speciális igényű gyerekek és felnőttek kikapcsolódási és sportolási lehetőségeit szolgálja. Az új játékok szinte minden életkorban jól használhatóak, lehetőséget kínálnak mind a kis- és nagymozgások, a helyzetváltoztatás, a szociális interakciók, gondolkodás, észlelés fejlesztéséhez.

A játszótéren kívül egy több részből álló fitnesz eszközt is felállítottak, melyet az egészséges és a mozgássérült felnőttek számára alakítottak ki.

Budapest, XXI., Simon Bolivár sétány

Nagybecskerek téri játszótér – Zugló

Zuglóban, és egyben az országban is első integrált játszóteret még 2015-ben adták át a Nagybecskerek téren. Itt helyezték el az első pillangó alakú libikókát, amiket közösen vehetnek igénybe sérült és ép gyermekek egyaránt.

Budapest, XIV., Nagybecskerek tér

Némó-sziget – Pestszentlőrinc

Ez a tér a Némó-sziget nevet kapta, ami utal arra, hogy az itt felállított eszközök tematikusan egy képzeletbeli világot idéznek meg.

Budapest,​​ XVIII. kerület, Herrich Károly tér

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A természet mosolya

Mit suttog az erdő?

Pályázat típusa: Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
A természet mosolya

A természet mosolya

Pályázat típusa: természetfotósKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Pályázat típusa: tudományos - nemzetköziKorosztály: 15 - 20 éves középiskolásokBeküldési határidő: 2025. február 23.
Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Tudtad, hogy a január az egyik legstresszesebb hónap az iskolás gyerekek számára? Bizony a félévi bizonyítvány érkezése jelentős stresszt okozhat, miközben az év végi bizonyítvány már jóval kevesebb feszültséget szokott kiváltani.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére