Jelenlegi hely

(V)észjelzés – Bűnmegelőzési szabadulószoba nyílt

Játszva tanulhatnak a fiatalok az élménypedagógia eszközeit alkalmazó szabadulószobában, ami bűnmegelőzési tematikával készült. Az országban egyedülálló, (V)ÉSZJELZÉS nevű szabadulószoba Kőbányán található.

Szabadulás a valódi tét

A projekt egy olyan újszerű módszeren alapul, mely az általános iskola felső tagozatosai, illetve a középiskolások körében rendkívül népszerű. A különböző tematikájú szabaduló szobák közkedvelt időtöltésnek számítanak. A módszerben óriási lehetőségek rejlenek az élményszerű tanulás területén.

A (V)ÉSZJELZÉS  tulajdonképpen egy tematikus tanulószoba, melyet a szabaduló szobák mintájára alakítottak ki. A fiatalok egy szabaduló szobán végighaladva oldanak meg feladatokat, melyek az áldozattá, illetve elkövetővé válást hivatottak megelőzni, az ezzel kapcsolatos attitűdformálás útján.

Miközben szabadulásuk a cél, megmentik egy bajba került társukat, melyet érdekes feladatok és látványos installáció tesz izgalmassá. Ezek segítségségével járnak buliban, kórházban egyaránt, és észre sem veszik, hogy közben számos, a biztonságukkal kapcsolatos témában kapnak válaszokat.

Erre garancia a profi tervezés, az ötletgazdák ugyanis világszerte hoztak már létre tanuló és tematikus szabadulószobákat, ráadásul biztonsági területen is nagy tapasztalattal rendelkeznek.

A túlélő történetben a fiatalok egyfajta „helyszínelőként” – játék közben – „nyomozzák ki” többek között azt, hogy hogyan ismerhetik fel, ha baj van, hogyan kerülhetik el hogy esetlegesen egyszer ők maguk is áldozattá, netán információ hiányában elkövetővé váljanak.

A játék alatt választ kapnak olyan kérdésekre, amit sem szüleiknek, sem tanáraiknak nem szívesen tesznek fel és megtudják azt is, hogy honnan kaphatnak segítséget, ha ők vagy társaik mégis bajba kerülnének valahol.

A konkrét program számos olyan szituációra épül, melyek életszerű döntéshelyzetek elé állítják a fiatalokat, melyek az egyéni ötletek alapján csoportos megoldásokat, együttműködést tesznek szükségessé. Érvényesül a kooperatív módszertan, a társas-játékpedagógia és az élménypedagógia. 

A tematikának köszönhetően a társakkal való közös tevékenység, közös erőfeszítés, a megoldási lehetőségek közös kipróbálása vezet el a pozitív attitűd kialakulásához az élmények kapcsán.

Helyszínelők: A túlélő

Story: Ha becsukod magad mögött az ajtót, egy önfeledt buli közepébe csöppensz, ahol pár perc múltán hirtelen minden a feje tetejére áll... már egy fiatal lány túléléséért küzdenek... társuk megmentése a cél, ami egyben szabadulásuk kulcsa is...

És akárcsak az életben, itt is szorít az idő…

A két, párhuzamosan használható szoba már csak a vírussal kapcsolatos enyhítő rendelkezésekre vár, hogy a X. kerületben, a játék és a tapasztalati tanulás egyedülálló helyszínén fogadhassa a 12-18 év közötti fiatalokat.

Helyszín: Kőbánya, Újhegyi sétány 12.

Tervezett nyitva tartás: szorgalmi időszakban, tanítási napokon 09.00-15.00 óra között nyári szünetben előre egyeztetett időpontban, 2020. október 31.

Program: A helyszínen 2 szobában zajlik egyszerre a játék. A játékidő kb. 45-60 perc. A játékban egyszerre résztvevők száma 2x8-10 fő. Az osztály többi tagja részére (várakozó diákok) kb. 45 perc időtartamban az érintett kerületi rendőrkapitányság bűnmegelőzési tanácsadója tart foglalkozást, az erre a célra kialakított teremben.

Verseny: A (V)ÉSZJELZÉS valójában 2 db szoba, ahol egyszerre két csoport fut versenyt az idővel és egymással a szabadulás érdekében...

Megvalósító: Kőbánya Közbiztonságáért Közalapítvány, Fő támogatók: Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács, Kőbányai Önkormányzat

További információ

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére