Jelenlegi hely

(V)észjelzés – Bűnmegelőzési szabadulószoba nyílt

Játszva tanulhatnak a fiatalok az élménypedagógia eszközeit alkalmazó szabadulószobában, ami bűnmegelőzési tematikával készült. Az országban egyedülálló, (V)ÉSZJELZÉS nevű szabadulószoba Kőbányán található.

Szabadulás a valódi tét

A projekt egy olyan újszerű módszeren alapul, mely az általános iskola felső tagozatosai, illetve a középiskolások körében rendkívül népszerű. A különböző tematikájú szabaduló szobák közkedvelt időtöltésnek számítanak. A módszerben óriási lehetőségek rejlenek az élményszerű tanulás területén.

A (V)ÉSZJELZÉS  tulajdonképpen egy tematikus tanulószoba, melyet a szabaduló szobák mintájára alakítottak ki. A fiatalok egy szabaduló szobán végighaladva oldanak meg feladatokat, melyek az áldozattá, illetve elkövetővé válást hivatottak megelőzni, az ezzel kapcsolatos attitűdformálás útján.

Miközben szabadulásuk a cél, megmentik egy bajba került társukat, melyet érdekes feladatok és látványos installáció tesz izgalmassá. Ezek segítségségével járnak buliban, kórházban egyaránt, és észre sem veszik, hogy közben számos, a biztonságukkal kapcsolatos témában kapnak válaszokat.

Erre garancia a profi tervezés, az ötletgazdák ugyanis világszerte hoztak már létre tanuló és tematikus szabadulószobákat, ráadásul biztonsági területen is nagy tapasztalattal rendelkeznek.

A túlélő történetben a fiatalok egyfajta „helyszínelőként” – játék közben – „nyomozzák ki” többek között azt, hogy hogyan ismerhetik fel, ha baj van, hogyan kerülhetik el hogy esetlegesen egyszer ők maguk is áldozattá, netán információ hiányában elkövetővé váljanak.

A játék alatt választ kapnak olyan kérdésekre, amit sem szüleiknek, sem tanáraiknak nem szívesen tesznek fel és megtudják azt is, hogy honnan kaphatnak segítséget, ha ők vagy társaik mégis bajba kerülnének valahol.

A konkrét program számos olyan szituációra épül, melyek életszerű döntéshelyzetek elé állítják a fiatalokat, melyek az egyéni ötletek alapján csoportos megoldásokat, együttműködést tesznek szükségessé. Érvényesül a kooperatív módszertan, a társas-játékpedagógia és az élménypedagógia. 

A tematikának köszönhetően a társakkal való közös tevékenység, közös erőfeszítés, a megoldási lehetőségek közös kipróbálása vezet el a pozitív attitűd kialakulásához az élmények kapcsán.

Helyszínelők: A túlélő

Story: Ha becsukod magad mögött az ajtót, egy önfeledt buli közepébe csöppensz, ahol pár perc múltán hirtelen minden a feje tetejére áll... már egy fiatal lány túléléséért küzdenek... társuk megmentése a cél, ami egyben szabadulásuk kulcsa is...

És akárcsak az életben, itt is szorít az idő…

A két, párhuzamosan használható szoba már csak a vírussal kapcsolatos enyhítő rendelkezésekre vár, hogy a X. kerületben, a játék és a tapasztalati tanulás egyedülálló helyszínén fogadhassa a 12-18 év közötti fiatalokat.

Helyszín: Kőbánya, Újhegyi sétány 12.

Tervezett nyitva tartás: szorgalmi időszakban, tanítási napokon 09.00-15.00 óra között nyári szünetben előre egyeztetett időpontban, 2020. október 31.

Program: A helyszínen 2 szobában zajlik egyszerre a játék. A játékidő kb. 45-60 perc. A játékban egyszerre résztvevők száma 2x8-10 fő. Az osztály többi tagja részére (várakozó diákok) kb. 45 perc időtartamban az érintett kerületi rendőrkapitányság bűnmegelőzési tanácsadója tart foglalkozást, az erre a célra kialakított teremben.

Verseny: A (V)ÉSZJELZÉS valójában 2 db szoba, ahol egyszerre két csoport fut versenyt az idővel és egymással a szabadulás érdekében...

Megvalósító: Kőbánya Közbiztonságáért Közalapítvány, Fő támogatók: Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács, Kőbányai Önkormányzat

További információ

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Nyári ötletelő – 67 tipp a szünidő túléléséhez

Nyári ötletelő – 69 tipp a szünidő túléléséhez

Mit csináljunk a gyerekekkel, amikor épp nincsenek táborban vagy a nagyinál és a családi nyaralás is messze van? Nem kell feltétlenül nyaralni menni ahhoz, hogy élményekben gazdag legyen a vakáció. Ehhez adunk inspiráló öteleteket!

Partnereink

Családháló
Képmás Magazin
NOE
Tehetségműhely Közhasznú Alapítvány
Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom
Ugrás az oldal tetejére