Jelenlegi hely

Nyári táborok 7 budapesti múzeumban

Természetbúvár, gladiátor, kreatív írás, művészeti, vagy könyvkötés? A gyerekek megismerhetik a lovagok és a királylányok életét, felfedezhetik az élővilágot vagy lakomára mehetnek Mátyás király udvarába. A múzeumok táborkínálatából válogattunk.

A fővárosi múzeumok a tavaszi bezárás után újra várják a látogatókat. A gyerekeknek színes, izgalmas nyári táborokkal készülnek a múzeumpedagógusok. Egy múzeumi nyári tábor azért jó választás, mert a látogatócsemeték az élményalapú tanuláson keresztül, játékos formában ismerkednek meg a múzeummal.

Nyár a múzeumban 

Magyar Természettudományi Múzeum Természetbúvár-tábort szervez azoknak a 8-12 éves felfedezni vágyó gyereknek, akiket érdekel a dinoszauruszok, őslények, ásványok világa. A résztvevők bepillantást nyernek a mikroszkopizálásba, a növényhatározás és a herbáriumkészítés titkaiba, és olyan tárgyakat is tanulmányozhatnak, amelyek nem találhatóak meg a kiállításban. A táborok több turnusban indulnak júniustól, bővebb információ itt található.

Két tematikával indít tábort 7-11 éveseknek a Kiscelli Múzeum. Júliusban nyomdászati foglalkozásokkal készülnek. A táborozók megismerkednek a betűszedéssel és a nyomdászati alapokkal, még a saját könyvüket is elkészítik! Az augusztusi tábor offline lesz: az online feladatokat helyezik vissza a kiállításba, a Múzeum mindennap egy adott műtárgy köré szervezi a kreatív, interaktív feladatokat. A tudnivalókat a táborról ezen az oldalon találod.

Petőfi Irodalmi Múzeum ösztöndíjas alkotótábort rendez 14-17 éveseknek. Az előzetes jelentkezés alapján kiválasztott fiataloknak alkotói-kreatív írás workshopokat tartanak, akik ingyenesen vehetnek részt a Kapolcska Tábor és Kisfesztivál programjain. A táborról és a jelentkezés menetéről a PIM honlapján olvashatsz.

Skanzen az iskolai közösségi szolgálat kifejezetten hasznos eltöltésére ajánl egy különleges lehetőséget: az Integrált Tábort, amelyben ép és sérült tizenévesek együtt tevékenykednek. A tábort megelőzően a résztvevő IKSZ-es diákok felkészítő érzékenyítésen vesznek részt. A programok nagyon sokszínűek: zenélés, kézműveskedés, állatgondozás, sütés-főzés várja a jelentkezőket.

A Heted7 tábort a Skanzen a kisebb korosztálynak szervezi több turnusban: olyan 6-12 éves iskolásokat várnak a napközis táborba, akik szeretnének megismerkedni a jellegzetes paraszti munkákkal, kézműves tevékenységekkel, mindez a szabadban: a gyerekeket várja a patak, erdő, mező! A turnusokról és táborvezetőkről itt találsz bővebb információt.

Az Aquincumi Múzeum számos tematikus táborral készül idén nyáron. 10-14 éves lányokat várnak, akik kíváncsiak, mi az a Guzsaly, hajtű, serpenyő, avagy mit kellett tanulnia ókori római elődeiknek? A katonáskodás iránt érdeklődők a Gladiátor és a Légiós táborban próbálhatják ki magukat. A táborok részleteit megtalálod az Aquincumi Múzeum oldalán.

Magyar Nemzeti Múzeum is indít egy-egy korszak korszakot feldolgozó táborokat öt héten keresztül 7-12 éves gyerekeknek, akik kalandozhatnak az őskorban, a honfoglalás időszakában, a szultán és a császár birodalmában, megismerkedhetnek a lovagok és a királylányok életével, az árpád-kori emberek mindennapjaival, lakomára mennek Mátyás király udvarába és kipróbálhatják a krónikaírást is. A táborokról részletes leírást ezen az oldalon találsz.

Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtár két igazi felfedező és alkotótábort kínál a 7-10 éves gyerekeknek. A Gondolkodj okosan, ökosan! tábor során a résztvevők a minket körülvevő élővilágot fedezik fel, megtanulják, hogyan neveljenek növényeket, legendás állatokat keresnek a Vajdahunyadvárban, sőt vízminőségi vizsgálatot is végeznek majd! Ez csak néhány a számtalan izgalmas program közül, amelyet a Múzeum tervez a táborozóknak. A jelentkezés menete a Múzeum honlapján érhető el.

A Kicsi Dió felfedező és kézművestáborban a gyerekek a „városligeti vadon” titkait fedezik fel, búzát őrölnek, cipót sütnek, vajat köpülnek, nádsípot faragnak. A résztvevők ügyességüket és erejüket a Pásztor Olimpián tehetik próbára. A tábor leírását és további információt megtalálod a tábor honlapján.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére