Fontos, hogy a halálról is, mint életünk mindennapi részéről tudjunk és merjünk beszélni, a gyerekekkel is. A Manna Matiné különkiadásában minden előadás után foglalkozás és szakértői beszélgetések várják a közönséget.
Alaine – ideje a meghalásnak
október 27., 17.00-19.00
„Pedig azt biztosan érzem, hogy még mindig nő vagyok. Sőt, amire eddig soha nem figyeltem, most jobban meglátom, ha egy férfi közeledik hozzám, másként fog kezet, vagy valami másból. Humoros, hogy nyolcvan felett ez lehetséges. Ez komikus, sőt számomra tragikomikus, ha belegondolok. De ritkán gondolok bele, pláne nyolcvanhárom után.”
Egy huszonéves színésznő és egy nyolcvanéves báb vannak együtt a színpadon. Ketten, mégis egyedül – egyedül, mégis ketten. Ötvenpercnyi megrázóan egyszerű közlés az elkerülhetetlenről. Mert mindennek rendelt ideje van. A meghalásnak is.
Polcz Alaine szövegei, Karády Katalin dalai, valamint egy különleges művészi forma a drámai színház, a táncművészet és a bábos műfaj határán, Markó-Valentyik Anna legújabb szólóelőadásában.
Polcz Alaine szövegeiből szerkesztette: Markó-Valentyik Anna, Karády Katalin dalai, a KL Színház előadása
16 éven felülieknek
Alszanak a halak?
október 27., 20.00–21.30
Színdarab az élet kicsi, nagy és utolsó kérdéseiről
Monodráma a temetőben.
Jette, 10 éves.
Emil, az öccse, meghalt.
Csak 6 éves lett.
Jette meglátogatja Emilt.
És elmeséli, mi történt.
„Jette kérlelhetetlen makacssággal és logikával szorítja sarokba a felnőtteket a halállal és a halál utáni élettel kapcsolatos kérdéseivel (honnan tudják a felnőttek, hogy egy halottnak nem fáj, ha eszik a kukacok, mikor senki sem tudja, mit érez az ember a halál után?), megtervezi hat éves kisöccsének a legklasszabb temetést (ahol festeni lehet a koporsóra). Prohászka Fanni okos és őszinte tekintettel, konoksággal és életkedvvel, önsajnálat és érzelgősség nélkül játszik, nem gyerekes külsőségekkel, hanem a gyerekség attribútumait életre hívva.”(Szemerédi Fanni, revizoronline)
Jens Raschke műve 2012-ben a mühlheimi Gyerekdarab fesztivál fődíját nyerte el. Azóta több helyen bemutatták Németországban, Svédországban, Svájcban és Lengyelországban. Magyarországon Szilágyi Bálint rendezésében látható először. Az előadás előtt ráhangoló foglalkozással várják az iskolásokat, utána pedig Révész Renáta pszichológus és gyásztanácsadó beszélget a nézőkkel, aki az alkotókat segítette az előadás létrehozásában is.
10 éven felülieknek
Tamás Könyve
október 27., 10.30-13.00
A Tamás Könyve című darab poszt-holokauszt témájú előadás, amely megtörtént esetet dolgoz fel. Egy nyomozás története, melynek során egy kamaszlány kénytelen szembesülni saját zsidóságával és családja tragikus múltjával. A 16 éves Annamária, szülei válását követően apjával Rómából Magyarországra költözik. Ebből fakadó frusztrációját apján vezeti le, aki nem tud mit kezdeni lánya dühkitöréseivel és vagdalkozásával.
Az apa, aki a második világháború kitörése előtt emigrált, majd új családot alapított Rómában, elhallgatta lánya elől előző házasságát és zsidó származását, így azt is, hogy családjának nagy része Auschwitzban vesztette életét, a mit sem sejtő Annamáriát pedig óvatosságból katolikusként nevelte. Egy véletlen során azonban kiderülnek a családi titkok, és a lány nyomozni kezd az elhallgatott múltja után. Habermann Anna Mária azonos című művének felhasználásával írta: Hárs Anna
14 éven felülieknek
A különleges bábszínházi ünnepre szeretettel várják az osztályokat, családokat, felnőtteket, nem csak az előadásokon, hanem a foglalkozásokon, beszélgetéseken is.
B32 Galéria és Kultúrtér, 1111 Budapest, Bartók Béla út 32.
- Budapestimami -
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges