Jelenlegi hely

Ökumenikus Segélyszervezet

Cím: 1221 Budapest, Kossuth u. 64.
Tel.: (+36-1) 208-4932, (+36-1) 208-4933
E-mail: segelyszervezet@segelyszervezet.hu
Web: www.segelyszervezet.hu

Milyen esetekben tudnak segíteni?

A szervezetünkhöz az ország egész területéről érkező egyéni segélykérések kezelését külön intézmény, az Országos Segélyközpont végzi.
Központunk a krízishelyzetben lévő egyéneknek, családoknak nyújt segítséget az életüket súlyosan megnehezítő szükséghelyzetek enyhítésével.

Milyen formában segítenek?

Segélyközpontunk a támogatás formáját a kérelmező aktuális élethelyzete és szükségletei alapján határozza meg. Minden beérkezett kérelmet egyedileg bírálunk el. Szakembereink minden esetben megvizsgálják, milyen támogatási forma lehet a legmegfelelőbb az adott probléma leküzdésére. 

A segítségnyújtás kiterjedhet az adósságkezelési tanácsadásra, természetbeni támogatásra (pl. tartós élelmiszer, ruhaadomány, tanszertámogatás stb.), illetve jelenthet rezsi kifizetésében nyújtott segítséget, valamint szociális és információs tanácsadást is. 

Pénzbeli támogatást szakmai alapelveinknek megfelelően nem áll módunkban nyújtani.

Minden esetben tudnak segíteni?

Az, hogy tudunk-e segítséget nyújtani, függ a szervezetünkhöz érkező adományoktól és a segítségkérés természetétől. 

Az elbírálás a kérések beérkezésének sorrendjében történik: sajnos csak a szervezetünknek felajánlott adományok mértékéig tudunk támogatást nyújtani. Azokról a kérésekről, amelyeket nem áll módunkban támogatni, munkatársaink visszajelzést küldenek, továbbá a kérelmezőket tájékoztatják arról, milyen támogatási formákat vehetnek igénybe az állami ellátórendszeren belül.

Hol és hogyan kérhetek segítséget?

Segélyközpontunktól a segelykozpont@segelyszervezet.hu e-mail címen vagy munkanapokon 9 és 13 óra között a (+36-1) 289-0056-as telefonszámon lehet segítséget kérni.

Rólunk

Az 1991-ben alapított Ökumenikus Segélyszervezet Magyarország egyik legnagyobb, nemzetközileg is elismert karitatív szervezete. Az alapító egyházak összefogása ma már szakemberek, önkéntesek, adományozók és felelős vállalati partnerek egyre bővülő közösségeként segíti a bajbajutottakat és nélkülözőket. A Segélyszervezet a nemzetiségi, vallási és világnézeti hovatartozásra való tekintet nélkül, a legszigorúbb szakmai és átláthatósági követelményeknek megfelelve nyújt segítséget a rászorulóknak Magyarországon, a Kárpát-medencében és a nemzetközi közösség részeként.

CÉLKITŰZÉSEINK

Segítség a bajbajutottaknak 
A Segélyszervezet célkitűzése, hogy gyors, szakszerű és hatékony segítséget jutasson el a természeti katasztrófák és emberek okozta krízisek károsultjainak. 

Küzdelem a szegénység ellen
A Segélyszervezet célkitűzése, hogy intézményein és programjain keresztül ne csak gyorssegélyt, de kitörési pontokat is kínáljon a szegénységből mindazok számára, akik maguk is készek tenni a felzárkózásért.  

Erősebb társadalmi szolidaritás   
A Segélyszervezet célkitűzése, hogy az önkéntesség és az adományozás kultúrájának építésével erősítse a társadalmi szolidaritást. 

Hatékony segítséget nyújtunk a nélkülözőknek, a természeti csapások és ember okozta krízisek károsultjainak. Szegénység elleni küzdelmünk középpontjában a családok és gyermekek támogatása és a társadalmi szolidaritásra való ösztönzés áll. 

Hazai tevékenységünk

Országos intézményhálózatunk legfőbb törekvése, hogy az átmenti segítségen túl kitörési pontokat is tudjunk kínálni a szegénységből. Az év 365 napján zajló szociális és fejlesztési munka mellett természeti csapások, katasztrófák károsultjait is segítjük.

Nemzetközi tevékenységünk

Szervezetünk 1991-es alapítása óta 36 országban hajtott végre humanitárius és fejlesztési segélyprogramokat. A hazánkban egyedülállóan sokrétű tapasztalat teszi szervezetünket alkalmassá a magyar emberek adományainak hatékony célba juttatására, és a jellemzően nemzetközi forrásokból megvalósuló fejlesztési programok végrehajtására.

Szemléletformálás

Gyakorlati munkánk tapasztalataira építve nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy felhívjuk a figyelmet a céljainkkal és tevékenységünkkel összefüggő társadalmi és globális problémákra. A miértek megválaszolásán túl fontosnak tartjuk, hogy megmutassuk azt is, hogyan lehetünk világformálókká, hogyan tehetünk együtt egy jobb világért.

Önkéntesség

Hiszünk abban, hogy az önkéntes szerepvállalás lehet sokszínű. Változatos, néha kihívást jelentő feladatokkal, sokszor mély tapasztalásokkal a környezetünkről, a társadalmi problémákról, és önmagunkról. Önkéntes fogadó szervezetként az a célunk, hogy szervezett keretek között biztosítsunk lehetőséget arra, hogy bárki megtapasztalhassa a segítő szolgálat eredményét, az abból fakadó jó érzést, pozitív energiát!

Adománygyűjtés

Forrásaink jelentős részét adják az egyéni és vállalati, pénzbeli, természetbeni és egyéb felajánlások. Professzionális adománygyűjtő szervezetként vállaljuk az adományok átlátható és hatékony célba juttatását, felhasználását. Tervezett és rendkívüli adománygyűjtő kampányaink során nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy a gyűjtés világos célok mentén, etikusan és átláthatóan történjék.

Forrás: www.segelyszervezet.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan éljük túl a hőséget?

Hogyan éljük túl a hőséget?

Valahogy muszáj lesz. És bár az idei nyár (eddig) kegyesebb hozzánk, mint a tavalyi, a 38°C azért már alkalmas a nyugalom megzavarására. A szenvedés pedig csak a mazochistákat villanyozza fel, a többiek megoldások után kutatnak.
Tíz étel, amit a 10 éve gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

Tíz étel, amit a 10 éves gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

A szülői stresszfaktor egyik okozója a nagy ebédkérdés, amihez nemcsak a mikor mit főzzek, de a megeszi-e a gyerek is hozzájárul. Van pár tippünk kezdőknek és haladóknak.
Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.

Partnereink

Tehetségműhely Közhasznú Alapítvány
Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom
Családháló
Képmás Magazin
NOE
Ugrás az oldal tetejére