Jelenlegi hely

Felhőcirkusz a beteg gyermekekért

Juhász Kata Társulata nagysikerű Felhőcirkusz című előadásával a budai fekvőbeteg gyermekek ellátását támogatja. A Weöres Sándor verseinek motívumai és ritmusai által ihletett előadással az alkotók a 3-10 éves korosztályhoz kívánnak szólni. A táncot, újcirkuszt és zenét ötvöző produkció képekkel, mozgással, élőzenével mesél gyereknézőinek.

Tissue-n pörgő akrobaták, kalandok gólyalábon és békatalpon, élőzene és egy varázslatos, felhők közötti utazás. Weöres Sándor Déli felhők című versének szereplőjéhez, a nyári égbolt felhőit bámuló Katókához képzeletbeli barátok érkeznek. A felhők között vándorló cirkusz maroknyi társulatának akrobatái és zenészei Katókával kiegészülve vágnak új kalandokba.

Október 8-án és november 11-én a Jurányi Házban a Felhőcirkuszt a beteg gyermekek ellátásának javításáért játsszák. Speciális jegyek vásárlásával a nézők az Aprónép Alapítvány munkáját támogathatják.

Az Aprónép Alapítvány Buda egyetlen gyermek fekvőbeteg-szakellátó intézményét, a a Szent János Kórházat segíti műszerek vásárlásával, valamint a fekvőbeteg gyermekek komfortérzetét javító eszközök beszerzésével és szolgáltatások támogatásával.

"Juhász Kata nemcsak az irodalmi impulzust tudja a tánc, cirkusz és zene nyelvére sikeresen lefordítani, de rátalál arra a módra, hangnemre, struktúrára is, amivel mindez a gyerekek számára érthető és élvezhető lehet, és közben a szülő sem érzi magát matiné előadáson." – jellemezték az előadást egy korábbi kritikában. Weöres Sándor ismert gyerekversei, mint a Déli Felhők, a Vásár, a Ha a világ rigó lenne, a Csiribiri, A tündér, A birka-iskola vagy a Sehallselát Dömötör, nem hangzanak el az előadásban, hanem a darab képeit, dramaturgiáját ihlették.

"A tarka ruhás Katóka (Daragó Dorina) és a hófehér ruhás felhőcirkuszi társulat a mozgás, a ritmus, a zene – no és néhány jól megválasztott kellék, pl. békatalpak, felcsatolható malacorr – segítségével hoznak létre egy tornateremnyi weöresi mikrokozmoszt. Szárnyat igéznek a malacra, és közben maguk is nagyon jól szórakoznak."

A Jurányi Házban látható unplugged változat különlegessége, hogy az előadás a nézőkhöz egészen közel, természetes fénynél, hangosítás nélkül játszódik, egy egyszerű táncstúdióban, hatása ettől sokkal intimebb, emberközelibb. Az előadás élő zenéjét hegedűn Tijana Stanković, ütőkön Ölvedi Gábor, csellón Kertész Endre kíséri. A nagyszerű artisták, Zoletnik Sophie és Valkó Bence, az ifjú tehetséges táncművész, Daragó Dorina tánccal, cirkusszal a zenészekkel együtt mesél nemcsak a gyerekeknek, hanem az egész családnak.

Az Aulea Alapítvány bemutatja:
Juhász Kata Társulat
FELHŐCIRKUSZ Unplugged - TÁNC és CIRKUSZ élőzenével 
3 éves kortól - 50 perc

Az előadások kezdete és helyszíne:

2017. október 08.,  11 óra
2017. november 11.,  11 óra

Jurányi Ház, Grabó Stúdió
Cím: 1027 Budapest, Jurányi u. 1-3. IV. emelet

Jegyár: 1200 Ft

Az előadásra 5200 Ft-os jegyek vásárlása is lehetséges, melynek jegyáron felüli részével az Aprónép Alapítványt támogatják. Az Aprónép Alapítvány Buda egyetlen gyermek fekvőbeteg-szakellátó intézményét, a Szent János Kórházat segíti műszerek vásárlásával, valamint a fekvőbeteg gyermekek komfortérzetét  javító eszközök beszerzésével és szolgáltatások támogatásával.

Jegyvásárlás: a helyszínen az előadás előtt 30 perccel
Jegyfoglalás: e-mailben a jegyfoglalas.aulea@gmail.com címen lehetséges.  

Alkotók, előadók:

Daragó Dorina - tánc
Zoletnik Sophie - tánc, akrobatika
Valkó Bence – tánc, akrobatika
Kertész Endre - cselló
Tijana Stanković- hegedű
Ölvedi Gábor – ütősök

Zenei vezető: Kertész Endre
Dramaturgia: Budaházi Attila
Koreográfia: Juhász Kata

Az előadás után szülői felügyelettel, saját felelősségre az eszközöket ki is lehet próbálni.

Támogatók: EMMI, NKA, Aulea Alapítvány, Art Quarter Budapest, Műhely Alapítvány

FB esemény

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Nyári ötletelő – 67 tipp a szünidő túléléséhez

Nyári ötletelő – 69 tipp a szünidő túléléséhez

Mit csináljunk a gyerekekkel, amikor épp nincsenek táborban vagy a nagyinál és a családi nyaralás is messze van? Nem kell feltétlenül nyaralni menni ahhoz, hogy élményekben gazdag legyen a vakáció. Ehhez adunk inspiráló öteleteket!

Partnereink

Képmás Magazin
NOE
Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom
Családháló
Tehetségműhely Közhasznú Alapítvány
Ugrás az oldal tetejére