Jelenlegi hely

Újpesti Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény

Cím: 1041 Budapest, Venetiáner utca 26.
Tel.: 369-3384
E-mail: ujpest@egymi.sulinet.hu
Web: http://www.ujpestiegymi.hu

A speciális nevelésre szoruló gyermekek számára Újpesten, elkülönített formában 1921 októberében kezdődött meg a tanítás.
Önálló épület hiányában a tanulók elhelyezésére (90 alsó tagozatos 5 pedagógussal) a kerület általános iskoláiban került sor.
1949-ben önálló épületet kapott az iskola a Venetiáner u. 2. sz. alatt, s fellendülő szakasza ekkor kezdődött meg. 10 osztály: 150 tanuló és 12 pedagógus vette birtokba az épületet.
Fokozatosan beindult az óvodai, a középsúlyos csoport, az előkészítő osztály, a napközi, tanulószoba, a szakkörök, valamint a kerületi logopédiai hálózat.
A tanulólétszám erőteljes növekedése miatt nagyobb, korszerűbb iskolaépület igénye fogalmazódott meg.
1985-ben került átadásra a jelenlegi, Venetiáner u. 26 sz. alatti kétszintes épület, ahol a színvonalas oktató-nevelőmunka feltételei már biztosítottak.
A több évtizedes kiemelkedő pedagógiai munkáért Újpest Önkormányzatának Képviselőtestülete 1994-ben „Újpest gyermekeiért” kitüntetésben részesítette az iskola tantestületét.
2008. augusztus 1. óta az iskola az újpesti Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény részeként működik.

Az iskolába az 1., 3. valamint a 4. sz. Tanulási Képességet vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottságok vizsgálata, valamint szakértői véleménye alapján kerülnek a tanulók Az iskola 8 évfolyamos.

Az iskola több szakterületen fejti ki tevékenységét: 
 - enyhe értelmi fogyatékos gyermekek  oktatása-nevelése

- középsúlyos értelmi fogyatékos tanulók képzése-nevelése

- autista, illetve autisztikus gyermekek fejlesztése, oktatása

- beszédfogyatékos tanulók fejlesztése, oktatása

- ép értelmi övezetbe eső, de sajátos nevelési, különleges gondozást igénylő  pszichés fejlődési zavarai miatt a nevelési, tanulási folyamatban tartósan és súlyosan akadályozott tanulók (integrált) nevelése, oktatása.


Az oktató-nevelő munkában erőteljesen érvényesül minden területen a differenciált, individuális és korrekciós jelleg, az értelmi képességek maximális kibontakoztatása speciális módszerekkel és sokoldalú személyiség fejlesztéssel.
Az ép értelmi övezetbe eső tanulókkal óraadó pedagógusok is foglalkoznak, a felzárkóztatás érdekében. 
Az oktató-nevelő munka hatékonyságát növeli az osztályok alacsony létszáma (10-12 fő), az ismeretek feldolgozásának lassúbb üteme, a lelkiismeretes, jól felkészült, hivatását szerető gyógypedagógusokból álló tantestület.

A tanórán és iskolán kívüli programok, kiállítások megtekintése, színház, mozi, múzeumlátogatás,  állatkerti séta, kirándulások, korcsolyázás, erdei iskola, versenyek, vetélkedők, szünidei táborozások teszik változatossá, tartalmassá a tanulók szabadidejének eltöltését.

Iskolánkban Diáksport Egyesület és a –gyógypedagógusok által létrehozott – Szatmári Antal Alapítvány működik.

Forrás: http://www.ujpestiegymi.hu


A Budapestimami 2012 őszi "A mi iskolánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke iskolájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 
Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?
Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Az Űrhajózás Világnapját minden évben április 12-én ünneplik, mivel ezen a napon, 1961-ben Jurij Gagarin szovjet űrhajós elsőként repült a világűrbe a Vosztok-1 űrhajó fedélzetén. Ez a nap remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzétek a világűr csodáit!
Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

A kerékben az a legjobb, hogy nem kell újra feltalálni. Talpraesett, élelmes háziasszonyok annyi mindent kísérleteztek már ki az elmúlt évszázadok alatt, hogy valójában nincs más dolgod, mint kiválogatni a Neked szimpatikusakat.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére