Jelenlegi hely

Egy kis videójáték nem árt - de mennyi az a kicsi?

A korlátozott ideig tartó rendszeres videojáték jó hatással is lehet a gyermekekre. Azonban a túl hosszú ideig tartó játék káros lehet – számol be egy új kutatás eredményeiről a csalad.hu.

Hosszú ideje tartó vita övezi a videojátékokat. Számos érv és ellenérv elhangzik, amikor a gyermekekre és kamaszokra leselkedő veszélyek és az esetleges előnyök kerülnek szóba. A kérdések tisztázására vállalkozott Jesus Pujol, a spanyolországi Hospital del Mar orvosa és munkatársai.

Azt vizsgálták, hogy milyen kapcsolat van a heti rendszerességgel játszott videojáték és számos kognitív képességek, illetve viselkedési problémák között. A tanulmányukban 2442, 7 és 11 év közötti fiatalt vizsgáltak. Arra az eredményre jutottak, hogy a heti egy órás videojátéknak köszönhetően jobbak lettek a motoros képességeik és az iskolai eredmények is javultak. Ám heti két óránál több videojátékkal töltött időnél már nem tapasztaltak további előnyöket. A heti rendszerességű és hosszú ideig tartó videojátékozás pedig szorosan összefügg a viselkedési problémákkal, az alacsony szociális képességekkel és a konfliktusokkal. Ezt leginkább azoknál a gyerekeknél tapasztalták, akik hetente legalább kilenc vagy több órát töltöttek a videojátékokkal. 

„A videojátékok eszerint egyértelműen nem jók vagy rosszak. A használat mértékétől függ, hogyan hatnak a gyerekekre” – mondta Dr. Pujol. Amikor a kutatók a vizsgálatban részt vevők agyát mágneses rezonanciavizsgálattal elemezték, arra az eredményre jutottak, hogy a videojáték összefügg az agy fehér állományában okozott változásokkal. A videojáték hatására jobban működtek az agynak azon részei, amelyek a gyakorlással elsajátítható új képességek megtanulásáért felelősek – magyarázta Dr. Pujol. „A gyermekek mozgással – sporttal, szabadtéri játékokkal – sajátítanak el számos motoros képességet. A tanulmány most bebizonyította, hogy a számítógép virtuális környezete is segítheti az agyat a motoros képességek megtanulásában” – összegezte a tanulmány eredményeit Jesus Pujol.

Forrás: www.csalad.hu

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Nyári ötletelő – 67 tipp a szünidő túléléséhez

Nyári ötletelő – 69 tipp a szünidő túléléséhez

Mit csináljunk a gyerekekkel, amikor épp nincsenek táborban vagy a nagyinál és a családi nyaralás is messze van? Nem kell feltétlenül nyaralni menni ahhoz, hogy élményekben gazdag legyen a vakáció. Ehhez adunk inspiráló öteleteket!

Partnereink

Családháló
Tehetségműhely Közhasznú Alapítvány
NOE
Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom
Képmás Magazin
Ugrás az oldal tetejére